[MOC] Wacky Races: Bathtubracer

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] Wacky Races: Bathtubracer

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Zaczęło się od tego, że na stan Stowarzyszenia na poczet jakiegoś supportu dostaliśmy od Lego cały worek takich elementów:

Obrazek

Zastanawiałem się co z tym zrobić. Nam Afolom do niczego to niepotrzebne, sprzedać nie możemy, wyrzucić do śmieci nie wypada. Dlatego jeszcze na wiosnę przyszedł mi do głowy konkurs na zbudowanie szalonego pojazdu bazującego na tym elemencie: Wacky Races! Pamiętacie ten serial z dzieciństwa?

Obrazek

Podobno potem była gra, ale tego ja już nie wiem.
Konkurs premiowałby pojazdy jak najbardziej szalone i nierealne. Im bardziej tym lepiej. Niejako na zachętę zbudowałem pierwszy z nich: Bathtub Racer. Inspiracją jeżdżącej wanny był stary hotwheels oraz 5-ta księga Tytusa, Romka i A'tomka. Oto efekty:

Obrazek

Obrazek

Następne w planach.

Co sądzicie o konkursie? Jeżeli znajdą się chętni to ruszyłbym zaraz. Myślę, że na jakiejś wystawie możnaby było zrobić także wyścigi takich pojazdów.
Ostatnio zmieniony 2016-09-14, 07:25 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 2 razy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wallyjarek »

Spadłeś mi z nieba.
Za miesiąc mam spotkanie AFOLi w IE i chca zrobić właśnie konkurs wyścigów owych aut.
To będzie świetny trening, tylko oni nie chcą żadnego napędu. Mamy puszczać auta z jakiegoś toru.
Co do modelu jest fajny i śmieszny. Rozumiem, że kierownicą jest prysznic?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#3 Post autor: Bricksley »

wallyjarek pisze:To będzie świetny trening, tylko oni nie chcą żadnego napędu. Mamy puszczać auta z jakiegoś toru.
Z pochylni ;) Przerabiane na któryś Kielcach (jak to dawno temu było...)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Bricksley pisze:
wallyjarek pisze:To będzie świetny trening, tylko oni nie chcą żadnego napędu. Mamy puszczać auta z jakiegoś toru.
Z pochylni ;) Przerabiane na któryś Kielcach (jak to dawno temu było...)
W sierpniu w Lego Store w Berlinie dostałem do zakupów to:
Obrazek
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#5 Post autor: CamelXP »

Podoba mnie się, rób Pan ten konkurs ;)
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Mcq_90
Posty: 49
Rejestracja: 2016-07-22, 12:30
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Mcq_90 »

Pewnie, super pomysł na konkurs! Może coś w stulu wojen ludzików? Sam chętnie dołączę i coś sklecę :) A Odlotowe Wyścigi to klasyka, śmiech Muttleya pamiętam do dziś :D
A sam MOC? Super wpisuje się w ideę "Dziwnych Pojazdów"
Poza Lego:
Mój blog
Kanał YT

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jahoo »

Swietny pomysl. Zarowno Wacky Racers jak i Tytus mnie rusza, A'la wannolot fajny.
GBC!

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#8 Post autor: spider44 »

Jestem za konkursem :) bajkę pamiętam do dziś :) mocyk pomysłowy i tematyczny jak najbardziej :)

DARON
Posty: 158
Rejestracja: 2009-12-03, 17:43
Lokalizacja: Gdynia

#9 Post autor: DARON »

Jestem za!

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#10 Post autor: Kloss »

Ja również chętnie spróbuje swoich sił.

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Mutran »

To tak już żeby dopełnić :)

https://www.youtube.com/watch?v=64ZOv1B6XsI
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Mcq_90
Posty: 49
Rejestracja: 2016-07-22, 12:30
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Mcq_90 »

A może nowa subkategoria: Lugpol Races z pojazdowymi MOC-ami utrzymanymi w konwencji Odlotowego Wyścigu?
Poza Lego:
Mój blog
Kanał YT

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#13 Post autor: glaz_pimpur »

Mcq_90 pisze:A może nowa subkategoria: Lugpol Races z pojazdowymi MOC-ami utrzymanymi w konwencji Odlotowego Wyścigu?
Obawiam się, ze konkurs będzie na stronie "zbudujmy.to" w dziale dostępnym dla wszystkich zarejestrowanych, a tu wrzucę co najwyżej info i zasady (analogicznie jak Johan organizuje 5K na Lugpolu ale zasady i zadania publikuje na obu forach). Muszę tylko jeszcze dopracować szczegóły i terminy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#14 Post autor: Pakita »

To jest chyba najlepszy pomysł na konkurs od baaaardzo długiego czasu :D. Tak dobry, że jak dla mnie to mógłby mieć nawet kilka etapów.
Nawet ja, jako kobieta co się na pojazdach nie znam, czuję się wkręcona. Nawet mam już pomysł ;P. Dzięki za uruchomienie tego rzadko występującego w ostatnim okresie podniecenia nadchodzącą rywalizacją :D. Dzięki za przypomnienie Wacky Races, już zdążyłam zapomnieć o tej kreskówce. A uwielbiałam ją ze względu na złośliwości czynione sobie przez uczestników wyścigu. Już wiem, że mój model też będzie złośliwy ;P.

Co do organizacji "wyścigów" takich pojazdów, to w formie przedstawionej powyżej przez kolegów, mnie to nie grzeje, ale ostatecznie nawet ja mogłabym zepchnąć mój model z jakiejś pochylni :D.

Czy możesz podać nr tego czarnego kloca? Obawiam się, że mogę go nie posiadać, a wypadałoby czym prędzej zdobyć.

Twoja wanna mi się podoba, wannę oddaje bezbłędnie. Sterowanie za pomocą kurka od kranu wydaje się być bardzo zabawnym, i co tu dużo mówić, nowatorskim rozwiązaniem ;P. Podoba mi się to jak zamontowałeś silnik, zawsze można powiedzieć, że pełni dodatkową funkcję maszyny do hydromasażu ;P.

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#15 Post autor: CamelXP »

Pakita pisze:Czy możesz podać nr tego czarnego kloca? Obawiam się, że mogę go nie posiadać, a wypadałoby czym prędzej zdobyć.
Klik
Ostatnio zmieniony 2016-09-16, 07:15 przez CamelXP, łącznie zmieniany 1 raz.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

ODPOWIEDZ