6688 Ambulance

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

6688 Ambulance

#1 Post autor: yoshi82 »

Recenzja 6688 Ambulance

Obrazek

Seria: Town
Rok wydania: 1985
Liczba klocków: 69 (wg. Bricklink 64)
Liczba figurek: 2
Cena: 19 - 598 (MISB) PLN (Allegro, BrickLink)

Brickset, BrickLink

Opakowanie i instrukcja.

Obrazek
Obrazek

Niestety nie jestem w posiadaniu pudełka, za Bricklink, jest to prostopadłościan z zawieszką o wymiarach: 19,3x9,2x3,7 cm. Instrukcja po długości wymiar A4, przedstawia budowę całego zestawu w 13 krokach.

Elementy

Obrazek

Jak widać na zdjęciu powyżej, nie jest to zróżnicowany kolorystycznie zestaw. Dominują dwa kolory: czerwony i biały. Jest też parę elementów w kolorze czarnym i elementy transparentne jak szybka i światełka. Z ciekawych klocków mamy, aż 3 elementy z nadrukiem (jeden występuję podwójnie):
Obrazek - Brick 1x2 biały z czerwonym krzyżem, występujący w 8 zestawach;
Obrazek - Panel 1x4 biały z czerwonym krzyżem, występujący tylko w 2 zestawach;
Obrazek - Tile 2x2 biały z czerwonym krzyżem, występujący w 5 zestawach.

Figurki

Obrazek

Każdy ambulans musi mieć lekarza i pacjenta. Tak też jest w naszym zestawie. Lekarz to mężczyzna w białych spodniach bez nadruku, biały tors ładnie zdobiony - koszula z kołnierzem i czerwonym krzyżykiem, dzięki czemu każdy kto widzi tą figurkę po raz pierwszy wie od razu z kim na do czynienia. Główka to klasyk lat '80, dwoje oczu i uśmiech. Brązowe schludne włosy wieńczą całość.
Nasz pacjent to prawdopodobnie kobieta na co wskazują długie czarne włosy. Główka jak w przypadku pierwszego minifiga to klasyk lat '80. Tors niebieski z białym rękawami, niestety nie zadrukowane. Nóżki niebieskie również bez zadruku.

Obrazek

Jak widać na z tyłu figurki nie posiadają żadnych nadruków, cóż takie były lata '80.

Zestaw

Obrazek

Całość to zwarta konstrukcja o szerokości czterech studów. Symetryczna linia boczna czerwony pas dolny, biały środek ładnie zdobiony panelami z nadrukiem i czerwony dach. Mamy to co w karetce najważniejsze, są trzy koguty, piktogramy dzięki, którym wiadomo z jakim pojazdem będziemy obcować. Ambulans prowadzony jest przez lekarza (u nas w latach '80 jeździli zwykli kierowcy :) ), na "pace" mamy nosze, na których leży pacjent. Bardzo ciekawym elementem odzwierciedlającym rzeczywistość są składane kółka/nogi noszy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie

Zestaw dość prosty w budowie, a posiada w sumie dość dużo klocków, jako dziecko miałem go w swojej kolekcji - teraz ją odtwarzam. Jest to niezbędny element serii Town - jak miasto bez pomocy medycznej? Szkoda, że mamy dość mało elementów dedykowanych dla lekarza, w sumie tylko tors i nosze. Przydało by się jakiś stetoskop czy strzykawka. Minimalistyczna też jest przestrzeń dla pacjenta. Szkoda również, że pacjent/pacjentka nie ma jakiś śladów wypadku czy urazów, no ale to były lata '80 wtedy było mało detali na minifigurkach. Szkoda też, że koła są od małych samochodów, a nie od ciężarowych jak śmieciarka czy betoniarka, z drugiej strony pojazd stracił by mocno na symetrii.
Oczywiście wszystkie te przemyślenia wynikają, z tego, że dziś człowiek ma większe wymagania niż 30 lat temu. W 1985 to był na prawdę fajny zestaw i niósł ze sobą wiele godzin zabawy. Dziś moi synowie równie chętnie się nim bawią jak jak 30 lat temu i to chyba najważniejsze :)

Za
+ sporo klocków jak na mały zestaw
+ dwie figurki
+ kilka fajnych klocków z detalami
+ mimo 31 lat moi synowie chętnie się nią bawią, więc chyba konstrukcja ponadczasowa

Przeciw
- mało dodatków

Dziękuję za uwagę.

