Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Necropolis
Autor Wiadomość
Dart Grellenort 
VIP

Wpisy: 277
Wysłany: 2017-02-08, 00:27   [MOC] Necropolis

Nareszcie, nadszedł ten dzień (noc)!

Mam nadzieję, że dobrze pamiętam, że w regulaminie forum jest tylko wzmianka o sankcjach za necroposting, a nie za zakładanie wątków, które już w momencie pisania należą do prehistorii...
Niniejszym prezentuję i jednocześnie żegnam się z MOCem, którym prawdopodobnie wszyscy stali bywalcy naszych wystaw na Pyrkonie zdążyli się już doszczętnie znudzić...

Miasto "Necropolis"

Powstało w 2014 roku jako część bodajże drugiej edycji grupowego projektu - makiety "Heroes of Might&Magic III", którego pomysłodawcą był kolega w stanie klockowego spoczynku Kleymen. Od tego czasu w zasadzie jedyna przebudowa dokonała się w niewidocznym wnętrzu budowli celem uproszczenia montażu i zwiększenia wytrzymałości konstrukcji. I tak sobie przeleżał w pudełku wyciągany tylko przy okazji wystaw, bo nie miałem ani czasu ani szczególnego nastroju, żeby zbudować coś innego w podobnym formacie, a z czymś na klubowych imprezach chciałem się pokazywać. Czemu tak późno prezentuję jako osobny MOC? Ponieważ nawet nie miałem dość samozaparcia, żeby wcześniej wygrzebać i odbudować jego "potransportowe" zgliszcza w domu. A poświęciłem tej konstrukcji tyle czasu, że nie chciałbym jej rozebrać bez "pamiątkowego" wątku na forum. I przy okazji zainauguruję moje nówka-sztuka konto na Flickr.
Teraz nastąpią zdjęcia, których starzy członkowie nie mają obowiązku oglądać. ;)

by Dart Grellenort, on Flickr

Tutaj poglądowo oryginał dla tych co nie znają (szanuję, ale nie rozumiem ;P):

Na koniec jeszcze rzut oka do archiwum - z dedykacją dla "młodszych" członków forum. :)
Całość wspomnianej makiety z 2014 roku.
Autorami byli: Kleymen, zgrredek, sekua, Filozof wraz z "niezrzeszonym" kolegą Mikołajem oraz ja.

Pozdrawiam!

noniusz 
VIP
Grzegorz

Wpisy: 1033
Wysłany: 2017-02-08, 09:25   

To co prawda nie mój klimat, ale mogę pochwalić za nieszablonowe zabudowanie budynku na BP tj. po ukosie.

Mogę się za to pochwalić że przyczyniłem się do powstania "potransportowych" zgliszczy :)

Ojek 

Wpisy: 136
Wysłany: 2017-02-08, 09:38   

Fajny zamek, super makieta! Naprawdę fajnie wyszło, czuć klimat.

gienekk 

Wpisy: 16
Wysłany: 2017-02-08, 10:12   

Super! Czekam na resztę zamków.

Iwona 
VIP

Wpisy: 355
Wysłany: 2017-02-08, 10:50   

Super!
Może w przyszłym roku reaktywacja makiety Heroes of Might&Magic III? :)

Kruk 

Wpisy: 471
Wysłany: 2017-02-08, 23:05   

Noo rewelacja, uwielbiałem Heroes'a III więc jak dla mnie duży plus za pomysł. :)

Dart Grellenort 
VIP

Wysłany: 2017-02-09, 00:27   

noniusz napisał/a:
To co prawda nie mój klimat, ale mogę pochwalić za nieszablonowe zabudowanie budynku na BP tj. po ukosie.

W sumie to jest druga istotna zmiana, która przez te lata zaszła w konstrukcji. Jak widać na zdjęciu całej makiety - pierwotnie zamek był standardowo przyczepiony do podstawki, za to baseplate był położony po skosie na innej podstawce... co, no cóż, nie wyglądało zbyt szczęśliwie. :D

noniusz napisał/a:
Mogę się za to pochwalić że przyczyniłem się do powstania "potransportowych" zgliszczy :)

Cały czas jestem wdzięczny. Miałeś moje błogosławieństwo, żeby zgarnąć to w najprostszy sposób do pudła. :) Gorszemu zadaniu musiał sprostać Mrosik, bo poprosiłem go kiedyś, żeby przetransportował i wystawił zamek w gablocie w jednym kawałku. :D

Iwona napisał/a:
Może w przyszłym roku reaktywacja makiety Heroes of Might&Magic III? :)

Jak będą chętni, to można pomyśleć. :)

gienekk napisał/a:
Czekam na resztę zamków.

