[MOC] The Temple Of Mr. Gold

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
MurstenTan
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-18, 12:20
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: MurstenTan

 

[MOC] The Temple Of Mr. Gold

#1 Post autor: MurstenTan »

Witam chciałbym pochwalić się moją najcenniejszą zdobyczą z całej mojej kolekcji Lego, czyli Mr. Gold. Jest to minifigurka z dziesiątej serii, jedna z pięciu tysięcy wyprodukowanych egzemplarzy. Oczywiście posiadam kod i specjalny certyfikat ze strony Lego.com, figurka została umieszczona w honorowym miejscu czyli w "świątyni", która kryje jeszcze pod sobą skarb.

Myślę ze spodoba się moja praca
Załączniki
004.jpg
004.jpg (87.23 KiB) Przejrzano 5519 razy
003.jpg
003.jpg (79.42 KiB) Przejrzano 5519 razy
002.jpg
002.jpg (67.24 KiB) Przejrzano 5519 razy
001.jpg
001.jpg (68.57 KiB) Przejrzano 5519 razy
Ostatnio zmieniony 2016-09-08, 04:58 przez MurstenTan, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#2 Post autor: Kirysowaty »

Ładne, schludne, estetyczne. Udało Ci się dość skutecznie połączyć dwa style architektoniczne - dalekowschodni (chińskie i japońskie świątynie) oraz śrowkowoamerykański (schodkowe piramidy Azteków i Majów). Gratuluję debiutu.

Tak przy okazji - sugerowałbym określenie się z płcią. Znaczek przy nicku wskazuje na kobietę, wypowiadasz się w formie męskiej. Nie to, żebym miał jakieś wybitnie konserwatywne poglądy, po prostu lepiej się czuję, gdy wiem, z kim mam do czynienia.

EDIT: No i masz literówkę w tytule wątku. Zwracaj baczną uwagę na poprawną pisownię, bo choć nie jest to forum polonistyczne, ludzie tutaj bardzo tego pilnują.
Ostatnio zmieniony 2016-09-06, 22:10 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#3 Post autor: Pakita »

Miło, że po tak długim czasie od założenia konta na LUGPolu wreszcie coś nam zaprezentowałeś :).
Muszę napisać, że patrząc na Twoją pracę doznaję pewnego dysonansu poznawczego. Twoja figurka, jak dla mnie kojarząca się jednoznacznie z Ameryką Płn. lub Europą znajduje się w azjatyckiej świątyni. Jak nie próbuję sobie tego logicznie wytłumaczyć, tak nie mogę jakoś tego faktu zaakceptować. Moim zdaniem to ze sobą nie współgra stylem.
A tak to bardzo schludna praca, świątynia faktycznie kojarzy się z Dalekim Wschodem, miło też, że ukryłeś w niej dodatkowy skarb. Nie rozumiem jednak, dlaczego Twoja płytka jest szara. Jakie podłoże ma ona imitować? Moim zdaniem płytka powinna być zielona, skoro wyrastają z niej jakieś rośliny.

MurstenTan
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-18, 12:20
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: MurstenTan

 

#4 Post autor: MurstenTan »

Kirysowaty pisze:Tak przy okazji - sugerowałbym określenie się z płcią. Znaczek przy nicku wskazuje na kobietę, wypowiadasz się w formie męskiej. Nie to, żebym miał jakieś wybitnie konserwatywne poglądy, po prostu lepiej się czuję, gdy wiem, z kim mam do czynienia.
Już idę z wyjaśnieniami. Chodzi o to, ze konto mam wspólnie z dziewczyna, która tez robi swoje prace, najczęściej w tematyce Star Wars. Następnym razem będziemy pisać imiona, które z nas dodaje post .

Dziękuję za zwrócenie uwagi za literówkę już ją poprawiłem i miło czytać ze moja praca się komuś podoba
Ostatnio zmieniony 2016-09-07, 19:15 przez MurstenTan, łącznie zmieniany 1 raz.

MurstenTan
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-18, 12:20
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: MurstenTan

 

#5 Post autor: MurstenTan »

No trochę zeszło zanim zdecydowałem się coś dodać ale lepiej późno niż wcale. Postaram się dodawać systematycznie nowe rzeczy. Jeśli chodzi ze figurka nie pasuje stylem do budowli to się zgodzę ale starałem się pogodzić moją ulubioną serie lego orient expedition, w której występowały zestawy z Chin i właśnie te zestawy charakteryzuje czarny dach, czerwone filary oraz jasnoszara podstawa. Teraz cała moja kolekcja stoi razem i pasuje do siebie

Awatar użytkownika
lookl
Posty: 141
Rejestracja: 2015-05-14, 20:06
Lokalizacja: Warszawice i okolice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: lookl »

Już idę z wyjaśnieniami. Chodzi o to ze konto mam wspólnie z dziewczyna która tez robi swoje prace najczęściej w tematyce Star Wars. Następnym razem będziemy pisać imiona które z nas dodaje post .
Nie prościej, żeby każde z Was miało osobne konta ?

