8275 Motorized Bulldozer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

#16 Post autor: crises »

Bardzo fajna recenzja. Rzeczowo, na temat, dobre zdjęcia. Co prawda mnie do zakupu nie zachęci, bo w Technicu nie gustuję, ale dla zainteresowanych na pewno przydatna.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#17 Post autor: stpman »

Kocham LEGO Technic ale nie w takiej odsłonie jak ten buldożer... uważam że ładowanie do lego masy elektroniki zabija ducha tej zabawki... oczywiście model prezentuje się wspaniale ale ta cała masa elektroniki sprawia ze upodabnia się to tych zwykłych zabawek z supermarketu.... P.S recenzja ekstra i zdjęcia też bardzo Fajne;]
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

stpman, faktycznie, co druga zabawka z supermarketu ma zaawansowane sterowanie IR. Za to buldożer sterowany wyłącznie korbkami byłby unikatem na skalę światową.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#19 Post autor: stpman »

No i właśnie dlatego według mnie jeśli LEGO będzie szło w kierunku elektroniki i niepotrzebnych świecidełek to straci wielu klientów... a szkoda bo te stare Technicki były naprawdę ekstra...
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#20 Post autor: Robson »

stpman pisze:... a szkoda bo te stare Technicki były naprawdę ekstra...
To ty sobie kręć korbkami a my bedziemy się bawić buldożerem. O gustach się nie dyskutuje więc skończmy to.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#21 Post autor: Żbik »

stpman pisze:oczywiście model prezentuje się wspaniale ale ta cała masa elektroniki sprawia ze upodabnia się to tych zwykłych zabawek z supermarketu....
Z tym wyjątkiem, że w Lego można dowolnie modyfikować wygląd i działanie modelu, czego inne produkty nie oferują.
stpman pisze:uważam że ładowanie do lego masy elektroniki zabija ducha tej zabawki...
A ja bym powiedział, że to właśnie kurczowe trzymanie się tego co było, zabija ducha.

Robson, recenzja zawiera chyba wszystko, co powinna (nie znam się na tym) ale móglbyś jeszcze nieco popracować nad jakością polszczyzny ;)

A do samego 8275: ja wstawiłbym jeszcze przełożenie 8/24 do napędu, bo za szybko toto jeździ - zupełnie nie po spychaczowemu :) No i wyczekuję okazji, kiedy będę mógł urządzić "przeciąganie liny" 8275 kontra mój D575A-3 :boks:

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#22 Post autor: Robson »

Żbik pisze:No i wyczekuję okazji, kiedy będę mógł urządzić "przeciąganie liny" 8275 kontra mój D575A-3
Ale ten to 475A-5 a twój to wiekszy model nawet w rzeczywistości wiec nie ma szans:P
Cb1100RR

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#23 Post autor: stpman »

Kwestia gustu... jedni wolą kręcić korbkami a drudzy przyciskać przyciski na pilocie... a że o gustach się nie dyskutuje to koniec gadania o gustach...
Ride Your Way!

MATIIX

#24 Post autor: MATIIX »

Po obejrzeniu filmików o 8275, stwierdzam, że powinni udostępnić instrukcje do budowy Buldożera z wykorzystaniem pneumatyki (wersja A z filmiku).

A fix for the Bulldozer
Ostatnio zmieniony 2007-09-22, 17:43 przez MATIIX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#25 Post autor: Robson »

Chciałem dopisać że model uciągnął 8 KG na kołach. White Cat + przyczepa (waga 5kg) i 4 kg książek ale to rzeczy na kołach, jak dokładałem więcej KG gąsienice się ślizgały (nawet na dywanie:() dalsze testy ^^ ....
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#26 Post autor: Sariel »

stpman pisze:No i właśnie dlatego według mnie jeśli LEGO będzie szło w kierunku elektroniki i niepotrzebnych świecidełek to straci wielu klientów...
Jakby Ci to powiedzieć, to co napisałem to był sarkazm ale widzę że chybiony. Lubisz korbki - masz do wyboru masę zestawów sprzed 20 lat, dobrej zabawy.
Ostatnio zmieniony 2007-09-22, 18:21 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#27 Post autor: Jonder_qind »

Kwestia gustu... jedni wolą kręcić korbkami a drudzy przyciskać przyciski na pilocie... a że o gustach się nie dyskutuje to koniec gadania o gustach...
Sariel kolega już powiedział, że to koniec dyskusji i chyba nie ma sensu już o tym pisać. Wiec kończymy temat o tym co lepsze korbki czy silniki. Kmentujemy recenzje i model (ale proszę nie pisać: "wow fajny też bym taki chciał")

Co do recenzji to jedyne co jej dolega to braki sytylistyczne i trochę dziwnych sformułowań, ale o tym z już Robsonem sobie pogadałem i w najbliższym czasie zostanie to poprawione.
Ostatnio zmieniony 2007-09-22, 18:37 przez Jonder_qind, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#28 Post autor: mienso123 »

Witam
Jaki zasięg ma podczerwień w tym zestawie?

Pietruszka

#29 Post autor: Pietruszka »

mienso123 pisze:Jaki zasięg ma podczerwień w tym zestawie?
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jakieś 4-5 metrów w zamkniętym pomieszczeniu - co w zupełności wystarcza do przedniej zabawy :)

Pozwolę sobie na dwie uwagi :

1. Gąsienice nie zapewniają niestety zbyt dobrej mobilności - trudno jest podjechać modelem pod jakąś nierówność, a na dodatek bardzo łatwo go "zawiesić"

2. Wszyscy którzy mają zamiar dokonać zakupu powinni zaopatrzyć się w dobrej jakości akumulatorki by móc się bez ograniczeń nim cieszyć.

Ogólnie model jest udany - jednakże obawiam się, że trochę nieco przereklamowany.

Dla zainteresowanych : Galeria 8275

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#30 Post autor: Robson »

Powiem wam szczerze że ostatnio testowałem model i strasznie mnie zawiódł. Jest źle wyważony ponieważ nie chce podjechać przodem (za lekki) i go podbija. tyłem idzie sprawnie. Oprócz tego gąsienice spadają z wózków często na np dywanie. Podjeżdzając pod przeszkodę można rozerwać gąsienice poprzez podjazd częścia zewnęczna gąsienicy.
Cb1100RR

ODPOWIEDZ