30373 Knighton Hyper Cannon

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

30373 Knighton Hyper Cannon

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
30373 Knighton Hyper Cannon
Seria: Nexo Knights
Rok premiery: 2016
Liczba klocków: 43 + 3 extra (wg bricklinka)
Liczba figurek: 1
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: polybag
Cena: bricklink MSIB ~20 PLN (bez kosztów wysyłki)

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to polybag o wymiarach 17,2 x 16,5 cm. Na przedniej stronie widać armatę w czasie strzelania, informację, że figurka to Royal Soldier a zestaw należy do serii Nexo Knight. Z tyłu niestety nic ciekawego: ostrzeżenie o możliwości zadławienia, kod kreskowy, nr seta itp.
Instrukcję stanowi złożona do rozmiaru 10,1 x 6,8 cm kartka papieru. Po rozłożeniu ma wielkość 20,3 x 27,4 cm. Budowa zestawu została pokazana w 17 krokach. Rozkładając instrukcję liczyłam, że zobaczę scenkę z Nexo Knightów, a tymczasem moim oczom ukazała się reklama apki Merlock 2,0.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 43. Chociaż większość jest popularna, to jednak na uwagę zasługują:
ObrazekPlate, Modified 1 x 2 with Mini Blaster/Shooter w czarnym kolorze

Obrazek Plate, Modified 1 x 2 with Clip Horizontal on End w kolorze dark bluish gray
Obrazek Windscreen 5 x 2 x 1 2/3 w kolorze Trans-Neon Orange (właściwym dla serii Nexo Knight)

Minifigi
W zestawie znajduje się jeden minifig, członek Royal Army. Posiada dwustronnie zadrukowany tors i głowę. Oczywiście są to elementy właściwe dla serii Nexo Knight. Wystąpiły do tej pory w 4 zestawach.
Obrazek
Obrazek Obrazek


Model główny
Model jest niewielki, bardzo szybko się go układa. Podobnie jak recenzowany wcześniej przez mnie Lance's Mecha Horse, zawiera elementy technic, które nie służą „tylko” do połączenia czegoś z czymś, ale są pełnoprawnymi elementami zewnętrznymi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Po budowie zostało kilka elementów.
Obrazek

Podsumowanie
Zestaw jest mały i wg mnie całkiem bawialny. Z dział można strzelać, i to nawet z dwóch na raz. W trakcie „testów” zabrakło mi uchwytu na miecz, trzeba było o nim pamiętać. Ten set będzie świetnym dodatkiem do czegoś większego i z tą myślą go kupiłam.

Za
  • bawialność
  • dobry dodatek do czegoś większego


Przeciw
  • dość chwiejny
  • brakuje uchwytu na miecz
  • mimo że głowa jest podwójnie zadrukowana , to oba wyrazy twarzy niewiele się różnią
Ostatnio zmieniony 2016-05-09, 18:50 przez Iwona, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#2 Post autor: Kirysowaty »

Czy mogłabyś cyknąć zbliżenie na ten czarny slope z nadrukiem panelu kontrolnego? Nie wymieniłaś go wśród ciekawych klocków, a mnie się on wydaje dość ciekawy. :)
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Kirysowaty pisze:Czy mogłabyś cyknąć zbliżenie na ten czarny slope z nadrukiem panelu kontrolnego? Nie wymieniłaś go wśród ciekawych klocków, a mnie się on wydaje dość ciekawy. :)
Jak klikniesz na spis części to tam ją wyraźnie widać.
Do plusów dopisałbym 6 niebieskich serków 2x1. Nie wiem, czy są popularne, ale na pewno się przydadzą.
Do minusów to fakt, że mimo że głowa jest podwójnie zadrukowana , to oba wyrazy twarzy niewiele się różnią.
Ostatnio zmieniony 2016-05-08, 19:23 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Mutran »

glaz_pimpur pisze: Do minusów to fakt, że mimo że głowa jest podwójnie zadrukowana , to oba wyrazy twarzy niewiele się różnią.
Wkurzona i bardziej wkurzona ;D


A co zestawu to sobie go sprawie. Całkiem przyjemny ;)
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Iwona »

Dziękuję za uwagi :)
Minus dopisany, plus nie, gdyż w 99% trzymam zestawy posegregowane, więc to co w nich jest zostaje w nich.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Iwona pisze:Minus dopisany, plus nie, gdyż w 99% trzymam zestawy posegregowane, więc to co w nich jest zostaje w nich
Ojej, to z czego budujesz MOCe?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Iwona »

glaz_pimpur pisze:
Iwona pisze:Minus dopisany, plus nie, gdyż w 99% trzymam zestawy posegregowane, więc to co w nich jest zostaje w nich
Ojej, to z czego budujesz MOCe?
Z klocków kupowanych luzem, pod MOCe właśnie :)
Nie traktuję zestawów jako źródła budulca.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#8 Post autor: REX »

Iwona pisze:
glaz_pimpur pisze:
Iwona pisze:Minus dopisany, plus nie, gdyż w 99% trzymam zestawy posegregowane, więc to co w nich jest zostaje w nich
Ojej, to z czego budujesz MOCe?
Z klocków kupowanych luzem, pod MOCe właśnie :)
Nie traktuję zestawów jako źródła budulca.

Glaz nie do końca należy wierzyć. Powoli idzie ku "dobremu". Osobiście wiem o co najmniej jednym MOC-u zbudowanym z użyciem klocków z zestawu.

ODPOWIEDZ