60150 Pizza Van

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#16 Post autor: bart_ilo »

Kloss pisze:bart_ilo tak jak zapowiadałem zamieszczam zdjęcia parasola w porównaniu do tego z 1999 roku. Mold jest identyczny, kolor oczywiście się różni.
Obrazek
Reszta fotek pod linkiem.
Dzięki za porównanie.
Jak widać 18 lat temu były już takie parasole.
Patrząc po zdjęciach zmienił się numer i paleta kolorów.
Pomimo tylu lat, wzór parasola zastosowany został w bardzo małej ilości zestawów.

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#17 Post autor: Kloss »

bart_ilo pisze: Pomimo tylu lat, wzór parasola zastosowany został w bardzo małej ilości zestawów.
Zgadza się. Ciekaw jestem dlaczego, bo ten parasol prezentuje się naprawdę dobrze. Fajnie, że sobie o nim przypomnieli.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Durzy »

Wyprofilowane parasole to pierwszy miał Fabuland.

Awatar użytkownika
bajlando
Posty: 70
Rejestracja: 2014-11-02, 21:24
Lokalizacja: Bojano/Gdańsk
brickshelf: Bajlando

 

#19 Post autor: bajlando »

Mi się zestaw podoba - ostatnio oglądałem go na półce w markecie i się nad nim zastanawiam

Recenzja bardzo fajna

mogliby w sumie zamiast naklejki na karton pizzy dać nadruk taki jak miał minifig z serii 12(Dostawca pizzy) i czapeczka też by się przydała

https://www.lego.com/pl-pl/minifigures/ ... 3d69d7f7a1

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#20 Post autor: Kruk »

Ostatnio kupiłem ten zestaw, jest okey, choć dziury w kabinie kierowcy koło krzesełka są trochę...niesmaczne. Ogólnie dobry koncept, coś innego, tak jak pług śnieżny który był chyba 2 lata temu wypuszczony, aczkolwiek trochę zbyt brick'owa budowa, mało wyszukanych elementów.

Recenzja jak najbardziej na tak, lubię jak recenzent zawrze w swojej pracy punkt o (jego zdaniem) ciekawych elementach, nie wiedziałem na ten element: tile modifieded 4x6, w tym kolorze występuje tylko w 2 kolorach.

Także jest dobra recenzja. :)
Ostatnio zmieniony 2017-01-31, 16:02 przez Kruk, łącznie zmieniany 1 raz.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

#21 Post autor: Kloss »

Kruk, bajlando dziękuję za miłe słowa. Bardzo się cieszę, że recenzja została pozytywnie przyjęta.
Jeśli chodzi o pudełko z pizzą i generalnie naklejki. Myślę, że naklejki numer 1 i 4 można było śmiało zastąpić nadrukiem. Dostalibyśmy więcej unikatowych elementów. No ale cóż... i tak nie jest źle.
Swoją drogą: złożyłem ten zestaw już dwa tygodnie temu. Stoi jak stał. Nie śpieszy mi się go rozbierać. Jak trafię go gdzieś w przecenie to dokupię jeszcze ze dwa.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 117
Rejestracja: 2015-01-06, 13:07
Lokalizacja: Głogówek

#22 Post autor: Krzysiek »

Po przeczytaniu recenzji bardziej jestem skłonny go kupic ale poczekam na jakąś promocję :)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#23 Post autor: bart_ilo »

Krzysiek pisze:Po przeczytaniu recenzji bardziej jestem skłonny go kupic ale poczekam na jakąś promocję :)
Ostatnimi czasy zestawy CITY pojawiają się w Biedronce przed świętami i dniem dziecka. Zestawy, które katalogowo kosztują 80 zł, w Biedronce były po 60 zł. Może przed Wielkanocą, będzie coś w promocji.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#24 Post autor: tbzz »

Dobra i rzeczowa recenzja. Sam pojazd niezły, a niewielkie moim zdaniem niedociągnięcia autka dobrze wypunktowałeś. Dzięki.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#25 Post autor: Andzia »

Skuterek pierwsza klasa, nie wiem czemu ale z Francja mi sie kojarzy. Tylko wsiasc i bzyknac do piekarni po rogaliki haha
Lego maniak - moja kolekcja

z braku laku wciskam kit

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: Durzy »

Andzia pisze:Skuterek pierwsza klasa, nie wiem czemu ale z Francja mi sie kojarzy. Tylko wsiasc i bzyknac do piekarni po rogaliki haha
Może dlatego, że jest wzorowany na... włoskich skuterach jak Vespa czy Piaggio? ;)

A może dlatego, że był w Paryskiej Restauracji?

Ciekawe, że w tym roku jest w aż 2 zestawach miejskich - bo mały domek Creatora i City to jak jedna seria.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#27 Post autor: Andzia »

Az w 2? Ja bym powiedziala, ze tylko w 2 :P niech jeszcze rzuca na tasme inne kolory ;-)

Podobnie kiedys bylo z rowerami, byly glownie czerwone.
Lego maniak - moja kolekcja

z braku laku wciskam kit

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: Durzy »

Andzia, w sumie pojawił się w 11 zestawach od 2014 roku. Friendsy mają inne kolory: https://www.bricklink.com/catalogItemIn ... 15396&in=S

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#29 Post autor: Andzia »

Durzy pisze:Andzia, w sumie pojawił się w 11 zestawach od 2014 roku. Friendsy mają inne kolory: https://www.bricklink.com/catalogItemIn ... 15396&in=S
Az w 11? To gdzie ja bylam? ;-) niebieskich nie widzialam wczesniej ale tez za Friends sie nie ogladam tak dokladnie, powiem szczerze, ze czerwone ladniejsze ;-)
Ostatnio zmieniony 2017-03-21, 18:22 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Lego maniak - moja kolekcja

z braku laku wciskam kit

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#30 Post autor: bart_ilo »

Andzia możesz nadrobić zaległości :)

ODPOWIEDZ