Arachnid

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

Arachnid

#1 Post autor: JAREMA. »

Witam, ostatnio mam sporo chęci na budowanie jednak funduszy brak :) Co za tym idzie, zacząłem się trochę bawić w LDD i w związku z tym prezentuje swój pierwszy wirtualny MOC.

Inspiracją do budowy był film "Żołnierze Kosmosu" z roku 1997 który doczekał się niestety kontynuacji pod postacią 2 kolejnych filmów oraz animacji która podobno nie jest fatalna, ale nie sprawdzałem osobiście. Samego robala spotkałem na pyrkonie w gablotce faceta który dłubał modele na tym samym balkonie co nasza wystawa.

Nie przedłużając robal wygląda tak:
Obrazek

Model wykonałem dzisiaj w pracy po otrzymaniu wiadomości że prawdopodobnie nie mam w tym roku urlopu. Jestem z modelu zadowolony i zastanawiam się nad jego zbudowaniem. Wrzucam wybrane fotki oraz plik LDD do pobrania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galeria - kilka dodatkowych zdjęć
Załączniki

[Rozszerzenie lxf zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Ostatnio zmieniony 2016-06-29, 20:24 przez JAREMA., łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#2 Post autor: Jakeof »

Fajny robal, ale obawiam się że będziesz musiał jakoś wzmocnić przeguby na nogach, gdyż pod ciężarem pewnie będą się uginać albo załamywać. Oczywiście wcale nie musi tak być, jednak widzę że model jest zbudowany raczej ze sporej ilości klocków, więc jednak trochę będzie ważył ;)

Dodaj do niego jeszcze kilku Starship Trooperów i będzie elegancko, nawet jakąś fajną scenkę by można wtedy z tego zmontować.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#3 Post autor: JAREMA. »

Jakeof pisze:obawiam się że będziesz musiał jakoś wzmocnić przeguby na nogach
myślałem o "przezroczystym" słupku z brick round 1x1 pod spodem, myslę że dałby wtedy radę inaczej na pewno się rozjedzie :)

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#4 Post autor: Jakeof »

JAREMA pisze:myślałem o "przezroczystym" słupku z brick round 1x1 pod spodem, myslę że dałby wtedy radę inaczej na pewno się rozjedzie :)
Moim skromnym zdaniem to zepsuje cały wygląd modelu, a szkoda by było, bo ma potencjał. Ten pierwszy przegub, tzn. ten najbliżej ciała robala można zbudować z tych części:

http://www.bricklink.com/v2/catalog/cat ... =44302#T=C

http://www.bricklink.com/v2/catalog/cat ... =41532#T=C

Na pewno całość trochę się wzmocni, bo te zawiasy mają te charakterystyczne ząbki które trochę blokują ruchomość i zwiększają opór. Bo przy obecnym rozwiązaniu jestem pewien że nogi się rozjadą. Co do reszty, na pewno da się to jakoś wzmocnić tak żeby uniknąć zastosowania przeźroczystego słupka, trzeba tylko nad tym trochę pogłówkować.

Taraderon
Posty: 28
Rejestracja: 2016-02-17, 20:44
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Taraderon »

Pierwszą cześć tego filmu też lubiłem.
Jeśli to możliwe to poproszę o instrukcję budowy bo robal wyszedł Ci bardzo fajnie.
Ostatnio zmieniony 2016-06-29, 20:15 przez Taraderon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#6 Post autor: JAREMA. »

Wcześniej zamieściłem link z googla teraz znalazłem gdzie się dodaje załączniki na forum bo wcześniej tego nie zauważyłem, ale sam nie wiem jak to pobrać ?

ODPOWIEDZ