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

Pakita pisze:Twoja figurka, jak dla mnie kojarząca się jednoznacznie z Ameryką Płn. lub Europą znajduje się w azjatyckiej świątyni.
Ta świątynia może symbolizować niepokoje społeczne związane z prawdziwym zachłyśnięciem się Chin kulturą zachodu, które doprowadziło do Powstania Bokserów. Bardzo wymowna i głęboka praca, zwłaszcza, że postać Europejska jest złota - co obrazuje przekupność, chińskich urzędników! Nie doceniłaś tego znaczenia:)
MurstenTan pisze:Już idę z wyjaśnieniami. Chodzi o to ze konto mam wspólnie z dziewczyna która tez robi swoje prace najczęściej w tematyce Star Wars. Następnym razem będziemy pisać imiona które z nas dodaje post .
Nie prościej i lepiej założyć dwa osobne konta?

MurstenTan
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-18, 12:20
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: MurstenTan

 

#8 Post autor: MurstenTan »

Znaczy oboje wystawiamy nasze budowle bardzo rzadko na tym forum to pierwsza i w tym tygodniu pojawi się może druga wiec raczej zostawimy jedno konto tak jak jest :)
Ostatnio zmieniony 2016-09-07, 19:11 przez MurstenTan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#9 Post autor: Pakita »

Ta świątynia może symbolizować niepokoje społeczne związane z prawdziwym zachłyśnięciem się Chin kulturą zachodu, które doprowadziło do Powstania Bokserów. Bardzo wymowna i głęboka praca, zwłaszcza, że postać Europejska jest złota - co obrazuje przekupność, chińskich urzędników! Nie doceniłaś tego znaczenia:)
Fakt, nie wzięłam takiego wyjaśnienia pod uwagę. Na szczęście pociesza mnie myśl, że autor pracy, jak wynika z jego odpowiedzi na moje uwagi, również nie ;).

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Durzy »

Pakita pisze:Fakt, nie wzięłam takiego wyjaśnienia pod uwagę. Na szczęście pociesza mnie myśl, że autor pracy, jak wynika z jego odpowiedzi na moje uwagi, również nie ;).
Widzisz, to dowód na to, że ręką autora kierowało natchnienie boskie! Nie dość, że prawa nie wiedziała co czyni lewa to i głowa bie wiedziała!

Ten minifig jest w sumie bardzo ciekawy jako posąg, tylko ciężko dostępny, chyba że w LDD czy jak to się zowie

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#11 Post autor: Stelario »

1. Nie jestem kolekcjonerem ale w życiu bym nie wsadził minifiga za 2600 USD do MOC'a, no ale każdy robi ze swoimi fantami co chce.
2. Ktoś się pytał dlaczego piszesz w 2 osobach po czym czytam że dzielisz z kimś konto na spółkę. Tak więc się zdziwiłem żę tak mało napisaliście.
3. Świątynia spoko tylko można bardziej zaznaczyć gdzie są schody. No i o ile się nie mylę to wchodzi nawet w 16stkę.

A problemów to mam dużo: palce mnie bolą, kolano rozwalone, dzieci ciągle krzyczą, słońce w oczy świeci. klocki mi się kurzą, mógł bym długo wymieniać.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Durzy »

Stelario pisze:1. Nie jestem kolekcjonerem ale w życiu bym nie wsadził minifiga za 2600 USD do MOC'a,
W zależności od tego jak są taką figurkę kupiło to może być minifig za 14 zł. Nie wszyscy wszystko przeliczają wedle miary za ile mogliby to sprzedać.
Stelario pisze:A problemów to mam dużo: palce mnie bolą,
Jak chcesz to Ci mogę na PW podać dane specjalisty pod Warszawą, który się takimi rzeczami od bardo dawna zajmuje.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#13 Post autor: gmkkk »

Kolanka leczą tu https://carolina.pl/
Daj dzieciom pobawić się trochę klockami to przestaną krzyczeć.
A na promienie słoneczne polecam rolety.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#14 Post autor: gmkkk »

Zadzwoń to Ci coś poradzę.

MurstenTan
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-18, 12:20
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: MurstenTan

 

#15 Post autor: MurstenTan »

Dobry wieczór chciał bym tak nawiasem wtrącić ze figurkę zakupiłem dawno temu za 16 zł .... A ile ona jest teraz warta i czy tak naprawdę jest unikatem to nie wiem, w każdym razie w mojej bardzo dużej kolekcji lego wyróżnia się bardzo dlatego postanowiłem zbudować dla niej "świątynie" jeśli można tak to nazwać
Ostatnio zmieniony 2016-09-08, 19:14 przez MurstenTan, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