31062 Robo Explorer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

31062 Robo Explorer

#1 Post autor: SERVATOR »

31062 Robo Explorer

Obrazek

Seria: Creator
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 205 (+ 13 zapasowych)
Figurki: 0
Opakowanie: Pudełko (26.2 x 19.1 x 4.6 cm)
Cena: RPP 79,99 ZŁ / £17.99 / $19.99 / 17.99€
Bricklink, Brickset

Robot kupił mnie na długo przedtem zanim ja go kupiłem...
Jak tylko zobaczyłem fotki z przecieków wiedziałem, że trafi do mnie jak tylko pojawi się w sklepach. I tak było. Recenzja jest dopiero dziś bo wcześniej porwał go do zabawy mój syn.

Pudełko.
Od niedawna seria Creator otrzymała bardzo fajną żółtą kolorystykę, przez co od razu kojarzy się ona ze starymi, ładnymi pudełkami LEGO. Pudełko jest dość spore (nieznacznie mniejsze od formatu A4) i wykonane z sztywnego kartonu. Stosunkowo łatwo daje się je otworzyć bez większych uszkodzeń tak, żeby można było je ponownie zamykać.
Grafiki na pudełku są wręcz wyśmienite. Kolorystyka (zwłaszcza niebieski robot i żóte ramki) jest żywa i zdecydowanie przyciąga wzrok. Od razu rzuca się też to, że w pudełku jest świecący klocek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawartość pudełka.
Pudełko jest wypełnione dość szczelnie. Instrukcje (3 części) są włożone w oddzielny w woreczek - tak jak lubię. Klocki mieszczą się w dwóch torebkach...

Obrazek

... a w torebkach są torebki...
Obrazek

... a w torebkach to:
Obrazek

Całość wygląda dość atrakcyjnie zwłaszcza, że mamy sporo elementów w niepospolitym kolorze MEDIUM AZURE, bardzo dużo elementów w zawsze atrakcyjnych szarościach i świecący klocek!
Dla mnie bomba.

Ciekawe i nowe elementy.
Dla mnie bardzo kuszący był oczywiście świecący klocek - w Polsce na BL po minimum 13 zł.
54930c02 Electric, Light Brick 2 x 3 x 1 1/3 with Trans-Clear Top and Yellow LED Light (Glows Orange)
Obrazek

Nowością 2017 roku są wg BL, pokazane niżej dwa skosy w kolorze Medium Azure i ośka ze stopem długości 5 w kolorze Reddish Brown.

6215 Brick, Modified 2 x 3 with Curved Top
Obrazek

3039 Slope 45 2 x 2
Obrazek

15462 Technic, Axle 5 with Stop
Obrazek

Instrukcja.
Standard. Jak dla mnie dobry standard. Trzy oddzielne książeczki (dla każdego z modeli). Przejrzyste i estetyczne. No i co ważne... NIEPOGNIECIONE!

Obrazek

Obrazek

Model Robo Explorer.
Bez wątpienia gwiazda zestawu. "Wyżera" niemal wszystkie dostępne klocki. Prezentuje się świetnie i jest bardzo bawialny. Dzięki zawiasom kulowym da się go ciekawie pozować m.in. ruszać głową, wyginać "ręce" czy obracać o 360 stopni całe podwozie, przez co można wynajdować mu ciekawe zadania do wykonania. Naprawdę dobra robota projektantów.

Główne elementy robota i pozostałe części.
Obrazek

Robot zgłasza gotowość do zabawy (i pracy).
Obrazek

Jak szuka minerałów, to czasami potrzebuje sobie przyświecić.
Obrazek

A tak wygląda jak już ten skarb znajdzie.
Obrazek

Obrazek

Prezentacja "rzeźby" przód...
Obrazek

... i tył.
Obrazek

Ta latarka jest świetna. Ostatnio coś mi wpadło pod łóżko a że robot stał na wierzchu wyrwałem mu rękę i sobie nią poświeciłem. Pomocna rzecz!

Model Robot Dog.
Tu jest nieco gorzej. Duuużo elementów pozostało niewykorzystanych a sam pies nie wygląda jakoś idealnie. No ale i nim idzie się pobawić.

Obrazek

Obrazek

Chyba najsłabsza jego strona... Świeci się jak zje porządny, ostry kebab.
Obrazek

Tak lubi metale ciężkie, że o naszpikowaną gwoździami kiełbasę zawsze gotów prosić.
Obrazek

Kwiatka i kopczyk mu musiałem dorobić bo biedak strasznie skomlał.
Obrazek

Model Robot Bird.
Dla mnie to najsłabszy model. Znowu sporo klocków zostało a ptak nie wygląda jakoś zachwycająco.

Obrazek

W założeniu to chyba miało być coś na kształt pingwina.
Obrazek

Z tyłu jeszcze słabiej.
Obrazek

Ale za to fajnie świecą mu się oczy.
Obrazek

Podsumowanie.

Zestaw jest naprawdę fajny. Świecący klocek, sporo elementów Medium Azure i wiele przydatnych klocków w szarościach i czerni daje fajną bazę do zabawy.
Robot jest wręcz genialny ale niedosyt po modelu psa i ptaka zostanie pewnie wkrótce twórczo wykorzystany do stworzenia jakiegoś MODa tego zestawu.
Ten zestaw kupiłem w Leclercu za 69 zł. Ale jak trafię go kiedyś na promocji do 50 zł, to pewnie kupię jeszcze jedną sztukę.
Ja modele Creator polecam zawsze ale jako fan tej serii ten zestaw polecam szczególnie. Gwarantuję, że model robota na każdej półce prezentuje się fajnie i zachęca do zabawy. No i ręka latarka zawsze jest pod ręką. ;)

A przy okazji dziękuję za pomoc w powstaniu recenzji mojemu synowi Antkowi. W sumie nie wiem czemu ale jego ręka wychodzi na zdjęciach jakoś atrakcyjniej niż moja...
Ostatnio zmieniony 2017-02-15, 15:20 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#2 Post autor: Kloss »

Dziękuję Ci za tę recenzję. Fajnie napisana, bardzo dobre zdjęcia. A sam zestaw naprawdę ciekawy. Na pewno kupię jak tylko będzie trochę tańszy :)

Awatar użytkownika
josio
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-28, 19:58
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

#3 Post autor: josio »

Jak zobaczyłem tył psa to pierwsze co przyszło mi do głowy to że d..a mu się pali ;)
Ostatnio zmieniony 2017-02-16, 09:48 przez josio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

3 model to chyba nie pingwin, bo na boku pudełka "uchwycony jest" w locie. Ale to, że jest hardcorowy trzeba mu przyznać :D

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Przy okazji.
Niektórzy zastanawiają się czy w świecącym klocku można wymienić baterię. Przem pokazał fajny film na którym widać, że nie dość że można, to można zrobić coś jeszcze... ;)


Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

josio pisze:Jak zobaczyłem tył psa to pierwsze co przyszło mi do głowy to że d..a mu się pali ;)
Sra żarem, grozi pożarem. ;)

Dla mnie zestaw must have, mocno nawiązuje do klimatu klasycznego kosmosu, nastawionego przede wszystkim na eksplorację, a nie na konflikt. Ładne pudełko, ładny model główny, alternatywne nie za bardzo, choć ja i tak traktuję je bardziej jako bonus.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