[MOC] Volvo 122 Amazon

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Volvo 122 Amazon

#1 Post autor: Jerac »

Brak internetu w domu działa budująco... :>

Dlaczego akurat jakieś mało znane w Polsce Volvo z późnych lat sześćdziesiątych? Bo nudziło mi się w domu i odpaliłem Rally Trophy, a ten samochdód jako jedyny dał się opanować na tyle aby nie wykręcać bączków na każdym zakręcie...

A może dlatego że Warszawa mi się po prostu nie podoba a chciałem zbudować coś mniej więcej w tym stylu?

A może po prostu miałem parę pomysłów na poszczególne części samochodu i najłatwiej było mi doprowadzić prototyp do akurat tego Volvo...? :)

Tak czy inaczej - oto efekt, rajdowe Volvo 122 Amazon.
Obrazek
Obrazek

Reszta zdjęć:
1 2 3 4 5 6 7
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:53 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Pełen wypasik :D szczególnie podoba mi się maska no i wykonanie podwozia też super.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#3 Post autor: smyk »

Absolutna rewelacja. Aż trudno coś pochwalić, bo wszystko jest świetne. Szczególnie przypadły mi do gustu zwężające się progi. Bardzo praktyczny pomysł zrobienia szyb z czarnych płytek.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#4 Post autor: liwnik »

Co tu dużo pisać. Samochód jest świetny.
Pozdrawiam, Liwnik

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

Po prostu PIĘKNY!!!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Świetny model wystrugałeś ! Doskonały w każdym calu!

Nawiasem mówiąc tylko parę niewielkich modyfikacji i byłaby Warszawa :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#7 Post autor: pit »

Bardzo fajny model! Sprytny pomysł z czarnymi szybami i słupkami.
Fajnie "stopniowane" kafelki na masce, no i szeroki na 7 kropek.
Ale jeśli chodzi o odwzorowanie samochodu, to przyczepiłbym się do dwóch rzeczy :)
(oglądnąłem na szybko tylko kilka zdjęć):
wydaje mi się, że to "podniesienie" maski jest nieco za wysokie i tylne światła można by troszkę inaczej zrobić.
Pozdrawiam
Piotrek

pkowalcz

#8 Post autor: pkowalcz »

Jak zwykle doskonały w każdym calu. I jeszcze nieparzysta szerokość...

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#9 Post autor: Iskra »

Swietny, absolutnie genialny! :)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#10 Post autor: Robson »

Ja już go sobie obejrze na spotkaniu, ale powala oczywiście. Widziałem taki antyk na żywo i wiem że jest dobrze odwzorowany :D
Cb1100RR

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#11 Post autor: TruckeR »

Rally Trophy? Witaj w klubie (ja przez cały sierpień w to grałem, bo nie miałem nic innego ;) ) Ech, znowu się spóźniłem i znowu wszyscy zdązyli zakrzyknąć "rewelacja!" przede mną.. Powiem tyle, ze oprócz kolorów wszystko zgadza się z oryginałem z gry. I cheese slope'y z 4939 znów są w akcji, fajnie (też witaj w klubie - czekam na zgranie zdjęc mojej twórczości z tego zestawu..).
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#12 Post autor: Scaner »

Fajny, ten hak holowniczy z tyłu to doskonały pomysł na zatkanie dziury powstałej z powodu nieparzystej szerokości. Ale ten jasnoszary klocek pod rejestracją z przodu kłuje mnie w oczy...
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Grygus

#13 Post autor: Grygus »

Maska! Patent na polską warszawę jak znalazł :) .

Śliczne autko :) .

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#14 Post autor: Jerac »

To ja powiem tylko: dziękuję :> Widzę że podoba się patent na kabinę, to dobrze bo rozwiązuje setki problemów i daje znacznie większe możliwości niż oryginalne przezroczyste szybki Lego. Natomiast zwężone progi miały być już w Ferrari Testa Rossa, ale nie udało mi się tam tej sztuczki zastosować.

No, prawie. Maska jest taka wysoka bo nie mam pojęcia jak zrobić płytszą, ale zdaje mi się że się po prostu nie da. Bo co, wezmę wedge plates i położę na nie kafle? Brzydkie to będzie po prostu... natomiast tył... tu też jest problem. Trzeba jakoś zaznaczyć opadające boki, z tym że w oryginale one opadają minimalnie. Jak zrobiłem po prostu płaskie do końca, bez cheese slopes, to straciłem wrażenie zaokrąglenia któe jest w tym samochodzie baardzo istotne. Natomiast można poprawić klapę bagażnika - wystarczy mieć 5 zaokrąglonych slopes 1x3, a nie tak jak ja - 2 :>

A szary stud w przednim zderzaku... wcięło mi mój jeden jedyny plate 1x1 w kolorze dkbley, przekopałem cały dom ale niestety - wsiąkł... tak więc jest taki.

czekoladowyboss

#15 Post autor: czekoladowyboss »

Świetny =] Ciekawy pomysł na lusterka oraz na wykorzystanie cechy tilesów - braku rurek od spodu - powysuwanie ich na różną odległość względem stud'ów. Plus za odwzorowanie podwozia oraz genialny w swej prostocie pomysł na szyby.
Ostatnio zmieniony 2007-09-11, 23:04 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