[MOC] Immobilizer-418 Interdictor Cruiser

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Immobilizer-418 Interdictor Cruiser

#1 Post autor: Taausz »

Panowie i Panie…Prezentuję wam dzisiaj model ze świata Gwiezdnych Wojen jakim jest Immobilizer-418 Interdictor Cruiser
Statek był widziany w bardzo niewielu grach, krótkich filmikach oraz tylko w jednym całym odcinku mu poświęconym jakim był serial emitowany na kanale Disney DX „Rebelianci”.

Głównym jego zadaniem było wyciąganie statków wroga z nadprzestrzeni i unieszkodliwianie ich bądź całkowita dezintegracja po przez umiejscowione kule nad i pod statkiem(Oryginalnie jest ich 8 u mnie jest ich 6 ostatnie 2 pod kadłubem).Pojazdowi zazwyczaj towarzyszyły niszczyciele imperialnej floty.

A teraz trochę o modelu i pracy:

Mój model składałem od Października 2015 roku do tego miesiąca więc cały okrągły rok, oczywiście 2 miesiące odejmuję jako oczekiwanie na elementy lub to, że po prostu nie chciało mi się go dokańczać.Na szczęście moja luba napierała na mnie bym dokończył to co zacząłem, za co jej dziękuję bo możecie podziwiać moje dzieło :)

Model składa się z ponad 8500 elementów wymiary to 125x78x45 cm, waga około 7 kg. Konstrukcja była wzorowana na budowie zestawów jakim jest 10030 oraz tymi które można kupić bez na allegro.
Największym problemem konstrukcyjnym był szkielet oraz dopasowanie go do symetrii oraz kątów poszczególnych skośnych powierzchni jakimi są „wedge plate”.Następnym problemem było zamocowanie górnej powierzchni którą ciągle umacniałem by się nie rozsypała i nie wyginała pod własnym ciężarem.
Kolejnym i chyba ostatnim problemem nad którym się głowiłem od początku projektu były kule, pomysłów było wiele ale postawiłem chyba na najprostszy i ułożyłem je z Bricków.
Spód statku jest prosty jak ma to np. miejsce w zestawie 75055.

Planowałem również wypełnienie środka tej latającej maszyny hangarem,działkami laserowymi,maszynownią,sterownią polem grawitacyjnym ale ze względu na swoją wagę, dodatkowy ciężar mógłby zniszczyć konstrukcje więc nie podjąłem się tego.

Podsumowując: Cały projekt nie był tworzony najpierw w programie a później przełożony na realia, budowałem metodą prób i błędów więc jestem sam z tego dumny, że udało mi się coś takiego stworzyć bez pomocy LDD. Nie mniej jednak wiem, że gdybym miał więcej elementów, czasu Immobilizer byłby ładniejszy i z wytrzymalszą konstrukcją.
Lepiej zbudować coś i chociaż trochę być zadowolony z budowli niż porzucić projekt w połowie.

Resztę zostawiam wam do oceny :)

ObrazekImmobilizer-418 Interdictor Cruiser by Taausz, on Flickr

ObrazekShip command center by Taausz, on Flickr

ObrazekEngine's by Taausz, on Flickr

ObrazekThe Immobilizer 418-class cruiser by Taausz, on Flickr
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Dobra, bazując na tym co jest w necie po wpisaniu nazwy - masz zaburzone proporcje całości (powinien być dłuższy przy takiej szerokości?), a te półkule są za małe:

Obrazek

Na przodzie powinien mieć jakieś antenki, no i mało tych zdjęć, nie widać go na przykład poziomo z boku, masz tam jakieś detale? Bo na tym rysunku widać że można by tam masę greebli poustawiać:

Obrazek

Jest jakiś konkretny rysunek/render na którym się wzorowałeś?

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#3 Post autor: OmenGda »

M_longer pisze:Dobra, bazując na tym co jest w necie po wpisaniu nazwy - masz zaburzone proporcje całości (powinien być dłuższy przy takiej szerokości?), a te półkule są za małe:

Obrazek

Na przodzie powinien mieć jakieś antenki, no i mało tych zdjęć, nie widać go na przykład poziomo z boku, masz tam jakieś detale? Bo na tym rysunku widać że można by tam masę greebli poustawiać:

Obrazek

Jest jakiś konkretny rysunek/render na którym się wzorowałeś?
Też mi się wydaje, że coś nie tak z proporcjami. Jest podobny do 10030 zamiast do 10221. Ale ogólnie prca fajna. Sam posiadam 10221 i już się od pewnego czasu głowię czy go nie przebudować na coś innego :-) a jak się trzyma całość? Będziesz go wieszał czy dorobisz stojaki jakieś?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Taausz »

M_longer pisze:Dobra, bazując na tym co jest w necie po wpisaniu nazwy - masz zaburzone proporcje całości (powinien być dłuższy przy takiej szerokości?), a te półkule są za małe:

