[MOC] M-Tron Raptor

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] M-Tron Raptor

#1 Post autor: Taausz »

Kolejny mój statek z klasycznej serii space. Wyposażony w ruchome skrzydła by w razie zagrożenia przejść w tryb obronny lub wojenny.

Z tyłu pojazdu umieściłem również magnes który służy jak w oryginalnej wersji do przyczepiania skrzyń, towaru i różnego załadunku, kontener oryginalny czerwono szary z drukowanym elementami został niestety zastąpiony kostką do gry używaną w grach rodzinnych, ponieważ taki element bardzo trudno zdobyć w miarę dobrym stanie a chciałem uniknąć kupna zestawu z tej serii.

Początkowo statek miał być dłuższy o kilka studów ale ze względu na wygląd postanowiłem go zmniejszyć. Kokpit nie posiadał początkowo stelażu jednak udało się jakoś go wcisnąć na "siłę" i wydaje mi się, że wyszło to chyba tylko na dobre.

ObrazekM-Tron Raptor Ship by Taausz, on Flickr

ObrazekM-Tron Raptor Class Ship by Taausz, on Flickr[/img]
Ostatnio zmieniony 2017-01-08, 12:16 przez Taausz, łącznie zmieniany 1 raz.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Kokpit fajny ze "stelażem".
Ale żabie udka dziwne : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#3 Post autor: Endrju_88 »

Taausz pisze:Z tyłu pojazdu umieściłem również magnez
To przynajmniej skurczów nie będzie miał i ukoi nerwy :D

Kokpit jak jajko niespodzianka :-)
Jest klimacik M-Tronowy. Fajny MOC. Buduj więcej :-)
Ostatnio zmieniony 2017-01-08, 22:36 przez Endrju_88, łącznie zmieniany 1 raz.
I didn't ask to be super, and I'm no hero. But when you find out your worst enemy is after your best girl, the time has come to be a f***ing superhero.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Taausz »

Ciamek pisze: Ale żabie udka dziwne : o)
Już to gdzieś słyszałem :) Te żabie udka miały odchylać się lekko do tyłu statku i miały służyć jako dodatkowe skrzydła, ale odchylały się też do przodu więc zamontowałem na ich końcach broń.

"Dziwnie" ? To znaczy ,że statek mi się chyba udał :)

Endrju_88, Godzinny nocne robią swoje, poprawiłem wtopę :)
Ostatnio zmieniony 2017-01-08, 14:28 przez Taausz, łącznie zmieniany 2 razy.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#5 Post autor: Falcrum »

To chyba najdziwniejszy statek kosmiczny jaki widziałem :D
Niestety, średnio mi się podoba przód, jakoś mieszanka plate'ów w tych kolorach (skąd tam się wziął tan?) nie przemawia do mnie. Ja widzę tę kabinę wciśniętą w resztę statku, łącznik wydaje się zbędny.
Przez niego, statek ze złożonymi skrzydłami wydaje się nieprawdopodobnie długi w stosunku do wysokości modelu. Za to na pierwszym zdjęciu rewelacja!
Swoją drogą, czemu tak mało jest fotek? Z chęcią zobaczyłbym rzut z przodu. Może pstrykniesz jeszcze parę?
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#6 Post autor: martinb »

Za dużo szarego. Gdyby szare klocki były czarne, to zdecydowanie lepiej prezentowałby się ten model.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Taausz »

Wyglądał gorzej z dużą ilością czarnych elementów, dlatego go przebudowałem na LBG.Ponadto wielu konstruktorów z tego co zauważyłem używa właśnie do swoich "M-Tronowych fantazji" właśnie tego koloru.

A co do Tan-u ładnie się komponuje z czerwonym, nie zamierzałem budować latającej czerwonej bryły tylko w 3 kolorach bo to przecież statek kosmiczny a nie Ferrari które wyszło prosto z salonu.
Buduję najczęściej oczami...

TopGun
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-15, 21:10
Lokalizacja: Łódź

#8 Post autor: TopGun »

Przejrzałem zdjęcia M-Tronów i w tym MOCu brakuje mi czarnego koloru ale ogólnie udana robota.

zajac_poziomka
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-20, 19:11
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: zajac_poziomka »

Autorze, będę z Tobą szczery. O ile pojazd sam w sobie wygląda nieźle, o tyle, moim zdaniem, nie udało Ci się uchwycić klimatu, ukochanej przeze mnie, serii M:Tron.

