[MOC] Blacktron Base Delta-92

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Blacktron Base Delta-92

#1 Post autor: Taausz »

Witam wszystkich. Jak zauważyliście moje konstrukcje utrzymują się w klimacie sci-fi i nie jest inaczej i tym razem.

Obrazek

Kosmiczne skały mają w sobie dużo minerałów dlatego baza powstała metodą cięcia laserowego we wnętrznościach wulkanu, energia pozyskiwana z wnętrza zasila komputery w wieży łącznościowej, daje światło oraz ciepło rośliną w procesie podtrzymywania tlenu które służy do napełniania butli tlenowych oraz daje paliwo do plecaków odrzutowych i quada.
Baza jest małą placówką badawczą jak i zaopatrzeniową, dlatego nie została wyposażona w lotnisko dla wielkich krążowników a jedynie mały oznaczony świetlnie pas startowy i miejsce dla Speeder-bików.

A teraz trochę realiów :)

Zestaw 6988 Alpha Centauri Outpost jaki dostałem w latach młodości, był moim największym prezentem LEGO-wym jaki kiedykolwiek otrzymałem.Sentyment odnośnie tego bardzo bawialnego seta sprawił, że postanowiłem odtworzyć go w nowym wykonaniu.
Baza kosmiczna powstała na płycie bazowej 48x48 study.
Wysokość to 33 Bricki od podłoża.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oświetlenie składa się z 8 Diód (w tym 6 niekoszernych).
oraz świateł jakie były wykorzystane właśnie w tamtym zestawie (tylna płyta lotniska).

Już wyjaśniam dlaczego porwałem się na nie koszerności a są nimi Chromy, przewody elektryczne i tile 2x2 grawerowane z logiem „B” (skrzynie).
Tile: Bo grawer wygląda ładniej i jest trwalszy od naklejek.
Chromy: Bo są chromami i ładnie wyglądają jako rury.
Przewody oraz Diody: Ponieważ diody LEGO-we wraz z kablami nie mieszczą się w wąskich przewodach pneumatycznych, oraz zajmują bardzo dużo miejsca a projekt w założeniu nie miał być wielką konstrukcją.Również podświetlenie przedniego neonowego panelu skłoniło mnie do tej decyzji.

Pojemnik na baterie 9 V umiejscowiony jest z tyłu bazy by w razie rozładowania się można było by go wyjąć szybko i bezproblemowo.Drugie zasilanie jak na tą chwilę to 3 V do „nie koszerności” które umiejscowione jest pod kratami po prawej stronie bazy.
Początkowo miał być też taśmociąg zasilany silnikiem M jednak stwierdziłem, że za dużo wszystko zajmuje i postanowiłem zrobić jedynie oświetlenie.Takie życie, ciągle zmiany:)
Znowu pewnie otrzymam uwagi, że za dużo czarnego, LBG za mało białego … tak wyszło i uwierzcie, że białych kolorów było dużo jednak nie wyglądało to zbyt pięknie ;)

Na koniec chciałbym podziękować dmac-owi za doradzenie odnośnie elektryki oraz Aurimax-owi za wykonanie chromów i grawerów.
I oczywiście zdjęcie jak działa baza w ciemności.
Obrazek
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: halerz »

Co to jest to różowe? Jakaś forma życia?

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Taausz »

halerz pisze:Co to jest to różowe? Jakaś forma życia?
Dokładnie tak.W kulistej szklarni jest jedna większa taka roślinka produkująca tlen dla załogi.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#4 Post autor: Kocur »

Zasadniczo super, brak symetrii jest świetny, drabinka z poręczą urzekła mnie. Fota w ciemnościach ma rewelacyjny klimat :)

Co do zastrzeżeń to brakuje mi przełamania koloru, Blacktron2 było dość gęsto usłane białymi elementami, tutaj tego prawie nie ma. Całość się zlewa z podłożem, może na żywo będzie to lepiej widać ale na zdjęciach ciężko wyłapać co jest wyciosane w wulkanie a co już jest konstrukcją budowli.

Roślinki i inne formy życia super, warto dodać coś świeżego. Dosłownie i nie tylko ;)

A no i oczywiście gość bez kasku mi tam zupełnie nie leży. Wszyscy powinni być ubrani w koszulki firmowe i tradycyjne kaski, a przynajmniej ja bym tego pilnował w swoich twórczościach.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Niewiele widać na tych zdjęciach. ciemna plama na jasnym tle.
Fotografowanie czarnych klocków nie jest łatwe, ale pierwsze co można zrobić to fotografować je na ciemnym tle, wtedy kontrast tak nie wali po oczach.