Na przodzie powinien mieć jakieś antenki, no i mało tych zdjęć, nie widać go na przykład poziomo z boku, masz tam jakieś detale? Bo na tym rysunku widać że można by tam masę greebli poustawiać:

Jest jakiś konkretny rysunek/render na którym się wzorowałeś?
Te 2 półkule są specjalnie za małe.W internecie jest strasznie dużo różnych odskoczni od tego konkretnego modelu niektóre mają nawet inne wieże dowodzenia bo wyglądają jak w standardowych niszczycielach,antenki są oraz boki naszpikowane różnymi elementami
ObrazekDSC_0155 by Taausz, on Flickr
ObrazekDSC_0122 by Taausz, on Flickr
OmenGda pisze:
M_longer pisze:Dobra, bazując na tym co jest w necie po wpisaniu nazwy - masz zaburzone proporcje całości (powinien być dłuższy przy takiej szerokości?), a te półkule są za małe:

Obrazek

Na przodzie powinien mieć jakieś antenki, no i mało tych zdjęć, nie widać go na przykład poziomo z boku, masz tam jakieś detale? Bo na tym rysunku widać że można by tam masę greebli poustawiać:

Obrazek

Jest jakiś konkretny rysunek/render na którym się wzorowałeś?
Też mi się wydaje, że coś nie tak z proporcjami. Jest podobny do 10030 zamiast do 10221. Ale ogólnie prca fajna. Sam posiadam 10221 i już się od pewnego czasu głowię czy go nie przebudować na coś innego :-) a jak się trzyma całość? Będziesz go wieszał czy dorobisz stojaki jakieś?
Nie trzymałem się proporcji robiłem wszystko według własnego "widzi mi się "
Nie małe stojaki które trzymają konstrukcje wystarczą :)
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#5 Post autor: OmenGda »

Skoro nie trzymałeś się proporcji mogłeś go nazwać jakoś po swojemu :-) taka autorska praca :-)
Ja swojego 10221 chciałem powiesić. Ale bez odpowiedniej modyfikacji by ciężko było, chyba że by wisiał do góry nogami :-)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Taausz »

OmenGda pisze:Skoro nie trzymałeś się proporcji mogłeś go nazwać jakoś po swojemu :-) taka autorska praca :-)
Ja swojego 10221 chciałem powiesić. Ale bez odpowiedniej modyfikacji by ciężko było, chyba że by wisiał do góry nogami :-)
Mogłem, ale jest naprawdę tyle modeli tej jednej jednostki, że postanowiłem zrobić trochę po swojemu ale trzymać się nazwy :)
No tak, ciężko bo brak stelaża i punktu zaczepienia.
Ostatnio zmieniony 2016-10-30, 11:32 przez Taausz, łącznie zmieniany 1 raz.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#7 Post autor: OmenGda »

Taausz pisze:
OmenGda pisze:Skoro nie trzymałeś się proporcji mogłeś go nazwać jakoś po swojemu :-) taka autorska praca :-)
Ja swojego 10221 chciałem powiesić. Ale bez odpowiedniej modyfikacji by ciężko było, chyba że by wisiał do góry nogami :-)
Mogłem, ale jest naprawdę tyle modeli tej jednej jednostki, że postanowiłem zrobić trochę po swojemu ale trzymać się nazwy :)
No tak, ciężko bo brak stelaża i punktu zaczepienia.
Jest punkt zaczepienia - nawet dwa. Tam gdzie są obecnie podstawki. To są miejsca połączone z główną ramą. Więc bym musiał przebić się górą do tego jakoś. Pewnie byś mógł u siebie tak samo zrobić :-) tylko wieszanie 7 kilo na sufit to przy dwójce małych dzieci u mnie by nie zdało egzaminu :-D
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#8 Post autor: Falcrum »

Nie myślałeś o wyłożeniu tylnych kopuł Slope'ami 1x1x2/3? To by je znacznie zaokrągliło.
Ostatnio zmieniony 2016-10-30, 15:13 przez Falcrum, łącznie zmieniany 1 raz.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Taausz »

Falcrum pisze:Nie myślałeś o wyłożeniu tylnych kopuł Slope'ami 1x1x2/3? To by je znacznie zaokrągliło.
Chciałem i tak zrobiłem, ale wydawały mi się bardziej kanciate na tej powierzchni niż w tym momencie.
Buduję najczęściej oczami...

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#10 Post autor: Tranzystor »

Te półkule są z zupełnie innych bajek. Mogłeś te przednie zrobić tak jak tylne, bo te gotowe kopułki pasują tu jak pięść do nosa.

Po drugie powinny być znacznie większe, wtedy też te schodki przestałyby tak razić.

