[MOC] "Zapomniany skład" wąskotorowy...

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

[MOC] "Zapomniany skład" wąskotorowy...

#1 Post autor: DawKub1922 »

Chciałbym przedstawić swój MOC, mianowicie nadgryziony zębem czasu „zapomniany skład” wąskotorowy ze Śmigla. Oryginał stoi w Śmiglu na terenach za lokomotywownią (foto: Szwed1978). Zdaję sobie sprawę z faktu, iż przynajmniej jeden model o tej tematyce został już zbudowany z klocków i mój na pewno nie jest pierwszy. Jednak postanowiłem go zbudować ponieważ „motyw” bardzo mi się podoba, a żeby nie było, że buduję od tak sobie to wybrałem wspomniany wcześniej oryginał za wzór. Oczywiście już po publikacji stwierdziłem, że pewne rzeczy bym zmienił ale na razie zostaje tak… Jak widać parę elementów dodałem od siebie, czy udało mi się choć w jakimś stopniu odwzorować oryginał pozostawiam do oceny…

POZdrawiam

Obrazek5 by Dawid Kubicki, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2017-02-12, 13:36 przez DawKub1922, łącznie zmieniany 1 raz.
#NSNP

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Złomiarze jeszcze drzwi od węglarki nie wynieśli? ;)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#3 Post autor: Bricksley »

Ta równo przycięta choinka zdecydowanie tutaj nie pasuje ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: BONBINI »

Dawno nikt nie podcinał liści marihuany ;-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#5 Post autor: Kocur »

Pomysł spoko, tylko drzew bym dorzucił jeszcze kilka bo teraz mamy tylko dwa i oba w środku, co jest trochę bez sensu, biorąc pod uwagę, że wokoło było im łatwiej wyrosnąć.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#6 Post autor: DawKub1922 »

Witam, pozwoliłem sobie na odświeżenie wątku, ponieważ dobudowałem jeden a w zasadzie dwa znaczące elementy, których wcześniej mi zabrakło. Mianowicie do mojej wąskotorówki dorobiłem dwa wózki kłonicowe, których jak wcześniej wspomniałem zabrakło... W efekcie "cała dioramka" się nieco wydłużyła i z kolei zaś mogłem dodać coś od siebie (lub przerobić, początek zamkniętego toru). Oryginalne fotki również autorstwa Szwed1978. Czy wyszło? Pozostawiam do oceny...

ObrazekUntitled by Dawid Kubicki, on Flickr
#NSNP

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#7 Post autor: Kocur »

Dawidzie, dostałeś zestaw uwag i komentarzy, nie zastosowałeś się do żadnego, nie odpowiedziałeś na żaden. Moim zdaniem tak trochę słabo czekać na kolejną ocenę pracy, gdy poprzednia zupełnie nie była wzięta pod uwagę.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Kocur. Komentarze o których piszesz dotyczyły drzew - że za równe, że za mało...
Tam po prostu jest mało drzew.

Obrazek

IMO z tymi wózkami jest zdecydowanie ciekawiej i mam nadzieję, że praca jeszcze się rozrośnie.

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#9 Post autor: DawKub1922 »

Kocur pisze:Dawidzie, dostałeś zestaw uwag i komentarzy, ...
W sumie prawda i racja, postaram się w przyszłości do nich odnosić.
SERVATOR pisze: ... Tam po prostu jest mało drzew.
Jak widać na oryginalnym foto dodanym przez Kolegę SERVATORA, i na innych fotkach dostępnych w folderze na flickr. Ja budując tę dioramę po prostu skupiłem się bardziej na wagonach i tym aby odwzorować ich stan. A drzewa cała otoczka to tylko tło, dodatek. A wydaje mi się, że lepiej wygląda to tak jak teraz niż jakbym postawił te wagony tylko na torach...
SERVATOR pisze: ... z tymi wózkami jest zdecydowanie ciekawiej i mam nadzieję, że praca jeszcze się rozrośnie.
Miło słyszeć, dziękuję. Co do rozbudowania pracy to na tę chwilę nie bardzo mam na to pomysł. A szare szutrówki, które znajdują się za bądz przed tym składem, wg mnie do niego nie pasują i raczej ich "rzeźbić" nie będę...
Jeszcze raz dzięki i POZdrawiam.
#NSNP