1) Nazwa:
Fajna i Twój pojazd faktycznie przypomina myśliwiec F-22 Raptor, jednak do M. nie pasuje. Ich nazwy nawiązywały do nauki: fizyki, astronomii, etc. Np: Particle Ionizer, czy Celestial Forager. Gady tutaj są mało odpowiednie.

BTW. Kiedy zobaczyłem te zestawy, nazwy rozpalały moją dziecięcą wyobraźnie. Brzmiały niesamowicie. I do dzisiaj mi się podobają!

2) Kolory:

Za dużo tego jasno szarego. M:Tron to głównie czarny i czerwony, z przezroczystym zielonym i szarymi detalami.

3) Bryła:

Sam kokpit jest trochę zbyt obły i wygląda, jak by był doczepiony, a pilot był raczej przewożony w kapsule, niż sterował statkiem. Dodatkowo, brakuje elementów, które charakteryzowały by ten pojazd, jak np. popularne wtedy antenki, doczepiana na magnes skrzynka, loga, rurki, albo np. taki panel:

Obrazek

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Taausz »

zajac_poziomka pisze:Autorze, będę z Tobą szczery. O ile pojazd sam w sobie wygląda nieźle, o tyle, moim zdaniem, nie udało Ci się uchwycić klimatu, ukochanej przeze mnie, serii M:Tron.

1) Nazwa:
Fajna i Twój pojazd faktycznie przypomina myśliwiec F-22 Raptor, jednak do M. nie pasuje. Ich nazwy nawiązywały do nauki: fizyki, astronomii, etc. Np: Particle Ionizer, czy Celestial Forager. Gady tutaj są mało odpowiednie.

BTW. Kiedy zobaczyłem te zestawy, nazwy rozpalały moją dziecięcą wyobraźnie. Brzmiały niesamowicie. I do dzisiaj mi się podobają!

2) Kolory:

Za dużo tego jasno szarego. M:Tron to głównie czarny i czerwony, z przezroczystym zielonym i szarymi detalami.

3) Bryła:

Sam kokpit jest trochę zbyt obły i wygląda, jak by był doczepiony, a pilot był raczej przewożony w kapsule, niż sterował statkiem. Dodatkowo, brakuje elementów, które charakteryzowały by ten pojazd, jak np. popularne wtedy antenki, doczepiana na magnes skrzynka, loga, rurki, albo np. taki panel:

Obrazek
Drogi zajac_poziomka, Zacznę od podziękowania za słowa krytyki bo to się bardzo przydaje przy kolejnych konstrukcjach.

1) Nie miałem pojęcia o tym ,że przypomina akurat tego myśliwca.
2) Rozumiem wszystkich zażenowanie, że brakuje dużo koloru czarnego ale nie ugnę się pod presją :)
Jest taki budowniczy jak "Blake Foster" którego prace M-tronowe też nie zawierają dużo czarnego koloru tylko właśnie LBG i bardzo mi się to spodobało dlatego postanowiłem w podobnych kolorach stworzyć ten statek.
3) Pisałem wyżej, że ciężko o takie elementy w dobrym stanie i brak chęci kupowania całego zestawu właśnie tylko dla 2-3 klocków które potrzebowałem.
Znajduje się jedynie magnes z tyłu statku z tych rzeczy które wymieniłeś.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Małgosia
Posty: 26
Rejestracja: 2016-06-27, 14:11
Lokalizacja: Wrocław

#11 Post autor: Małgosia »

Taausz pisze:Jest taki budowniczy jak "Blake Foster" którego prace M-tronowe też nie zawierają dużo czarnego koloru tylko właśnie LBG i bardzo mi się to spodobało dlatego postanowiłem w podobnych kolorach stworzyć ten statek.
I bardzo dobrze Ci to wyszło :-) Osobiście mam niewielkie wspomnienia związane z M-Tronami, ale myślę, że kolorystyka na miejscu. Wiem, że tam kolory były dość zunifikowane, ale miło obejrzeć wyjątek od reguły. Taki powiew świeżości, reboot? ;-)
Ostatnio zmieniony 2017-01-14, 23:54 przez Małgosia, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