60102 Airport VIP Service

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mcq_90
Posty: 49
Rejestracja: 2016-07-22, 12:30
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60102 Airport VIP Service

#1 Post autor: Mcq_90 »

60102
Obrazek

Dane Techniczne
Seria: City
Rok premiery: 2016
Liczba klocków: 364
Liczba figurek: 4
Cena: Allegro 166-229 PLN, S@H 199 PLN

Spis części:
BRICKSET

Wstęp
Cześć i czołem Lugpolowicze :) Dzisiaj wynurzymy się z głębin oceanu i polecimy prywatnym odrzutowcem, jak panisko, na koniec świata (z międzylądowaniem). TLG wypuściło w tym roku nową serię lotniskową, co bardzo mnie ucieszyło, bo zawsze chciałem mieć samolot Lego, a zawsze były inne wydatki. Nareszcie się udało, pudełko przyszło, recenzja 3 dni leżała na dysku i nabierała mocy prawnej, także nadszedł czas, żeby podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami. Zdjęcia to miniaturki z flickra, jeżeli chcecie obejrzeć większe, wystarczy kliknąć w obrazek.

Pudełko
Karton średniej grubości o wymiarach 38 cm x 26 cm x 7 cm, niestety nie przetrwał podróży w idealnym stanie i lekko się zgniótł. Kolorystyka typowa dla serii City.
Przód:
Obrazek
Tył:
Obrazek
Bok:
Obrazek

Instrukcja
Instrukcje są trzy. Pierwsza dotycząca budowy samochodu obsługi naziemnej i trzech minifigów - pracownika lotniska, businesswoman i pilota samolotu, druga opisująca sposób budowy samolotu (w dwóch fazach) i trzecia, dzięki której zbudujemy limuzynę i minifig szofera.
Obrazek

Klocki
W pudełku znajdziemy 5 woreczków z klockami.
Obrazek
Za najciekawsze elementy uznałem:
Obrazek Inv. Roof T.6X10X4 W.Doubl. Bow, który, według Brickseta w kolorze czarnym występuje tylko w tym zestawie.
Obrazek Inverted R.T. 6X10 W.Doubl.Bow, który również w kolorze czarnym występuje po raz pierwszy
Obrazek Rudder 2X12X5, mający również premierę w czerni
Obrazek w kolorze dark orange, występujące do tej pory w 10 zestawach
Obrazek tors w kolorze Earth Blue, będący tegoroczną świeżynką i oprócz niniejszego setu znajdziemy go tylko TUTAJ
Obrazek 4568173: Ice Lolly występujący w 25 setach
Obrazek laptop, który dodano tylko do tych zestawów.

Model
Dobra, zabieramy się za najważniejszą część czyli otwieranie woreczków i budowanie. Znacie pewnie to uczucie, kiedy ręce świerzbią tak, że tylko chwycenie klocków w rękę może przynieść ulgę. Zatem ulżyjmy sobie :D
Rozpocznijmy od budowy autka obsługi technicznej. Zawartość woreczka numer jeden prezentuje się następująco:
Obrazek
a po chwili z taśmy produkcyjnej zjeżdża:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo przyjemny dla oka pojazd. Tyle mogę tylko o nim powiedzieć, bo jest za mały, żeby doszukiwać się w nim dodatkowych funkcji.

Czas na gwóźdź programu czyli samolot. Producent podzielił go na woreczki nr 2 i 3 oraz tylna część kadłuba luzem.
Przyznam szczerze, że liczyłem na odświeżenie dzioba samolotów przez TLG. Z resztą nie tylko samolotów, bo helikoptery też są robione na jedno kopyto. Obecny tutaj typ przodu samolotu jest tak oklepanym elementem, że czas najwyższy, żeby ten kaczy dziób został wymieniony na bardziej "airbusowy" model.

