[MOC] Karabinek WSd-16C

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

[MOC] Karabinek WSd-16C

#1 Post autor: Jaco3011 »

Miesiąc temu zbudowałem, a dopiero teraz wrzucam.

Karabinek WSd-16C z Schwarzesmarken. Nie, nie znam oznaczeń broni na pamięć, sprawdziłem sobie na wikii.

GALERIA NA BRICKSAFE

Obrazek
Obrazek

Karabinek został zbudowany po to, żeby się przekonać, czy jestem w stanie odwzorować coś ze szczegółami. Poligon doświadczalny taki.

Z modelu nie jestem zbytnio zadowolony. Kolba wydaje się być za mała i krzywo przymocowana, przy nasadzie lufy od działa 120mm (to na dole) powinien być plate 1x1 a nie round plate, ale mi te plate'y "wyszły". Rączka (to środkowe coś) robiona tak od biedy, nic lepszego bym nie wcisnął. Największym odstępstwem jest serek w tylnej części celownika na górze - powinien być plate 1x1 + kafelek, ale kafelka 1x1 nie posiadam w DBG. Wszystko się też między sobą słabo trzyma.

Jedynym elementem, którym sobie mogę manipulować, jest groszek robiący za celownik (kamera? dalmierz?), bo wystarczy go zdjąć, pod nim jest zwykły stud.

Obrazek

Btw. w BBcode nie mogę obrazkowi zmienić wymiarów, a by się przydało refpic powiększyć.
Ostatnio zmieniony 2017-06-11, 17:45 przez Jaco3011, łącznie zmieniany 3 razy.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#2 Post autor: Falcrum »

Cóż, jak na tak dużą skalę jest dobrze. Mimo niepokaźnych gabarytów broni, dobrze uchwyciłeś kątowanie urządzenia. Rączka rzeczywiście nie powala, ale domyślam się, że nie mając tile'a 1x1, nie posiadasz także tego elementu:
https://brickset.com/parts/design-60478
Dobrze jest, aczkolwiek zdjęcia na kartce w kratkę nie powalają (i kto to mówi), tym bardziej nie domyślam się roli jakiegoś zbłąkanego budowlańca w tym MOCu...
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jaco3011 »

Majster dla skali. To jest tak mniej więcej skala minifigów, bo to karabin dla mecha, nie dla człowieka.

Ten element mam, ale czarny, a nie DBG.

Kartka w kratkę celowo, choć sam nie jestem pewien czy pokazywanie na tym wymiarów to dobry pomysł.
Ostatnio zmieniony 2017-06-13, 19:53 przez Jaco3011, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Karabinek WSd-16C

#4 Post autor: Hobbit »

Jaco3011 pisze: Karabinek został zbudowany po to, żeby się przekonać, czy jestem w stanie odwzorować coś ze szczegółami.
Kiedy budowałem rewolwer "Remington New Model Army 1858" budowałem go w tym samym celu chociaż głównym powodem był film "The Pale Rider" z Clintem Eastwoodem. Co do karabinku, wyszedł naprawdę dobrze. Więcej Broni ;-)
Hobbit

ODPOWIEDZ