Filozof z kolegą Mikołajem zbudowali chyba przy trzeciej edycji jeszcze Fortecę, ale wygląda na to, że nie mam zdjęć.

Dziękuję za miłe słowa. :)

Mutran 
Bioniclofan numero uno

Wpisy: 193
Wysłany: 2017-02-09, 12:13   

Ile z tym zamkiem było przygód :D

Zwłaszcza gdy na poprzednim Pyrkonie nam się z Elementem rozsypał i na szybkości go odbudowywaliśmy a potem go pilnowałem :P

Cytadela FTW :)
Dark side of LugPol :D
Ostatnio zmieniony przez Mutran 2017-02-09, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  

Dart Grellenort 
VIP

Wysłany: 2017-02-09, 17:56   

Zgrabnie Wam poszło, bo nie zauważyłem żadnej różnicy. :D

księgowy 
VIP

Wpisy: 77
Wysłany: 2017-02-09, 20:51   

Super konstrukcja! Przed dołączeniem do forum nie miałem okazji być na wielu wystawach i teraz trochę żałuję, że nie widziałem makiety Herosów :) Rzut na fragment mapy narobił apetytu.

O ile pamiętam po zbudowaniu Cover of Darkness mogła buchać z jakiegoś komina w Necropolis ciemna chmura? Nie mogę znaleźć obrazka, ale z tym też by było super. Skojarzyło mi się przez mgłę wojny, która jest fajnie oddana.

Iwona 
VIP

Wpisy: 355
Wysłany: 2017-02-09, 21:00   

Ale bym sobie w Herosy pograła...

bart_ilo 
VIP

Wpisy: 1433
Wysłany: 2017-02-09, 23:38   

Skądś kojarzę ten zamek :)
Pamiętam, że na ostatnim Pyrkonie bardzo się przeglądałem Twojemu MOCowi. Zaciekawiła mnie technika budowania pod ukosem na BP.
Co do makiety to fajnie wyglądała i sporych rozmiarów była.

Dart Grellenort 
VIP

Wysłany: 2017-02-10, 00:48   

księgowy napisał/a:
O ile pamiętam po zbudowaniu Cover of Darkness mogła buchać z jakiegoś komina w Necropolis ciemna chmura?

Tak, było coś takiego, po naszemu to się chyba nazywało "Całun ciemności", ale nie pamiętam, czy jego efekt faktycznie był widoczny na mapie.

Iwona napisał/a:
Ale bym sobie w Herosy pograła...

Weekend się zbliża, więc, jak mawia ślepy koń na wyścigach: "Nie widzę przeszkód". ^^

Cieszę się, że miasto wzbudza tyle emocji. I wspomnień u osób, na które zrzucałem odpowiedzialność za nie przez te wszystkie lata. :D
Ostatnio zmieniony przez Dart Grellenort 2017-02-10, 00:49, w całości zmieniany 1 raz  

Afick 

Wpisy: 115
Wysłany: 2017-02-12, 23:07   

Świetna budowla !!! :)

Herosów to ja nagrałem się w życiu tyleeeeeeeeee że hej.:)

Jedyne co można by zrobić inaczej to użyć ciemniejszych klocków - Może udałoby się uzyskać "mroczniejszy" klimat.

Ale i tak genialna konstrukcja :)

Dart Grellenort 
VIP

Wysłany: 2017-02-13, 10:25   

Wiem, sam o tym myślałem przed budową i później również padały głosy, że ciemny szary byłby lepszy, ale ograniczyłem zakup części pod ten model do tylko kilku koniecznych sztuk. Wykorzystaniem wszystkie ciemne klocki już posiadane, ale i tak zdominował jasny szary.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu