60136 Police Starter Set

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60136 Police Starter Set

#1 Post autor: Iwona »

Dziękuję Andzi za ten zestaw, jest on nagrodą w konkursie na domowy ogród :)

Obrazek
60136 Police Starter Set
Seria: City
Rok premiery: 2017
Liczba klocków: 63
Liczba figurek: 4 + pies
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: Allegro: ok. 40 PLN z przesyłką, S@H 39,99 PLN

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to cienkie kartonowe pudełko o wymiarach 15,8 x 14 x 4,5 cm, w standardowym dla serii city, niebieskim kolorze. Na froncie pokazano minifigi w akcji, z tyłu dwie scenki i skład osobowy. Na bocznych ściankach jest zdjęcie figurki w skali 1:1, ostrzeżenia w 34 językach o możliwości zadławienia, numer seryjny oraz znaczek, że nie nadaje się dla dzieci 0-3.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Instrukcja to książeczka licząca 40 stron (14,7 cm x 10,2 cm), opisująca w 20 etapach budowę bankomaty oraz w 20 budowę auta. Hitem jest pokazywanie na całej stronie etapów dokładania jednego elementu…
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zawartość kartonika:
Obrazek
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 63. Do ciekawych elementów zaliczyłam:
Obrazek Light Bluish Gray Window 1 x 4 x 3 - No Shutter Tabs, w tym kolorze występuje tyko w tym secie. Może warto go do BOPa zgłosić?
Obrazek White Slope, Curved 2 x 2 No Studs with Gold Badge and Blue 'POLICE' Pattern, występuje w 5 niedużych setach.

Minifigi
W zestawie znajduja się cztery minifigi i pies.
Psiak w tej formie produkowany jest od 2011 roku, w kolorze medium dark flesh wystąpił w 32 zestawach.
Pani Policjantka unikalny tors – wystąpił tylko w tym secie, główka tylko w trzech. Na bluzie znajduje się. nadrukowane m.in radio i odznaka a z tyłu napis „police”. Są wyraźne i dobrze się prezentują. Główka mi się nie podoba, jakoś te okulary w męskim wydaniu są do zaakceptowania, tutaj mnie rażą.
Pan Policjant złożony jest z popularniejszych elementów: tors pojawił się w 8 setach, czapka w 14 a buźka w 32. Bluza jest bardzo schludna a krawat dodaje szyku.
Pani Złodziejka ma tors i buźkę, która zadebiutowały w tym roku. Główka zdążyła pojawić się w czterech setach, tors w dwóch. Jeśli chodzi o tors to uznałabym go (podobnie jak w przypadku Pana Złodzieja) za hit, gdyby nie koszula w paski znajdująca się pod ogrodniczkami.
Pan Złodziej również jest dość unikalny. Główka wystąpiła w 6 setach, tors i spodenki w 3. Swoją drogą, spodnie są super.
Wszystkie minifigi mają jednostronnie zadrukowane głowy i dwustronnie zadrukowane torsy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model główny
Modele układa się (za)szybko.
Bankomat:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mechanizm wysadzenia bankomatu:
Obrazek
Quad:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zostaje nam kilka drobiazgów:
Obrazek

W akcji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Policja w Lego jest od zawsze i zawsze. Rokrocznie wychodzą nowe komisariaty, złodzieje chowają się na bagnach albo uciekają z więzienia balonami. Ciężko w tej materii stworzyć coś nowego i odkrywczego. Również ten zestaw nie jest wielkim WOW policyjnych starterów. Tym niemniej jest przyjemnym setem w którym otrzymujemy 4 minifigi i psa. Dodatkowo zawiera unikalne elementy. Zestaw jest bawialny, „wysadzanie” bankomatu (chociaż bardziej przypomina mi wpłatomat) dziwnie wciąga ;)
Jedyne co mi nie pasuje, to brak zabezpieczenia psiaka, może on w łatwo wypaść z pędzącego auta.

Za
  • minifigi
  • bawialność


Przeciw
  • niezabezpieczona paka do przewozu psa
Ostatnio zmieniony 2017-05-28, 10:39 przez Iwona, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

To prawda, że piesek może wypaść z pędzącego auta. Wg mnie brakuje jeszcze przedniej szyby w radiowozie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