2870 Paradisa Barbeque

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

2870 Paradisa Barbeque

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
2870 Paradisa Barbeque
Seria: Town
Rok premiery: 1997
Liczba klocków: 15 + 2 extra
Liczba figurek: 1 + kot
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: kartonik
Cena: Bricklink ~12 PLN bez kosztów przesyłki

Opakowanie i instrukcja
Opakowania oryginalnego nie posiadam, zdjęcia zaczerpnięte z zasobów www. Zestaw mieści się w kartonie o wymiarach 7 x 7 x 4,6 cm.
Na frontowej ściance znajduje się opisywany zestaw, Pani odgrzewa kawałek pizzy. Na tylnej jest nieco inne ujęcie.
Obrazek Obrazek

Instrukcja to zadrukowana dwustronnie kartka papieru o wymiarach 20,8 x 14,7 cm. Budowę opisano w 6 krokach, wydaje się, że o 4 za dużo
Obrazek
Obrazek

Zawartość kartonika:
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 15.Do najciekawszych zaliczyłam:
Obrazek Dark Pink Dish 4 x 4 Inverted (Radar), w tym kolorze wystąpiło w 2 zestawach
Obrazek Yellow Tile, Round 2 x 2 with Pizza Pattern, pizza znalazła się w 28 setach

Minifigi
W zestawie znajdują się 2 minifig i kot.
Pani składa się z buźki, która pojawiła się w 86 zestawach i torsu, który wystąpił w 8 setach. Czarnego kociaka znajdziemy w 10 zestawach.
Obrazek Obrazek

Model główny
Napisanie, że układa się go szybko byłoby kłamstwem. Połączenie kilku klocków zajmuje chwilę. Mimo swojej prostoty set jest przyjemnym uzupełnieniem paradisy. Dodatkowo, w takim malcu dostajemy kota, pizzę, kielich i patelnię.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Tego malca złożyłam z osobno kupowanych elementów. Podobał mi się, w swoich zasobach miałam większość elementów to i szybko go skompletowałam. Ale i tym razem dziękuję gmkkk za pomoc :)
Zestaw jest przyjemny w odbiorze, tu każdy element jest potrzebny, nie ma zbędnych części. I to chyba najbardziej mi się w tym secie podoba.

Za
  • bogate wyposażenie jak na tak mały zestaw
  • kociak


Przeciw
  • brak

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#2 Post autor: gmkkk »

Zainwestuj jeszcze parę PLNów w ładniejsze gatki dla minifiga - te ogryzki bardzo rażą ... Ja wiem, że to klocki używane ale zwykle najbardziej podniszczone są nogi minifigów.
A recka?
Eee, znowu doskonała - wyczerpująca, fajnie napisana, fotki bdb.
Taa... Jeszcze jedna recka i nie będę miał problemu komu przyznać 3 głos, 2 już mam rozdysponowane;)

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

O kurde nie wiedziałem że pizza jest tak starym elementem!
gmkkk pisze:Zainwestuj jeszcze parę PLNów w ładniejsze gatki dla minifiga - te ogryzki bardzo rażą ... Ja wiem, że to klocki używane ale zwykle najbardziej podniszczone są nogi minifigów.
Iwona, przypomnij mi przed wystawą w Chojnicach to Ci przywiozę białe spodnie :)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#4 Post autor: tbzz »

Bardzo udane maleństwo. Świetne uzupełnienie różowej serii, jak czasem określam Paradisę. No i dzięki za kolejny staroć. :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