[MOC] Lord Snow Hot Rod

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Lord Snow Hot Rod

#1 Post autor: Mateusz92 »

Tęskniliście? Wiem, że tak. W końcu publikuje kolejny model (na Flickru wisi już z tydzień). Ale wpierw kolejna opowieść pod tytułem: "A wszystko przez Hot Rody". Był rok 2006 lub 2007 gdy poznałem te bestie. Gdy wszyscy zachwycali się tiuningiem Golfa ja wynalazłem sobie te stare graty (brat miał książkę "Leksykon Samochodów" czy jakoś tak i tam było kilka zdjątek i opisy; warto wspomnieć, że dla mnie to jeszcze czasy bez internetów na stałym łączu). Potem mając już internet odnalazłem stronę ze starymi katalogami/zestawami i zobaczyłem 6561 Hot Rod Club. Koniec końców kupiłem go na aledrogo za jakieś 30/40 złociszy. Bo czemu nie. W końcu LEGO było moją ulubioną zabawką za dziecka to dlaczego nie sprawić sobie fajnego gadżetu. Potem pojawiły się pomysły na kolejne zestawy z lat 90 mające trafić do kolekcji (głównie pociągi 9V, ale potem kupiłem 3677 z PFami, jeszcze dalej potem zacząłem swoje rzeczy budować i nie kupiłem jeszcze żadnego setu Train 9V :) ). Warto dodać, że nie jestem jakimś znawcą samochodowym. W Hot Rodach chyba zawsze imponowała mi w nich ich bezkompromisowość i szaleństwo. Dziś mam do nich wielki sentyment bo dzięki nim wyszedłem z Dark Age'u. Teraz opis modelu. W zasadzie wszystko zaczęło się od pomysłu na tył aby wykorzystać
LegoBrick, Modified 2 x 4 x 1 1/3 with Curved Top Item No: 6081.
Potem już poszło z górki. Kierownica w środku jest przeczepiona do rączki ludzika, a rączka do jumpera. Przednia rama z flaxów (ja pierdziu! w każdym modelu zrobionym ciołem flexy, chyba się uzależniłem od tego :P ). Naklejka z rejestracja jest oczywiście nawiązaniem do przytoczonego zestawu. Dobra dosyć gadania. Zdjęcia tadam:
Na początek z garażowymi gratami
ObrazekLord Snow (4) by Mateusz Waldowski, on Flickr
ObrazekLord Snow (5) by Mateusz Waldowski, on Flickr
A teraz już solo
ObrazekLord Snow (1) by Mateusz Waldowski, on Flickr
ObrazekLord Snow (2) by Mateusz Waldowski, on Flickr
ObrazekLord Snow (3) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Dzięki za uwagę i komentarze.
Ostatnio zmieniony 2017-02-13, 17:02 przez Mateusz92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Hobbit »

Fajnie wyszło, chociaż tylne koła są trochę za duże jak na mój gust. U mnie na warsztacie jest teraz MOC z filmu "Łotr 1 Gwiezdne Wojny Historie" bitwa na Scarif, buduję go i buduję, ale nie wiem czy zdążę do wystawy w Chojnicach. Duży problem stanowi dla mnie AT-ACT. Jak długie będzie to Pendolino, które budujesz?
Hobbit

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Mateusz92 »

Czy koła są za duże to polemizowałbym :) Spójrz tu: A ’28 Tudor That’s Chopped All To Hell. Pendolino ma ok 130 cm długości (to jest to co jeździło w Łodzi). Trzymam kciuki za Scarif.

ODPOWIEDZ