[MOC] Bugatti Chiron 7+R

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Bugatti Chiron 7+R

#1 Post autor: Corrado »

Witam!
Chciał bym dzisiaj wam pokazać efekt 2 miesięcznej pracy, a dokładnie model Bugatti Chiron!
Historia powstania nie jest długa. Bugatti zawsze imponowało mi swoimi super samochodami, ale jest kilka naprawdę dobrych wersji Veyron'a wiec nie brałem się za budowanie... aż do momentu gdy w Genewie zaprezentowano model Chiron. Od razu się zakochałem i musiałem go stworzyć...

Dane techniczne:
długość: 70s
szerokość: 33s
wysokość: 18s
waga: 3,4kg
7 silników-2XL, 4M, 1servo
3 wieże IR
2 Battery box'y
2 pary świateł LED


Napęd:
Chciał bym zacząć od omówienia największego i najciekawszego układu w całym aucie czyli napędu składającego się z 7+R sekwencyjnej skrzyni biegów, dwóch silników XL oraz atrapy silnika W16. Napęd ten przekłada moc na 4 koła za pomocą 3 dyferencjałów, posiada również automatyczne sprzęgło pozwalające na nieustanna prace silnika jak w prawdziwym aucie.
Za zdalną zmianę biegów odpowiada m-motor, aby wiedzieć który bieg jest w danej chwili w kabinie znajduje się mini analogowy wyświetlacz.

Skręcanie i hamulce:
Skręcaniem i kierownicą operuje również m-motor, z przodu umieszczona jest geometria acermana. Hamowanie jest w pełni sterowane przez servo motor, który jednocześnie zaciska tarcze na wszystkich kołach, hamuje spoilerem oraz zapala światła hamowania.

Pozostałe funkcje:
W aucie znajdziemy wysuwany spoiler napędzany przez m-motor. Przednia klapa otwierana jest za pomocą zaworu umieszczonego w kabinie po stronie kierowcy oraz małego kompresora napędzanego przez m-motor. w aucie znajduje się również niezależne zawieszenie na wszystkich kołach. Można również otwierać drzwi z klamkami.
Są również przednie światła zapalające się po włączeniu jednego z battery-boxów.

Wybrane najbardziej reprezentacyjne zdjęcia.
https://www.flickr.com/photos/142246944 ... 435322085/
https://www.flickr.com/photos/142246944 ... 435322085/
https://www.flickr.com/photos/142246944 ... 435322085/
https://www.flickr.com/photos/142246944 ... 435322085/
https://www.flickr.com/photos/142246944 ... 435322085/

Zapraszam do oglądania:



Reszta na Galeri Flickr: https://www.flickr.com/photos/142246944 ... 8435322085
Ostatnio zmieniony 2016-05-17, 11:27 przez Corrado, łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Nie ma cierpliwości do oglądania samochodów z Technic. Nie dziwię się, że Lego robi stojące modele. Bo nawet jak się to zmotoryzuje, to jakby stało. :D

Fajnie to wygląda, ale w sumie to samochód z Technic jakich pełno. Niestety samochód ma 4 koła, silnik i zawieszenie. A jak się to zrobi z Technic to nie jeździ. Taka sytuacja. Może warto zacząć modelować karoserie z systemu? Przynajmniej by było coś nowego może. Bo tak to ciężko się zachwycać kolejną atrapą silnika dostępną w Lego od 30 lat i zawieszeniem. I hamulcami. Zwłaszcza w czymś co ledwie rusza.

Ale model bardzo solidny. Powiedziałbym model godny Sariela. Bardzo solidny standard. Świetna robota. Zwłaszcza te hamulce aerodynamiczne. To chyba lekka nowość. W swoim krótkim stażu AFOL jeszcze tego nie widziałem.
Ostatnio zmieniony 2016-05-16, 05:25 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Ja tam się nie znam na Technicu, ale to mnie zaciekawiło:
Corrado pisze:zaciska tarcze na wszystkich kołach
Niewiele co prawda oglądam tego typu dziurawych MOCy, ale hamulce to chyba nie jest coś popularnego?
Zdrufko, Ciamek

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Niewiele co prawda oglądam tego typu dziurawych MOCy, ale hamulce to chyba nie jest coś popularnego?
Było w tym miesiącu. :D
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Corrado »

Ciamek pisze:Niewiele co prawda oglądam tego typu dziurawych MOCy, ale hamulce to chyba nie jest coś popularnego?
Wiem tylko o jednym który też je stosuje ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Mestari »

Fajowy jest, ja tak nie umiem. Ładnie wymodelowany. Ciekawy jestem ile tych modeli masz jeszcze w rękawie :D
Hamulców trochę ludzie robią, ale nie jest to bardzo popularne.

