[MOC] Platforma na bagnach

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
socha23
Posty: 25
Rejestracja: 2015-05-31, 17:50
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: socha23 »

legosamigos pisze:Tylko dlaczego platforma na bagnach?
Chciałem zbudować coś, co będzie stało na palach w bagnie, w stylu Fortecy z Heroes of Might and Magic 3. Ale dlaczego ktokolwiek miałby budować coś na bagnach? Wyobraziłem sobie małe miasteczko, trochę podobne do osad poszukiwaczy złota, zbudowane w celu przetwarzania jakiejś wydobywanej tylko w mokradle substancji: rafineria, warsztat alchemika, kuźnia, wiedźma voodoo, tawerna z młodymi postępowymi damami bez przesądów... wszystko to na platformach i łódkach, połączone kładkami i linami. Następnie pomyślałem o koniecznych zasobach klocków i miejsca, smętnie popatrzyłem na wolną półeczkę rozmiarów jednej płyty bazowej, i doszedłem do wniosku że miasteczko zbuduję za kilka lat, a na razie powstanie platforma.
Deckard Cain pisze:czy wzorowałeś się może troszkę na Warcrafcie 2?
Tak, Warcraft 2 był główną inspiracją. Jak już pisałem, w oryginalnym zamierzeniu praca miała być dużo bardziej w klimatach castle / fantasy. Najpierw jednak uznałem że zbyt duża ilość brązowych elementów będzie zbyt monotonna i konieczne jest sporo szarych dla kontrastu, później fajnie wyszły prototypy zbiorników, a na końcu budka naczelnego alchemika nijak nie chciała się wkomponować w całość i wyleciała. Pozostał steampunk.

A na półeczce platforma i tak się nie mieści, za wysoka.
Ostatnio zmieniony 2016-10-13, 00:13 przez socha23, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