[MOC] MODULAR - Sklep rowerowy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

[MOC] MODULAR - Sklep rowerowy

#1 Post autor: bart_ilo »

Witam wszystkich.

Przedstawiam modular którym jest sklep rowerowy (Bike shop).
Budynek powstał do miasteczka na wystawę.

Sklep jest w pełni wyposażony. Można w nim znaleźć rowery, deskorolki, motor oraz akcesoria.

Na piętrze, a zarazem poddaszu jest część mieszkalna, która jeszcze jest pusta.
Niestety budynek jest niski, ponieważ brało klocków, a budżet nie pozwala zamówić.

Chciałbym bardzo podziękować CamelXP za akcję Pick a Brick Norymberga oraz za udział w Modular buildings street - Project Support.

Poniżej kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wnętrze sklepu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Porównanie z oryginalnymi modularami


Więcej zdjęć.
Ostatnio zmieniony 2016-06-06, 19:52 przez bart_ilo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: DonBolano »

Świetnie wygląda, a trzeci poziom zawsze można dobudować :-) Bardzo fajnie wykonane wnętrze sklepu.
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#3 Post autor: Biedrus »

Całkiem przyjemny modular. Wnętrza bardzo fajne. Dach trochu wydaje się niedokończony i wewnątrz ta naklejka z motorem wygląda nieestetycznie. Ogólnie duży plus :-)
Ostatnio zmieniony 2016-05-31, 13:23 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#4 Post autor: CamelXP »

Obrazek

Bardzo fajny budynek, zamiast kolejnego piętra możesz urozmaicić nieco dach, a zamiast wykańczać mieszkanie, możesz w oknach powiesić kartki "For sale / rent" :)
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Świetny pomysł z tymi kartkami "na sprzedaż". :)
Budynek niezły choć nie do końca podoba mi się dach.
W sumie nie bardzo też wiem po co wrzuciłeś tam motor. To sklep rowerowy.
Ale z drugiej strony jakbyś jeszcze bardziej rozwinął ten wątek motocyklowy byłoby też świetnie.
Ostatnio zmieniony 2016-05-31, 15:16 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Mestari »

Też mam wątpliwości co do dachu i też bardzo mi się podoba parter z wykończeniem. I tył budynku - fajnie te drzwi garażowe wyglądają :)

tajfek
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-16, 18:24
Lokalizacja: Krzeczów
brickshelf: tajfek

 

#7 Post autor: tajfek »

Załatw koła rowerowe na wystawę a ja dostarczę chromowaną ramę rowerową którą dostałem od naszego chromiarza. Gdybyś dorobił jakiś uchwyt nad szyldem reklamowym, srebrna rama mogła by robić za reklamę. Naklejka faktycznie podfatygowana, zamień nową.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#8 Post autor: bart_ilo »

Dziękuję za uwagi i sugestie.
Jak tylko będę miał trochę czasu to poprawię zdjęcia motorów na ścianie i pomyślę nad rozwiązaniem dachu. Może podwyższę go slopami.
SERVATOR pisze:W sumie nie bardzo też wiem po co wrzuciłeś tam motor. To sklep rowerowy.
W mojej okolicy widziałem kilka sklepów rowerowych gdzie właśnie znajdowały się również motory, deskorolki, hulajnogi i rolki.
tajfek pisze:Załatw koła rowerowe na wystawę a ja dostarczę chromowaną ramę rowerową którą dostałem od naszego chromiarza. Gdybyś dorobił jakiś uchwyt nad szyldem reklamowym, srebrna rama mogła by robić za reklamę.
Fajny pomysł! Popracuję nad tym :)

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Corrado »

Jest świetny! Przy prawym górnym oknie brakuje jasno szarej części, lepiej żeby się tam znalazła przed wystawą :)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#10 Post autor: bart_ilo »

Corrado pisze:Przy prawym górnym oknie brakuje jasno szarej części, lepiej żeby się tam znalazła przed wystawą :)
Znajdzie się na pewno :)
Dopiero po publikacji zdjęć zobaczyłem że brakuje elementu.
Ostatnio zmieniony 2016-06-01, 23:24 przez bart_ilo, łącznie zmieniany 1 raz.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#11 Post autor: bart_ilo »

W pierwszym poście wprowadziłem kilka zmian, a dokładniej:

- nowy dach
- tymczasowe kartki w oknach
- uchwyt z rowerem nad wejściem
- nowe "plakaty wewnątrz

Mam nadzieję, że teraz lepiej wygląda :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#12 Post autor: Kubrick »

Dach jest okropny. Albo zrób cały wykafelkowany, albo chociaż te pasy kafli dociągnij do końca. Dobrze by wyglądało też, gdybyś zrobił na przemian pasy wykaflowane i niewykaflowane po studzie szerokości, co by może dało efekt blachy trapezowej, czyli miałbyś taki dach dla skne... oszczędnych.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#13 Post autor: bart_ilo »

Kubrick pisze:Albo zrób cały wykafelkowany
Jutro tak zrobię i pokażę efekt.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#14 Post autor: Kirysowaty »

Może będę wyjątkiem, ale mnie się ten budynek ani trochę nie podoba. W zestawieniu z oficjalnymi kamieniczkami widać wyraźnie, że bardzo odstaje poziomem wykonania. Fasada jest strasznie prosta, ot brick na bricku, żadnych ozdób ani fajerwerków tak charakterystycznych dla zestawów tej serii. Nie wiem, dlaczego budynek jest taki szeroki - na tle innych wręcz rozlazły - skoro wnętrze w dużej mierze świeci pustkami. Spadzisty dach razi gołymi studami i nijak się ma do estetyki kamieniczek. Sprzedawcy powinni być, moim zdaniem, ubrani raczej na sportowo, a nie pod krawatem.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#15 Post autor: bart_ilo »

Wykafelkowałem dach. Taki o to efekt:

Obrazek
Kirysowaty pisze:Może będę wyjątkiem, ale mnie się ten budynek ani trochę nie podoba. W zestawieniu z oficjalnymi kamieniczkami widać wyraźnie, że bardzo odstaje poziomem wykonania. Fasada jest strasznie prosta, ot brick na bricku, żadnych ozdób ani fajerwerków tak charakterystycznych dla zestawów tej serii. Nie wiem, dlaczego budynek jest taki szeroki - na tle innych wręcz rozlazły - skoro wnętrze w dużej mierze świeci pustkami. Spadzisty dach razi gołymi studami i nijak się ma do estetyki kamieniczek. Sprzedawcy powinni być, moim zdaniem, ubrani raczej na sportowo, a nie pod krawatem.
Jak to mówią, są gusta i guściki. Buduję z tego co mam dostępne luzem. Nie rozkładam gotowych zestawów, stąd taki prosty wygląd. Budynek jest podobnych wymiarów co modulary. Co do dachu to jest zmieniony.

ODPOWIEDZ