[MOC] Płaskorzeźba z Persepolis

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

[MOC] Płaskorzeźba z Persepolis

#1 Post autor: allesandrus »

Reakcją leniwego mnie na następne zadania konkursowe było mniej więcej: "hmm... a jakby znów zbudować coś co można zgłosić do obu zadań etapu?". Pierwsze dwa skojarzenia - "płasko" i "sztuka" - spowodowały przejście do etapu "płaskorzeźba", ale jeszcze do pełni szczęścia można było związać ją ze sztuką pozaeuropejską i muzyką (najlepiej obie). Ostatecznie udało się tylko znaleźć coś spoza Europy, utwór muzyczny mnie przerósł; chociaż gdyby tak umiejętnie nadać tytuł...

Obrazek

Inspiracją powstałego MOC'a stała się jedna z płaskorzeźb w stolicy dawnej Persji, Persepolis.
Tron i władcę starałem się oddać w miarę wiernie, natomiast pozostałe elementy są mniej związane z linkowanym oryginałem. Generalnie dosyć trudno chyba oddać w tej skali dość specyficzne fryzurki i władców i żołnierzy. Na potrzeby wiarygodności pracy przyjmijmy, że żołnierz w klockowej wersji jest posłańcem od mojego imiennika z Grecji.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wallyjarek »

Fajne to. Widziałem już coś podobnego zbudowanego na boku modelu u JK Brickworks.
Przez chwile zastanawiałem się jak ręka przyczepiona jest do tułowia, ale to ona trzyma sie włóczni.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Durzy »

Dlaczego postać z kielichem ma kończynę górną "do góry łokciami"? Gdyby nalewała z tego kielicha to bym zrozumiał.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Durzy pisze:Dlaczego postać z kielichem ma kończynę górną "do góry łokciami"? Gdyby nalewała z tego kielicha to bym zrozumiał.
Podejrzewam że autor miał tylko dwie pary jasnoszarych rąk ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

M_longer, twoje podejrzenia wydają się bardzo trafne Sherlocku. W takim razie, szkoda, że ta ręka nie nalewa niczego z tego pucharu. Skoro i tak ta płaskorzeźba luźno wzoruje się na pierwowzorze...

Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

#6 Post autor: allesandrus »

Faktem jest, że do scenki zaangażowałem tylko trzy figurki: dwa "pomniki" i rzygacza z CM. Ale tego ostatniego już nie rozkładałem i na stole rzeczywiście miałem dwie pary rąk.

Natomiast środkowa postać odwzorowuje - widocznie niezbyt udanie - składanie w głębokim skłonie cennego daru dla władcy. W rzeczywistości oznaczałoby to, że ręka jest skierowana łokciem w kierunku patrzącego; tutaj wychodzi to przerysowane, no i też skłon wyszedł płytszy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

wallyjarek pisze:Fajne to. Widziałem już coś podobnego zbudowanego na boku modelu u JK Brickworks.
Przez chwile zastanawiałem się jak ręka przyczepiona jest do tułowia, ale to ona trzyma sie włóczni.
Ta płaskorzeźba skojarzyła mi się z Twoją Flatlandią. Tak, jak Durzy zauważył, postać z kielichem wygląda po prostu nie naturalnie z tym łokciem do góry. Skoro nie miałeś już kolejnej pary rąk, to może lepiej zamienić z tym rycerzem. Za tarczą nie byłoby widać tego odwróconego łokcia
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Durzy »

allesandrus pisze:Natomiast środkowa postać odwzorowuje - widocznie niezbyt udanie - składanie w głębokim skłonie cennego daru dla władcy.
Ona wygląda jakby nie miała nóg, jedynie tułów i przerośnięty but. Nie wygląda, ani jakby stała w pokłonie, ani jakby klęczała. W sumie szkoda, bo pozostałe dwie figury wyglądają, bardzo dobrze, a ta psuje wszystko.

ODPOWIEDZ