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#10 Post autor: Kocur »

DawKub1922 pisze:Ja budując tę dioramę po prostu skupiłem się bardziej na wagonach i tym aby odwzorować ich stan. A drzewa cała otoczka to tylko tło, dodatek. A wydaje mi się, że lepiej wygląda to tak jak teraz niż jakbym postawił te wagony tylko na torach...
Przeczytaj proszę jeszcze raz komentarz który napisałem jako mój pierwszy w tym temacie. Fotka którą Servator wrzucił jest super, tylko tam nie ma drzew, a w Twojej pracy są w pociągu.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#11 Post autor: DawKub1922 »

Jedno drzewo wyrasta poprzez wagon platformę (tak jak na oryginalnej fotce), a drugie (które chyba Kolega ma na myśli) to ta mała choinka, między wagonami (której na oryginalnym foto nie ma, bo ją sobie dodałem) w centralnym miejscu na fotce modelu??
Kocur pisze:Pomysł spoko, tylko drzew bym dorzucił jeszcze kilka bo teraz mamy tylko dwa i oba w środku, co jest trochę bez sensu, biorąc pod uwagę, że wokoło było im łatwiej wyrosnąć.
To może zapytam tak: gdzie w takim razie wg Kolegi musiałbym tych drzew dołożyć, żeby nie było trochę bez sensu?
Ostatnio zmieniony 2017-03-30, 16:18 przez DawKub1922, łącznie zmieniany 1 raz.
#NSNP

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#12 Post autor: Kocur »

DawKub1922 pisze:Jedno drzewo wyrasta poprzez wagon platformę (tak jak na oryginalnej fotce)
W tej skali to, co wyrasta z Twojego pociągu ma jakieś 4 metry wysokości. I może na tym skończmy porównywanie z oryginalną fotką.

Albo zrezygnuj z takiej wysokości drzew w środku składu, albo dodaj 2-3 podobne wokoło, żeby nie raziło to, że masz tak pusty trawnik.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#13 Post autor: DawKub1922 »

Kocur pisze: ...Albo zrezygnuj z takiej wysokości drzew w środku składu, albo dodaj 2-3 podobne wokoło, żeby nie raziło to, że masz tak pusty trawnik.
"Trawnik" w oryginale też jest pusty...
Myślę, że model zostawię taki jaki jest, a jeśli Kolega twierdzi, że jest kiepski (bo za mało drzew, bądź za wysokie), OK - nikogo nie zmuszam, że ma się mu przecież podobać =)

POZdrawiam
#NSNP

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#14 Post autor: Kocur »

Nie twierdze że jest kiepski, tylko że masz na nim za wysokie drzewa rosnące w nielogicznym miejscu, wystarczy naprawdę niewielka poprawka i będzie ok.
Ostatnio zmieniony 2017-03-30, 20:05 przez Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Zwariowany »

Miejsca są logiczne jak dla mnie (wilgoć, którą daje stary wagon, cień gdzie mało wody odparowuje) Co do samych drzew, fakt przy wysokie podług oryginału. Mi się praca podoba , ma klimat i jest fajnie wykonana. Brakuje mi trochę spróchniałych i nie pełnych już podkładów pod torami.
SERVATOR pisze:IMO z tymi wózkami jest zdecydowanie ciekawiej i mam nadzieję, że praca jeszcze się rozrośnie.
Ja się podpinam do komentarza kolegi bo praca fajna i z potencjałem.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

ODPOWIEDZ