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: zen535i »

A ja pamiętam jeden supersamochód zbudowany przez Sariela z klocków systemowych. To było Audi R8 i wcale niestety szału nie robił. Te samochody mają za dużo krzywizn żeby wymeldować je z klocków. Duzo lepiej wyglądają dziurawe, udaje się oddać krzywizny i dynamikę tych samochodów.
Piwo moje paliwo;)

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Corrado »

zen535i pisze:A ja pamiętam jeden supersamochód zbudowany przez Sariela z klocków systemowych. To było Audi R8 i wcale niestety szału nie robił. Te samochody mają za dużo krzywizn żeby wymeldować je z klocków. Duzo lepiej wyglądają dziurawe, udaje się oddać krzywizny i dynamikę tych samochodów.
Na tym polega technic trudno jest też zbudowac model z systemowych w tak dużej skali... Nie wspominając już o wadze ;)

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#9 Post autor: Bart86 »

Ładny model. Od razu widać, że chodzi o jedno z "najmłodszych dzieci" Bugatti :-). Ładnie odwzorowana bryła, zachowane charakterystyczne kształty, choć muszę przyznać, że tył bardziej mi przypomina starszy model Hondy NSX - brakuje łukowatego zakrzywienia bezpośrednio nad wydechami. Doskonale jednak rozumiem ograniczenia i dylematy, przed którymi stawałeś budując swe Bugatti i widocznie nie dało się inaczej :-). Mam także wrażenie, że obszar za drzwiami jest minimalnie za długi - dla porównania obrazek.
Mimo wszystko, model bardzo mi się podoba :-). Dobre oddanie bryły i pełna funkcjonalność Twojego modelu stanowczo przemawiają na jego korzyść. Świetny patent z hamulcem aerodynamicznym - i to przy obu położeniach spojlera - gratuluję. Każdy z Twoich MOCy jest lepszy od poprzedniego. Hamulce działają i w pełni zatrzymują pojazd. Brakuje tylko filmu, w którym pokazany by był ruch pojazdu na wszystkich przełożeniach skrzyni - jeśli jego wykonanie jest jeszcze możliwe, czekamy :-).
Mam też pytanie: czy podczas wyhamowania pojazdu ruchy atrapy silnika także ulegają zatrzymaniu? Bo takie odniosłem wrażenie, oglądając film.

Pozdrawiam!
Bart

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Corrado »

Bart86 pisze:Mam też pytanie: czy podczas wyhamowania pojazdu ruchy atrapy silnika także ulegają zatrzymaniu? Bo takie odniosłem wrażenie, oglądając film.

Pozdrawiam!
Tak, ponieważ w bezruchu są też oba XL-e. :) Dziękuje i również pozdrawiam.

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: BONBINI »

Bardzo ładny super car, widać, że sporo się napracowałeś żeby wszystko upchnąć w środku.
Mam dwa pytania:
1. Czy możesz zrobić film pokazujący jak się auto porusza na poszczególnych biegach? Na Twoim filmie na którym biegu auto jedzie?
2. Poproszę o zdjęcia bebechów czyli to co technic'owcy lubią najbardziej - brakuje fotek podwozia.
Mógłbyś zrobić film pokazujący jak działają i zmieniają się biegi od strony podwozia?
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Corrado »

BONBINI pisze:Bardzo ładny super car, widać, że sporo się napracowałeś żeby wszystko upchnąć w środku.
Mam dwa pytania:
1. Czy możesz zrobić film pokazujący jak się auto porusza na poszczególnych biegach? Na Twoim filmie na którym biegu auto jedzie?
2. Poproszę o zdjęcia bebechów czyli to co technic'owcy lubią najbardziej - brakuje fotek podwozia.
Mógłbyś zrobić film pokazujący jak działają i zmieniają się biegi od strony podwozia?


Dzięki wielkie, ale auto jest w częściowej rozbiórce... Jeśli bys bardzo chciał to mogę ci wysłać zdjęcia poszczególnych mechanizmów ;) a przy kolejnym modelu postaram się zrobić coś takiego.

Awatar użytkownika
PGPlay
Posty: 68
Rejestracja: 2016-01-01, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Bugatti Chiron 7+R

#13 Post autor: PGPlay »

Super budowa, mógłbyś może dodać filmik z działania mechanizmów - przyjemnie jest popatrzeć, jak złożone mechanizmy da się zbudować z (dużej) garści plastikowych klocków - w końcu o to chodzi w Technic.

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: BONBINI »

Corrado pisze:Dzięki wielkie, ale auto jest w częściowej rozbiórce... Jeśli bys bardzo chciał to mogę ci wysłać zdjęcia poszczególnych mechanizmów
Ale jak to? Dwa miesiące składałeś, a na drugi dzień już w rozbiórce? ;-) Mnie byłoby szkoda od razu "złomować". Trzeba się nacieszyć modelem :-)
Chyba wszyscy pragniemy żebyś wrzucił do tematu fotki mechanizmów, albo chociaż zdjęcie podwozia.
Ostatnio zmieniony 2016-05-17, 11:25 przez BONBINI, łącznie zmieniany 1 raz.
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Corrado »

PGPlay pisze:Super budowa, mógłbyś może dodać filmik z działania mechanizmów - przyjemnie jest popatrzeć, jak złożone mechanizmy da się zbudować z (dużej) garści plastikowych klocków - w końcu o to chodzi w Technic.
jak już wyżej pisałem auto jest w rozbiórce ale na pewno przy kolejnym projekcie pokaże co się da. :)
BONBINI pisze:
Corrado pisze:Dzięki wielkie, ale auto jest w częściowej rozbiórce... Jeśli bys bardzo chciał to mogę ci wysłać zdjęcia poszczególnych mechanizmów
Ale jak to? Dwa miesiące składałeś, a na drugi dzień już w rozbiórce? ;-) Mnie byłoby szkoda od razu "złomować". Trzeba się nacieszyć modelem :-)
Chyba wszyscy pragniemy żebyś wrzucił do tematu fotki mechanizmów, albo chociaż zdjęcie podwozia.
Model stał gotowy ponad dwa tygodnie, od teraz będę wrzucał. Z rzeszta Bugatti było tak "gęste" że nic nie było widać. :D

ODPOWIEDZ