[MOC] Brockway 361

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

Havoc pisze:zaczynam myśleć Macieju, że przechodzisz na stronę Technica. Uprzedzam, że niewiernych palimy na stosie :D
Jak ktoś kiedyś napisał: come to the dark side, we have cookies :P
Ostatnio zmieniony 2007-08-29, 08:31 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#17 Post autor: Havoc »

Musisz koniecznie wystawić go na MOC miesiąca
nie wystawiaj na MOC miesiąca
Co robić? :hmmm: Niech ktoś podpowie.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#18 Post autor: smyk »

Przejść do historii i zgarnąć wyróżnienie dwa razy z rzędu.

Pietruszka

#19 Post autor: Pietruszka »

Pewnie, że wystawić !

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#20 Post autor: Pepin Krootki »

Wystaw. Ładnie się będzie prezentować na stronie głównej LugPolu :).
tu byłem - Pepin

Havoc

#21 Post autor: Havoc »

Demokracja w akcji :)
Jestem za demokracją więc wystawiam, i obym nie musiał uciekać przed rozwścieczoną grupą ludzi z pochodniami i widłami za wystawianie 2 trucków z rzędu :D

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#22 Post autor: Pietruch »

Oczywiście że wystawiaj. :)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#23 Post autor: Misterzumbi »

Sliczny!

Chociaz musze zgodzic sie z Mackiem, atrapa chlodnicy moglaby byc raczej na 10 i sie rozszerzac...

Za to felgi super, nie ma co...mam jeszcze jeden pomysl na takie, mozna by uzyc czarnych felg od na przyklad coast to coast trucka (byly czarne w jakims dragsterze)...

Kierownica jest super , nie spotkalem jeszcze takiego rozwiazania...

Buduj dalej... Naprawde dobrze ci wychodzi...

Adam
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#24 Post autor: Bricksley »

Naprawdę mi się podoba :) Patrząc na oryginał to dla mnie jest identyczny.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#25 Post autor: Robson »

Havoc świetna praca ! Dla mnie bomba :) Skąd bierzesz takie ciężarówki? Ja jak szukam jakiegoś modelu to nie mogę nic dla siebie znaleźć. PS budujesz tylko z tych modeli co wymieniłeś wcześniej + koła 24x43 ? Nie wydaje mi sie ...
Cb1100RR

Havoc

#26 Post autor: Havoc »

Robson1903 pisze:budujesz tylko z tych modeli co wymieniłeś wcześniej + koła 24x43 ? Nie wydaje mi sie ...
Modele z których buduję to: Seria MT, Mega Core Magnetizer, Explorien Starship, Turbo Command, Batmobile UCS i ostatnio nabyty (jeszcze nie używany) Imperial AT-ST.
Koła 24x43 oczywiście trzeba było dokupić. To wszystko. Jeżeli model naprawdę potrzebuje jakiejś wyjątkowo charakterystycznej części, której nie mam to kupuję ją na allegro ale to przypadek 1 na milion.
PS. Zestawy 5521 i 5561 mam prawie podwójne. Prawie bo niekompletne ;) .
Robson1903 pisze:Skąd bierzesz takie ciężarówki? Ja jak szukam jakiegoś modelu to nie mogę nic dla siebie znaleźć
Jeżeli szukasz trucka to polecam truckpaper.com Każdy znajdzie tam coś dla siebie :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#27 Post autor: V1 »

Piękny, i dużo ciekawszy niż współczesne. Nie sposób go pomylić z oryginałem. Czy coś jest w błotnikach? Bo wyglądają jakby nie były puste.
Dużo bardziej mi się podoba niż współczesne, koszmarnie długie i obwieszone akcesoriami choinki. Choć może nie tyle bardziej, co uderza w zupełnie inne struny poczucia piękna, i robi to z wyczuciem, bluesowo, w miejscu czysto technicznej doskonałości.
Jak dla mnie to jedynie duża liczba lampek trochę zaburza jego harmonijny [edit: wykreślam słowo 'harmonijny' - raczej chodzi mi tu o równowagę między formą a treścią, a brakuje mi na to słowa ] starodawny wygląd.
Liczę na kolejne ciekawe lokomotywy! Niesłychane jak łatwo Ci to przychodzi...
Ostatnio zmieniony 2007-08-30, 20:17 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Havoc

#28 Post autor: Havoc »

- Błotniki są puste.
- Mi też bardziej się podoba niż współczesne.
V1 pisze:Liczę na kolejne ciekawe lokomotywy
Na tym się kompletnie nie znam niestety :D
V1 pisze:Niesłychane jak łatwo Ci to przychodzi...
Skąd wniosek, że łatwo...

