[MOC] Brockway 361

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#31 Post autor: Maciej Drwięga »

Havoc pisze:Ale spoko, mam w fazie testów inny system rozszerzania. Jak zadziała to sądzę, że efekt będzie zadowalający.
Chętnie podpatrzę :)
Ogólnie stosowane są dwa - albo uskok co 0,5 kropki albo ścianka montowana pod kątem (estetyczne, ale może być kłopotliwe w budowie, zależy od wyimarów i błotników). To co zaproponowałeś w FLD Classic istotnie nie wyglądało najlepiej, wykończone gładkimi płytkami było by lepsze zapewne. Kombinuj, kombinuj :)

Sęk jest w tym, że ta skala pozwala na zrobienie praktycznie każdej karoserii i to względnie dokładnie (popatrz co jest robione w skali "8 kropek" - my dysponujemy 24...). Warto z tego korzystać :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#32 Post autor: pitrek02 »

Maciej Drwięga pisze:Sęk jest w tym, że ta skala pozwala na zrobienie praktycznie każdej karoserii i to względnie dokładnie (popatrz co jest robione w skali "8 kropek" - my dysponujemy 24...). Warto z tego korzystać :)
Nom :D

Piękna ciężarówka, najbardziej podobają mi się jej błotniki oraz fele.
Tylko tak dalej!!

PS: Pozwoliłbyś, na zbudowanie podobnego Brockwaya, tylko że w skali mini?? :)
Ostatnio zmieniony 2007-08-31, 10:13 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#33 Post autor: Havoc »

Maciej Drwięga pisze:ścianka montowana pod kątem
no właśnie coś takiego próbuję, ew. jak się nie uda to mam jeszcze jeden pomysł, no ale bądźmy dobrej myśli :)
Piotrek builder pisze: Pozwoliłbyś, na zbudowanie podobnego Brockwaya, tylko że w skali mini??
Moje pozwolenie nie jest przecież potrzebne, ale miło, że pytasz :) Oczywiście jak najbardziej. Ciekawe jak będzie wyglądał w skali mini. Chętnie się przekonam.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#34 Post autor: pitrek02 »

Havoc pisze:Moje pozwolenie nie jest przecież potrzebne, ale miło, że pytasz :) Oczywiście jak najbardziej. Ciekawe jak będzie wyglądał w skali mini. Chętnie się przekonam.
Jak tylko znajdę jakiś wolny czas, to obiecuję, że siądę do, klocków i spróbuję zrobić Brockwaya!!

ODPOWIEDZ