[MOC] Ariel Atom V8

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Ariel Atom V8

#1 Post autor: Corrado »



Witam!

Z tego wzgedu, że na LUGPOlu świeci pustkami wśród supersamochodów i tego że zbliżam się do prezentacji mojego nowego MOCa, zamierzam wam dziś przedstawić mój ostatni stary model na kanale mianowicie-Ariela Atoma V8.

Dane techniczne:
Waga:1.6kg
13 elementów PF
Zwieszenie: przód-pushrod tył-standardowe wahacze

Może zacznę od napędu bo to chyba najciekawsze...
Auto napędza w standardowym trybie drive pojedynczy XL. Po włączeniu trybu boost/przyspieszenia do napędu dołączają się dwa niezależne M-motory, powodujące znaczne przyspieszenie całego modelu. Silniki te w standardowym trybie nie są uruchomione.
Użyłem takiego rozwiązania, ponieważ moja sekwencyjna skrzynia biegów by się nie zmieściła.
Model posiada również hamulce tarczowe na wszystkich kołach i działający pedał napędzany przez servo.
Za skręcanie i obracanie kierownicy odpowiada M-motor.
Auto posiada również kilka innych funkcji: zawieszenie z przodu jak w formule 1(pushrod) tył to standardowe wahacze, lampy LED włączane dzwignią w kabinie, oraz działającą atrapę silnika V8 z różnymi obrotami w zależności od trybu jazdy.

Galeria Flickr: https://www.flickr.com/photos/142246944 ... 7321563202
Ostatnio zmieniony 2016-05-04, 21:45 przez Corrado, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Ładny poziom zaawansowania, ale trochę się poczepiam:
- jak na tak niewielką masę, model porusza się dość ospale. Chyba że na wyższych biegach jest szybszy, ale w filmie tego nie widziałem.
- nie bardzo kumam koncepcję trybu boost, czyli wożenie ze sobą 2 dodatkowych silników po to, żeby korzystać z nich tylko czasem. Gołym okiem na filmie ciężko zauważyć różnicę w prędkości, prawdę mówiąc.
- masz 2 literówki na samym początku filmu

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Nie zaczaiłem hamowania. Czemu on nadal jechał? Albo dlaczego się nie zatrzymał?
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Corrado »

Sariel pisze:Ładny poziom zaawansowania, ale trochę się poczepiam:
- jak na tak niewielką masę, model porusza się dość ospale. Chyba że na wyższych biegach jest szybszy, ale w filmie tego nie widziałem.
- nie bardzo kumam koncepcję trybu boost, czyli wożenie ze sobą 2 dodatkowych silników po to, żeby korzystać z nich tylko czasem. Gołym okiem na filmie ciężko zauważyć różnicę w prędkości, prawdę mówiąc.
- masz 2 literówki na samym początku filmu
Masz racje demon szybkości to nie jest, ale dwa dodatkowe silniki daja większa szybkość niestety na wideo tak tego nie widac jak w rzeczywistości + kolejna funkcja dajaca fajna bawialność ;)

=====
Jellyeater pisze:Nie zaczaiłem hamowania. Czemu on nadal jechał? Albo dlaczego się nie zatrzymał?
Zwolnił... Wynika to z tego, że wolałem nie zarzynać silników i klocków hamulcowych oraz pełnia głównie role wizualną ;)
Ostatnio zmieniony 2016-05-09, 23:45 przez Corrado, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#5 Post autor: OmenGda »

Może lepiej wywalić hamulce i inne elementy, które zwiększyły jego wagę kosztem większej prędkości ? :-) bo bryła bardzo fajna :-)
Ostatnio zmieniony 2016-05-09, 23:43 przez OmenGda, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Corrado »

OmenGda pisze:Może lepiej wywalić hamulce i inne elementy, które zwiększyły jego wagę kosztem większej prędkości ? :-) bo bryła bardzo fajna :-)
Dzięki! Ale moja filozofia budowania opiera się na jak największym realiźmie i oddaniu wszystkich funkicji takich jak hamulce... ;)

ODPOWIEDZ