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#29 Post autor: Maciej Drwięga »

Havoc pisze:A jakie mam wyjście? Przy ilości klocków, które posiadam, jeżeli chcę zbudować coś nowego to stare po prostu musi zostać rozebrane bo zawsze są w nim jakieś części potrzebne do budowy następnego modelu.
Tylko pytałem....
Havoc pisze:Racja, dach zbyt wysoki, zwróciłem na to uwagę po zrobieniu zdjęć , a co do slopes 45 st - to czym byś to zastąpił? Model jeszcze stoi, można cosik poprawić
Albo elementami XXXX i dach zrobić wtedy z bricków układanych poziomo - to może dać całkiem dobry efekt. Można spróbować zrobić dach z płytek i jego krzywiznę modelować co 0,5 kropki a nie co 1... Serki (skosy 1x1x0,66) raczej nie będą fajnym rozwiązaniem a koszt spory.
Havoc pisze:Tu się zdecydowanie nie zgodzę, w oryginale przerwa między błotnikiem i zderzakiem jest równie duża, śmiem nawet twierdzić, że przypatrując się dłużej odniosłem wrażenie, że w rzeczywistości jest większa niż ta w modelu.
Mi chodzi o prześwit w pionie, nie dziurę poziomą :) Jak tam wolisz, ja bym zredukował do 1 płytki (podniósł zderzak o 1 płytkę wyżej).
Havoc pisze:Błąd, znalazłem zdjęcie Brockway'a w sieci (wprawdzie stał na złomowisku ale fotele w nim były i właśnie tak były zamontowane.
To dziwne, bo KW z tego okresu miały już sprężynowane fotele a nie zwykłe ławeczki. Współczuć kierowcy.
Havoc pisze:ale w tym trucku siodło jest małe i proste więc uznałem, że lepiej też zrobić proste a nie kombinować na siłę.
Siodełka są standaryzowane, więc różnią się dość nieznacznie jeśli chodzi o powierzchnię, raczej kształtem... Ten bym definitywnie poprawił, bo jest po prostu odstające wykonaniem od reszty ciężarówki.
Havoc pisze:Ta chęć wbudowywania tłoków sprawia, że zaczynam myśleć Macieju, że przechodzisz na stronę Technica.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=186800
Pokaż mi palcem, który z tych silników przeszedł na stronę Technica. Po prostu jest to pewne wyzwanie i objawia kilka innych fajnych problemów. Ja czuję niedosyt, że tam tego nie ma. Jeżeli to lekceważysz, to dlaczego masz skręcane koła ? Nie lepiej było zbudować pancerny most i koła na sztywno ? :) Przecież na zdjęciach i tak stoi...
Ja czuję niedosyt, jesli Ty nie, to OK :)
Havoc pisze:Nie zrobiłem tego gdyż wg mnie maska rozszerza się tak nieznacznie, że ciężko by było to odwzorować z lego i te 0,5 kropki również nie wyglądałoby najlepiej a z zastosowaniem tego wbrew pozorom mógłby być problem, jako że klapy maski nie są przyczepiane od spodu.
Mylisz się. Grill na 10, kabina na 14. To daje po 2 kropki na każdą stronę. Ty rozszerzenie zrobiłeś tuż przed kabiną http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2698019 choć powinieneś równomiernie http://www.hankstruckpictures.com/pix/t ... le00b2.jpg już od przodu maski...
Jeśli chodzi o wytrzymałość skoków o 0,5 kropki... Nie dramatyzuj, przy takich powierzchniach da się to wzmocnić i to solidnie...

Nadal twierdzę, że mi się podoba, ale osobiście mnie męczy (może nie męczy, zniechęca), że w pewnym momencie robisz na odwal się, na zasadzie "bo po co". Co ciekawe, wyprodukowałeś praktycznie 4 ciężarówki (dwa FLD Classic) i paradoksalnie trzecia była najlepsza a w czwartej powtarzasz byki z pierwszych dwóch. To znaczy, że się nie uczysz tylko składasz na taśmie... :(
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Havoc

#30 Post autor: Havoc »

Maciej Drwięga pisze:przy takich powierzchniach da się to wzmocnić i to solidnie
Nie mówię o wzmocnieniu tylko w ogóle o zamontowaniu w ten sposób.
Maciej Drwięga pisze:powtarzasz byki z pierwszych dwóch To znaczy, że się nie uczysz tylko składasz na taśmie...
Po prostu uznałem, że w tym przypadku lepiej zrobić tak niż stosować system rozszerzania przy użyciu plate'ów z FLD, który chyba się ze mną zgodzisz nie wyglądał najlepiej.
Ale spoko, mam w fazie testów inny system rozszerzania. Jak zadziała to sądzę, że efekt będzie zadowalający.

ODPOWIEDZ