10254 Winter Holiday Train

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

10254 Winter Holiday Train

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
10254 Winter Holiday Train
Seria: Creator
Rok premiery: 2016
Liczba klocków: 734 (wg brickset)
Liczba figurek: 5
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: S@H 419,99 PLN

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to grube kartonowe pudełko o wymiarach 48 x 28 x 9 cm, w eleganckim, ciemnoniebieskim kolorze. Z przodu pudełka znajduje się zdjęcie pociągu w całej okazałości, z tyłu scenki z życia oraz informacja, że zestaw można zmotoryzować przy pomocy zestawów 8879, 8884, 88000 i 88002. Na jednej z dłuższych bocznych ścianek jest spis klocków, na drugiej wymiary torowiska po ułożeniu oraz standardowe ostrzeżenia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcja to dwie książeczki liczące 24 i 92 strony (12,4 cm x 19,8 cm i 20,3 cm x 25,9 cm). Książeczka nr 1 jeden to jakaś kpina… Za to książeczka nr 2 to fajna gruba księga, dodatkowo zawiera instrukcję umożliwiającą zmotoryzowanie naszego zestawu

Obrazek

Zawartość kartonika:
Obrazek

Klocki
Według brickseta jest ich 734.
Obrazek Green Brick, Modified 2 x 4 x 1 1/3 with Curved Top, w tym kolorze występuje tylko w tym zestawie
Obrazek White Plant Leaves 4 x 3, znajduje się tylko w dwóch setach
Obrazek Red Train Wheel RC Train, Spoked with Technic Axle Hole and Counterweight, 37 mm diameter (Flanged Driver), występuje w dwóch setach (poprzedni w 2010)
Pozostałe klocki są na tyle popularne, że nie będę o nich przynudzać.

Minifigi
W zestawie znajduje się 5 minifigów.
Dziecko nr 1 ma buźkę występującą tylko w 6 setach (na pierwszy rzut oka myślałam, że jest popularniejsza), tors pojawił się w 11 zestawach.
Dziecko nr 2 ma o wiele popularniejszą twarz (38 setów), bluza raczej rzadko spotykana – tylko 6 zestawów.
Pan nr 1 ma buźkę, która gościła w 24 zestawach, tors w 41.
Pani Babcia składa się z całkiem rzadkich elementów. Dwustronna buźka wystąpiła w 4 setach, włosy w 3 a bluza tylko w 2.
Pan nr 2 ma głowę, która gościła w 3 setach, tors w 9.
Według mnie figurki są świetnie dobrane i wpasowują się w świąteczny klimat.
Obrazek
Obrazek

Model główny
Model układa się (za)szybko i przyjemnie. Dodatkowo, gdy składałam model włączyłam sobie kolędy i jakoś tak zrobiło mi się świątecznie :)
Zawartość woreczka nr 1:
Obrazek
Ta część pozwala ułożyć przystanek i zabawki. Cieszy fakt, że sącałkiem różnorodne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zawartość woreczków nr 2: (numeracja woreczków – 3x numer 2 i 2x numer 3, prowadza trochę zamętu)
Obrazek
I budowa:
Obrazek
Obrazek
Lokomotywa szybko staje na kołach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z tej samej zawartości tworzymy drugi wagon, węglarkę. Moim zdaniem to najsłabsza część zestawu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Woreczki nr 3
Obrazek
Wagon zawiera choinkę, która podczas jazdy porusza się.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ślimak wprawiający w ruch choinkę:
Obrazek

Ostatni wagon:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po budowie pozostało:
Obrazek

Kilka zdjęć „rodzinnych”:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Model elegancki, świąteczny, klimatyczny i bawialny, ale cena zwala z nóg. Gdyby w zestawie były elementy PF byłoby to zrozumiałe, niestety portfel płakał przy płaceniu.
Jest to kolejny pociąg w mojej kolekcji, kolejny raz z radością układałam ciuchcię :)
Świetnie pasuje do poprzednich świątecznych elementów wioski, jest następcą wydanego w 2006 roku 10173 Holiday Train. Serce mówiło kupować, rozum był temu przeciwny, ale przy pomocy kuponu zniżkowego i punktów VIP osiągnięto kompromis ;)

Za
  • świąteczne klimaty
  • pociąg


Przeciw
  • CENA!!!
  • brak elementów PF
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
/Servator/ Recenzja była opublikowana we Wrześniu 2016 tuż przed awarią Forum.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony 2016-10-03, 06:12 przez Iwona, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: yoshi82 »

Super recenzja, kupiłem ten zestaw pierwszego dnia dla VIPów. I jestem mega zadowolony. cena faktycznie duża, ale kupon PL40 + dwa gratisy mi to zrekompensowały. Ale faktycznie brak PF'ów to duży minus. Po założeniu PF'ów niestety lokomotywa zyskuje "piękny" szary odbiornik IR i już niestety nie wygląda to tak dobrze.
Klimat świąteczny jest w nim wyczuwalny. Super komponuje się z warsztatem Świętego Mikołaja z 2014. Polecam dla wszystkich fanów świątecznych zestawów.
Pozdrawiam,
Łukasz

jack
Posty: 17
Rejestracja: 2016-02-17, 20:34
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: jack »

Super recenzja. Nie wiedziałem, że choinka się kręci. Musze go mieć. Będzie jeździł w koło choinki.
Ostatnio zmieniony 2016-10-01, 16:10 przez jack, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