Po trzecie powinny być po obu stronach statku i tworzyć coś w stylu kuli, a u ciebie są tylko od góry. Bez sensu.
Ostatnio zmieniony 2016-10-30, 22:41 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#11 Post autor: dmac »

Tyle czasu poświęciłeś! Tyle pracy! I sporo pieniędzy!
Trzeba było poświęcić jeszcze trochę wszystkiego ;) .
Serio mówię. To bardzo ambitny projekt i chwała Ci za to, że podjąłeś się takiego wyzwania, ale z żalem muszę stwierdzić, że mogło być jeszcze lepiej. Chcąc nie chcąc, muszę powtórzyć stawiane już zarzuty: półkule powinny być kulami (to kluczowy element Interdictora!) a proporcje kadłuba są mocno zaburzone. Ponadto, na Twoim miejscu odpuściłbym te połówki Gwiazdy Śmierci i zrobił jednakowe, brickowe kule - użycie różnych technik powoduje poważny dysonans. To samo powiedziałbym o dyszach. Nawet jeśli środkowa ma być większa (a wcale nie jestem pewny, czy ma) to wszystkie powinny być wykonane jednakową techniką. I celowo piszę "wykonane", bo w tej skali naprawdę można zaszaleć z konstruowaniem dysz z drobnych elementów i z greeblingiem. I jeszcze jedno - rozumiem sentyment do 10030, bo sam byłem tym modelem zachwycony (oto dowód: viewtopic.php?t=4075 ), ale minęło 14 lat od premiery i w technice budowania niszczycieli gwiezdnych z LEGO zaszły wielkie zmiany, których jakby nie zauważyłeś. Innymi słowy: dał nam przykład Jerac , jak zwyciężać mamy ;) .

I dlatego: podziwiam upór i wkład pracy, ale mam nadzieję, że skutecznie nadepnąłem Ci na ambicję i zdecydujesz się stworzenie wersji 2.0, do której już nikt się nie przyczepi - bo nie będzie do czego :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Taausz »

dmac,
Rozumiem wszystkie zarzuty i przyznaję się do winy bez bicia.
Tak mogłem wszystko zrobić inaczej bo widziałem projekt Jerac'a i bardzo chciałem bazować na tej właśnie konstrukcji ale wiem,że bym nie podołał temu wyzwaniu ze względu na finanse.
Dlatego poszedłem na łatwiznę i stworzyłem z tego co miałem pod ręką (a miałem sporo szarych elementów płaskich, nie wspominając o tym, że LEGO zacząłem ponownie zbierać od niedługiego czasu)
Półkule właśnie nie miały być w tym modelu jednakowe, dlatego wybrałem inny rodzaj elementu do konstrukcji.

A co do stworzenia wersji 2.0 kto wie...może kiedyś...w tej chwili mam już 3 plany innych konstrukcji i muszę przyłożyć się do nich.Po Falkonie statek pójdzie w drzazgi :)
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Taausz pisze:Dlatego poszedłem na łatwiznę i stworzyłem z tego co miałem pod ręką (a miałem sporo szarych elementów płaskich, nie wspominając o tym, że LEGO zacząłem ponownie zbierać od niedługiego czasu)
W sumie to czemu nie poszedłeś w druga stronę? Nie lepi było przeskalować model do tych gotowych półkul? Miałbyś wtedy mniejszy model, za to bardziej szczegółowy.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Taausz »

M_longer pisze:
Taausz pisze:Dlatego poszedłem na łatwiznę i stworzyłem z tego co miałem pod ręką (a miałem sporo szarych elementów płaskich, nie wspominając o tym, że LEGO zacząłem ponownie zbierać od niedługiego czasu)
W sumie to czemu nie poszedłeś w druga stronę? Nie lepi było przeskalować model do tych gotowych półkul? Miałbyś wtedy mniejszy model, za to bardziej szczegółowy.
Chyba dlatego, że w głębokim internecie wyszukałem właśnie taki model z takimi kulami i wydawał mi się strasznie prosty aż banalny według mnie do budowy.
Teraz widzę, że trzeba było właśnie taki zrobić :/
Prosty,mniejszy z gotowymi półkulami.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#15 Post autor: OmenGda »

Taausz pisze:
M_longer pisze:
Taausz pisze:Dlatego poszedłem na łatwiznę i stworzyłem z tego co miałem pod ręką (a miałem sporo szarych elementów płaskich, nie wspominając o tym, że LEGO zacząłem ponownie zbierać od niedługiego czasu)
W sumie to czemu nie poszedłeś w druga stronę? Nie lepi było przeskalować model do tych gotowych półkul? Miałbyś wtedy mniejszy model, za to bardziej szczegółowy.
Chyba dlatego, że w głębokim internecie wyszukałem właśnie taki model z takimi kulami i wydawał mi się strasznie prosty aż banalny według mnie do budowy.
Teraz widzę, że trzeba było właśnie taki zrobić :/
Prosty,mniejszy z gotowymi półkulami.
Wg mnie te półkule z bricków są super. Jak masz chwilę to wywal te gotowe i zrób takie same z bricków by były 4. Do tego lustrzane ich odbicie na dole i będzie git :-) nawet mimo tego, iż bardziej bryła wygląda jak 10030 a nie 10221 :-)
Ostatnio zmieniony 2016-10-31, 14:25 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

ODPOWIEDZ