Link do galerii.
Ostatnio zmieniony 2016-08-14, 10:32 przez yoshi82, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Łukasz

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Recenzja super jak zawsze.
Szkoda też, że koła są od małych samochodów, a nie od ciężarowych jak śmieciarka czy betoniarka, z drugiej strony pojazd stracił by mocno na symetrii.
To jest pojazd z kołami który z grubsza trzyma skalę minifig. To co dostajemy teraz to traktory i monster trucki, a nie pojazdy cywilne. Te koła są dobrej wielkości. Te dzisiejsze są najczęściej zbyt duże.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Remeek
Posty: 20
Rejestracja: 2014-10-18, 12:26
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Remeek »

Prosty zestaw. Dokładnie. Ta prostota, bez udziwnień, pokazuje, że jest realistyczny.

Awatar użytkownika
maren
Posty: 67
Rejestracja: 2016-05-01, 14:41
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: maren »

Ascetyczny jak sanitarka. Oldschool :)
Niech MOC będzie z Wami.
_____________________________________

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Recenzja fajna i szczegółowa. Ale ten model według mnie nie przeszedł próby czasu, jest kanciasty, prosty i nudny. Minifigi kiepskie, szczególnie pacjent.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Durzy »

jest kanciasty, prosty i nudny
O! Zupełnie jak wiele karetek. Dziwne...

;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Z perspektywy czasu śmiesznie wygląda taki wąski samochód na 4 study, ale pamiętam, że kiedyś w Lego to był standard. Jako pacjent czułbym się klaustrofobicznie w takiej karetce ;) Poza tym 1 osoba do noszy + waga pacjenta? W realnym świecie nierealne :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Durzy »

legosamigos, zobacz sobie karetkę Nysę, albo Dużego Fiata i porównaj z obecnymi. Też są małe i ciasne. Auta przerażająco urosły przez ostatnie 2, 3 dekady.
Ostatnio zmieniony 2016-08-20, 13:58 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Tylko weź pod uwagę, że w Nysie czy dużym Fiacie były przynajmniej 2 osoby do noszy ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Durzy »

legosamigos, z tym się zgadzam. Ja tylko broniłem wielkości. Auta na 4 study w świecie Lego mają sporo plusów. Np. mieszczą się na ulicach i nie są większe od budynków;) Fajna karetka była gdzieś między 94, a 96, ale muszę sprawdzić czy ram też pacjent sam siebie musi nieść na noszach. Tego problemu nie ma w awionetce i śmigłowcu medycznym.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Durzy pisze:Fajna karetka była gdzieś między 94, a 96, ale muszę sprawdzić czy tam też pacjent sam siebie musi nieść na noszach...
Masz na myśli ten zestaw czy ten?
Myślę, że zamiast tych pełnych paneli z czerwonym krzyżem lepsze by były przezroczyste panele
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: grzybiarz »

Obrazek
Ten zestaw miał mój kuzyn, a ja mu zazdrościłem tych noszy :)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#13 Post autor: bart_ilo »

Recenzja przyjemna w odbiorze. Dużo informacji dotyczących zestawu.
Ciekawe byłoby porównanie z obecną karetką serii City.

Jak widać klocki z nadrukiem były możliwe w latach '80 a teraz w większości są naklejki :/
Co do karetki może i jest kanciata ale wielkością względem figurki dobrze wygląda niż obecne pojazdy.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#14 Post autor: gmkkk »

bart_ilo pisze:Recenzja przyjemna w odbiorze. Dużo informacji dotyczących zestawu.
Ciekawe byłoby porównanie z obecną karetką serii City.

Jak widać klocki z nadrukiem były możliwe w latach '80 a teraz w większości są naklejki :/
Co do karetki może i jest kanciata ale wielkością względem figurki dobrze wygląda niż obecne pojazdy.
Po prostu zgodnie z trendami 4431 utyła.
Naklejki są tańsze niż klocki z nadrukiem, naklejki się szybciej zniszczą i dziecko będzie chciało nową zabawke.
Stań obok karetki MB315/ VW Crafter i obok NYSY i zobacz jaki jesteś przy tych nowych mały, o wnętrzu nawet nie wspominam.

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: yoshi82 »

Karetkę 6666 posiadają moje dzieci, na chwilę obecna odnalezienie kompletu klocków graniczy z cudem :) A co do karetki 4431 to ciągle szukam by kupić w dobrej cenie, gdyż lubię zestawy z lat '80 porównywać z tymi z pierwszej dekady XXI w.
Pozdrawiam,
Łukasz

ODPOWIEDZ