911723 Vulture Droid foil pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

911723 Vulture Droid foil pack

#1 Post autor: SERVATOR »

911723 Vulture Droid foil pack

Obrazek

Seria: Dodatki do magazynu Star Wars
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 35
Figurki: 0
Opakowanie: Foil Pack
Cena: dodatek do Magazynu Star Wars za 9,99 zł
Brickset
Bricklink


Nie jestem fanem serii Star Wars ale tym małym zestawom dodawanym do magazynu LEGO Star Wars po prostu nie umiem (I NIE CHCĘ!) się oprzeć. Co ciekawe cena tego magazynu to nadal 9,99 zł podczas gdy bliźniacze Ninjago i Nexo Knights już jakiś czas temu podrożały o złotówkę.

Magazyn nr 6/2017 z foilpackiem prezentuje się tak:

Obrazek

W magazynie znajduje się foilpack, którego zawartość przedstawiona jest na poniższym zdjęciu.

Obrazek

Jak widać na powyższym zdjęciu zestaw składa się z całkiem sensownych klocków w kolorach szarości i granatu. Pełna lista elementów tego zestawu na Bricklinku jest TU. Co ciekawe w zestawie nie ma ani jednego niewykorzystanego do budowy elementu. Ja najbardziej cieszę się z 8 slopów w kolorze dark blue.
11477 Dark Blue Slope, Curved 2 x 1 No Studs
Obrazek

Instrukcja budowy jest czytelna.
Obrazek

Gotowy modelik prezentuje się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

IMO pojazdy latające lepiej prezentują się jednak na podstawkach...

Obrazek

Obrazek

Jak pisałem, nie znam świata Star Wars, więc z ciekawości wyguglałem sobie to latadło w necie. Zobaczyłem tam, że pojazd ten potrafi również chodzić! ;)

Obrazek

Trzeba było i swojego postawić na nogi.

Obrazek

Obrazek

Podsumowując.
Zestawik jest ciekawym uzupełnieniem stale rosnącej floty pojazdów ze świata Star Wars.
Zawiera sensowną garść uniwersalnych elementów, w tym bardzo ładne granatowe zaokrąglone serki 1x2.
Moim zdaniem zestaw ten jest warty swojej ceny i pewnie kupię sobie drugi.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#2 Post autor: Kirysowaty »

Dla mnie te foilpacki magazynowe są tym, czym były kiedyś minizestawy-impulsy w miniaturowych kartonowych pudełeczkach. Dostarczają garść bardzo przydatnych elementów za przyzwoitą cenę, a same modele - przynajmniej te starwarsowe - są świetne, przemyślane i dają sporo radochy.

Sam vulture droid jest fajny, choć bardzo łatwo można było dodać mu ruchomą głowę, jak to było w przypadku odrobinę większego zestawu 30055, który jednak wydaje się od niego trochę lepiej wykonany.
Ostatnio zmieniony 2017-06-03, 15:10 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