[MOC] Cmentarz

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

[MOC] Cmentarz

#1 Post autor: Jonder_qind »

Witam oto mój MOC który miał ujrzeć światło dzienne w Kielcach, ale się rozleciał i pokazałem tylko 2 budyneczki z niego. Jest co cmentarzyk z 3 nagrobkami i różnymi dodatkami. Parę szkieletów wykopało innego szkieleta, aby ich mistrz w czarnym wdzianku mógł do przyłączyć do swej micro armi. Ponoć też ten szkielt leżący w gorbie wie jak wyjąć miecz ze skały, a miecz to nie byle jaki gdyż posiada magiczną moc równego krojenia chleba. Czyli epicka historia w świecie minifigów.
Obrazek
GALERIA
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:53 przez Jonder_qind, łącznie zmieniany 4 razy.

Pietruszka

#2 Post autor: Pietruszka »

Oglądając tą pracę czuć powiew grozy - moje zastrzeżenia budzi jednak zbyt duża ilość zielonego koloru, która trochę "ociepla" całość. Sugerowałbym operować przede wszystkim czernią i szarością.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#3 Post autor: pitrek02 »

Co tu mówić... super!!
Widać, że nie poszedłeś na łatwiznę!! Ten ,,płot" przed kościołem i mostek jest boski!!
Moc Miesiąca??
Pietruszka pisze:moje zastrzeżenia budzi jednak zbyt duża ilość zielonego koloru, która trochę "ociepla" całość. Sugerowałbym operować przede wszystkim czernią i szarością.
A może powiedziałbyś czasem jakieś miłe słowo, a nie zawsze, że jest coś nie tak. ;)
Ostatnio zmieniony 2007-09-16, 19:21 przez pitrek02, łącznie zmieniany 3 razy.

pkowalcz

#4 Post autor: pkowalcz »

Widzę, że po gigantycznym moście z zakrętem przyszedł czas na jego małego brata :).
Całość zbudowana po skosie jest naprawdę imponująca. Podobają mi się zwłaszcza schodki i sposób na zrobienie kroczącego maga. Ale wieża też jest bardzo fajna :).
W każdym razie gratulacje - ten cmentarz jest naprawdę dobry.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#5 Post autor: Scaner »

Ładne. Więcej takich.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Havoc

#6 Post autor: Havoc »

Naprawdę cudeńko, ale jak napisał Pietruszka za dużo zieleni, przez to całokształt wygląda...soczyście (nie wiem czy użyłem dobrego słowa) Po prostu nie wygląda jak mroczne cmentarzysko budzące grozę tylko jak miejski zadbany cmentarzyk, w którym codziennie ktoś trawkę pielęgnuje. Ale poza tym wszystko super. Więcej czerni i szarości i będzie idealnie. MOC miesiąca bez dwóch zdań :D

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#7 Post autor: Jonder_qind »

Cmentarz nie miał być jakoś strasznie mroczny, bo jak zrobić coś mrocznego kiedy te szkielety stare mają uśmiechniete mordki :) (dorobiłem się 1, bo nie czuje potrzeby kupowania tych nowych zestawów). To tylko mroczne istoty weszły na jakiś tam cmentarz, jakbym chciał zrobić coś mrocznego zamiast kościółka stałyby ruiny itd. Ale to co zastąpienia trawy czernią i szarością ... hm jakoś tego nie widzę zwłaszcza, że Lego ma tylko 2 "gatunki" szarości które się mocno odróżniają.

PS
Nie będzie Mocem miesiąca choćby dlatego, że ja nie wezmę udziału :P
Ostatnio zmieniony 2007-09-16, 20:32 przez Jonder_qind, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#8 Post autor: Havoc »

Nie chodzi o to żeby był strasznie mroczny tylko troszkę mroczniejszy, a trawy nie zastępować w całości szarym tylko częściowo.
PS Ruiny nie koniecznie byłyby straszniejsze, kościółek ma swój urok, jak w starych filmach grozy :)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#9 Post autor: martinbb »

Piękny cmentarzyk :) Wieża, mur, detale, woda...
No jak mam się już czepiać to dodało by się parę nagrobków i krzyży ;)

Może Moc miesiąca? :D
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Świetna scenka, budowanie na skos to niełatwa sztuka. Ładny mostek nad strumykiem, strumyk, chodnik, schodki, mur, zresztą prawie wszystko :) Niezbyt dobrze mi wyglądają blanki na wieży (że segmenty są asymetryczne).

To nie z powodu dużej ilości zieleni brakuje mrocznego klimatu. To kwestia zdjęć, że są robione standardowo - słońce i białe tło.
Robione w ciemności przy delikatnym sztucznym oświetleniu (latarka) z długim czasem naświetlania (kilka-kilkanaście sekund) wychodzą mroczne (ale też wyraźne).
\/1 ______________

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#11 Post autor: KUKUS »

Twoja wieża jest bo prostu BOSKA przez duże B!

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#12 Post autor: Jonder_qind »

A dlaczego koledzy mi nie powiedzieli, że na zdjęciach są szare plamy? Czyżby mieli tak samo #%!* monitor jak ja?

PS. Galeria czeka ponownie na ocenzurowanie mam nadzieje, że teraz zdjęcia są ok i dobrze je uploadowałem bo na moim komputerze wersja zła i dobra wygląda tak samo :D
Ostatnio zmieniony 2007-09-17, 13:22 przez Jonder_qind, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#13 Post autor: Lomero »

Wygląda wspaniale! Najbardziej podobają mi się oczywiście budynki, szczególnie kościółek - mimo, że dosyć prosty, jest po prostu rewelacyjny. Tylko ten za duży dzwon trochę irytuje ;)

Krajobraz, wyłączając ogrodzenie, mostek i rzeczkę(które są bardzo ładne) prezentuje się nieco gorzej. Wydaje się, że jest tu nieco... pusto? Choć to oczywiście zarzut bezpodstawny, bo detali jest sporo, takie własnie sprawia wrażenie. Może pomogło by dodanie innych kolorów, np. jasnoszarych kamyczków (round plate 1x1), albo jakaś beżowa ścieżka.
Lomero

Two-Faced

#14 Post autor: Two-Faced »

Dołączam się do zachwytów nad skośnym rozplanowaniem, fajnym murkiem, mostkiem i ścieżką. Ten skos bardzo potęguje klimat "na uboczu". Zaczne uważać, a nuż w jakiś zaułkach harcują szkieleciki

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#15 Post autor: smyk »

Klimat jest fantastyczny - dobre, śmieszne fantasy. Duża dbałość o szczegóły, wiele obiektów to ogromne plusy. Mostek i ogrodzenia najbardziej mi sie podobają, najmniej zaś wykopywanie szkieletorka. Jakoś tak mało ziemnie i zbyt równo - może go trochę przykryć jeszcze?

ODPOWIEDZ