Posortowany prezentuje się tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lugpol Air Industries wzięło się za montaż podniebnego zdobywcy:
Ze względu na cięcia kosztów i strajki, fotele dla pasażerów zostały zastąpione przez czerwone cosie, ale przynajmniej będzie można sprawdzić geolokalizację samolotu za pomocą pokładowego radaru
Obrazek
Kokpit jest bardzo symboliczny, za to pilot otrzymał wygodny fotel
Obrazek
Na pokładzie nasz VIP otrzyma kielicha i krłasą oraz będzie mógl pooglądać telewizję
Obrazek

Maszyna gotowa:
Obrazek
Obrazek

Nihil novi sub sole. Dostaliśmy zubożoną, skróconą i odświeżoną kolorystycznie wersję modelu z 2010 roku o numerze 3181.

Wróćmy jednak do tematu. VIP jak to VIP lubi żyć na bogato, w końcu po to pracował na tytuł VIPa. Dlatego transport, nie tylko powietrzny, ale też ten przy gruncie powinien być na wypasie.
Limuzyna z naszego zestawu jest odświeżoną i (co mnie mile zaskoczyło) bardziej wypasioną wersją limo z zestawu 3222
Po rozpakowaniu woreczków nr 4 i 5 i ułożeniu ich w jako takim porządku naszym oczom ukaże się to:
Obrazek
Obrazek

A w czasie budowy:
Obrazek
Obrazek
VIP zawsze ma pod ręką TV z newsami giełdowymi i dostęp do lodówki z łakociami
Obrazek

Efekt finalny prac Lugpol Automobile Company:
Obrazek
Obrazek

Standard legowych samochodów, niemniej ładnie wygląda, no i mamy części do budowy samochodów w kolorze białym.

Minifigurki
Je zostawiłem na koniec. W zestawie otrzymujemy VIPa czyli businesswoman gnającą na kolejne spotkanie biznesowe z starymi ludźmi na wysokich stanowiskach, pilota samolotu, radosnego szofera i pracownika lotniska, który też musi dobrze zarabiać, o czym świadczy jego uśmiech.

VIP:
Obrazek

Szofer:
Obrazek

Pilot:
Obrazek

Pracownik obsługi lotniska:
Obrazek

Prezentacja całości
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Podsumowanie będzie krótkie.
Jeżeli macie już jakieś samoloty z serii City, to możecie sobie odpuścić zakup tego. Zestaw nie jest niczym odkrywczym ani fenomenalnym, chyba, że zależy Wam na częściach. Odrzutowiec jest największym plusem i minusem tego zestawu.
Ot standard TLG, widać uproszczenia w konstrukcji, chociażby w zastąpieniu krzesełek dla pasażerów czerwonymi oparciami, niedbałości w konstrukcji, w szczególności w czarnym spodzie samolotu (błyszczący przód i tył i matowe boki). Fajnie, że jest, dobrze go mieć, ale czegoś brakuje.
Dla nie posiadających żadnego samolotu - można rozważyć, szczególnie, że da się wyrwać na allegro za dobrą cenę. Jest to zestaw porządny, ale tyłka nieurywający.
Szkoda, że TLG nie wypuściło osobno lizumyny. Tegoroczny model jest udany i ratuje ten zestaw. Gdyby sprzedawali oddzielnie, to brałbym w ciemno.

Plusy
+Zestaw jest bawialny
+Fajna limuzyna
+akcesoria (laptop!)
+samolot

Minusy
-drobne niedoróbki
-samolot
-ale to już było
Ostatnio zmieniony 2016-07-29, 21:49 przez Mcq_90, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamila
Posty: 154
Rejestracja: 2016-02-21, 17:31
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Kamila »

Co prawda to odświeżony zestaw 3181 ale jak na powtórkę całkiem niezły. Są niedoróbki, trochę uproszczeń ale i dodane nowe elementy. Dla tych co nie mają w swoim city samolotu brać nie pytać, dla tych co mają już starsze samoloty do zastanowienia, jak dla mnie do powiększenia kolekcji całkiem niezły, odświeżony przynajmniej kolorystycznie nieduży samolot pasażerski. Kupimy (z gmkkk) bez marudzenia, że to już było:)
Ostatnio zmieniony 2016-07-29, 21:34 przez Kamila, łącznie zmieniany 1 raz.

Fabianoss
Posty: 6
Rejestracja: 2017-01-16, 00:30
Lokalizacja: Brechin
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Fabianoss »


ODPOWIEDZ