Awatar użytkownika
Małgosia
Posty: 26
Rejestracja: 2016-06-27, 14:11
Lokalizacja: Wrocław

#6 Post autor: Małgosia »

Woow, przywodzi na myśl stare sety kuzynów z dzieciństwa. Ostatnie zdjęcie z oświetleniem miażdży.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#7 Post autor: Biedrus »

Jetboy pisze:Niewiele widać na tych zdjęciach. ciemna plama na jasnym tle.
Niestety muszę się zgodzić z tym zdaniem. Ciężko wyłapać detale.
Zrób nowe zdjęcia, chciałbym zobaczyć tego MOC-a w całej okazałości.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

Niop zdjęcia nie pomagają. Trzeba cienie rozjaśnić.

Nie wiem czemu, ale tu widziałbym podstawę SNOTem.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Taausz »

No tak... ciężko i to bardzo zrobić idealne foto czarnych klocków i ich konturów zwłaszcza, że są jedną wielką płytą pochłaniającą światło.
W miarę swoich możliwości fotograficznych ustawiłem lampy tak aby oświetlały część której robiłem zdjęcie.
Tył bazy.(miejsce w którym są "skrzynie" jest praktycznie bok w całości pokryty płaskim brickiem tworzącym ściany więc dlatego może się wam wydawać, że są tam jakieś detale.
Jellyeater pisze: Nie wiem czemu, ale tu widziałbym podstawę SNOTem.
Tak, podłoże jest wykonane SNOT-em, tile to jedynie ramka w które wchodzą.Inaczej płyta lotniskowa nie posiadała by pasów startowych oraz oświetlenia.

P.S.

Jeśli będę miał czas to stworze filmik jak wygląda wszystko detal po detalu w świetle i w ciemności.
Buduję najczęściej oczami...

przem
Posty: 29
Rejestracja: 2016-10-03, 11:07
Lokalizacja: Katowice

#10 Post autor: przem »

tak jak pisał jetboy - do ciemnych mocy używaj ciemnego tła. to co teraz sfotografowałeś ma zbyt dużą rozpiętość tonalną żeby pokazać subtelne różnice w cieniach.

oprócz tego postaraj się użyć znacznie większego względem modelu źródła światła, ustawionego możliwie blisko. parasolki 60cm powinny zrobić tutaj robotę.

coś jak poniżej:

Obrazek

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: zen535i »

Musisz jednak spróbować zrobić te zdjęcia tak jak Ci radzą koledzy. Mimo tego że troszkę mało widać jak dla mnie super. Jest klimat Blacktronow, są diody , szybka trans z wielkim B , troszkę mało białego ale to pewnie sam wiesz ;) Sam również mam ogromny sentyment do oryginalnego zestawu 6288 (miałem 6 lat jak kochana babcia się wykosztowała, składałem go wówczas cały dzień a pół nocy siedziałem oniemiały na widok migających diód). Powodzenia, czekam na lepsze fotki i nowe MOC w tym klimacie.
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Taausz »

Miałem trochę czasu i zrobiłem nowe zdjęcia.Mam nadzieję, że już będzie dobra widoczność czarnych elementów. Dzięki za uwagi odnośnie fotografowania modeli.
ObrazekObrazekObrazek
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#13 Post autor: Biedrus »

No duuuużo lepsze zdjęcia. Teraz widać, że to kawał porządnego MOC-a :)

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#14 Post autor: romkoo »

przem pisze:oprócz tego postaraj siê u¿yæ znacznie wiêkszego wzglêdem modelu ¼ród³a ¶wiat³a, ustawionego mo¿liwie blisko. parasolki 60cm powinny zrobiæ tutaj robotê.

co¶ jak poni¿ej:

[url=https://c1.staticflickr.com/8/7707/16894295208_170f630272.jpg]Image[/url]
Przem, jakiej mocy ¿arówek u¿ywa³e¶ przy tym o¶wietleniu?

Jetboy

#15 Post autor: Jetboy »

Taausz pisze:Miałem trochę czasu i zrobiłem nowe zdjęcia.Mam nadzieję, że już będzie dobra widoczność czarnych elementów. Dzięki za uwagi odnośnie fotografowania modeli.
[url=https://c1.staticflickr.com/3/2923/32684956654_50b0d33601_n.jpg]Obrazek[/url][url=https://c1.staticflickr.com/3/2902/32684959764_9ef45b493b_n.jpg]Obrazek[/url][url=https://c1.staticflickr.com/4/3843/33371525362_c9331805bc_n.jpg]Obrazek[/url]
No teraz wszystko widać! Super!

ODPOWIEDZ