[MOC] Przyczepa Autosan D-44

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

[MOC] Przyczepa Autosan D-44

#1 Post autor: Jakeof »

Dzisiaj będzie jedna nowa rzecz, i jeden odgrzewany kotlet. W zasadzie to przy okazji nowej rzeczy chciałem przemycić odgrzewanego kotleta;) Nową rzeczą jest przyczepa Autosan D-44. Jest to polska przyczepa produkowana przez zakłady Autosan. D-44 to jedna z najwcześniejszych i najprostszych wersji, bez funkcji kipowania, o ładowności do 3,5 tony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przyczepy Autosan to stały obrazek na polskiej wsi, pole do popsiu jest naprawdę spore. Ładunkiem nie mogło być nic innego, jak tylko marchewka;] Jednak nie chciałem tak ordynarnie zrzynać z Karwika i Misterzumbiego, więc moją marchewkę umieściłem w skrzynkach. Pierwotnie ładunkiem miały być jabłka, ale legowe jabłka są zbyt duże, i wyglądają trochę karykaturalnie. Marchewka tez jest za duża, ale wygląda znośnie. Opony składają się z dwóch oponek - wewnątrz jest opona 132-old, a na zewnątrz naciągnięta na nią oponka nr. 11209. Widziałem ten patent już wcześniej kilka razy, m. in. w Mercedesie Actrosie Mateusza Waldowskiego. Jako że ta zewnętrzna oponka jest dość sztywna, naciągnięcie jej to istny horror, palce bolą jak cholera. Co do koloru - najlepszy dla tej przyczepy byłby reddish brown, który dobrze imitowałby starą przerdzewiałą stal, ale konstrukcja przyczepy opiera się na dużych bracketach 2 x 4, które niestety nie występują w tym kolorze. Miejscami dałem wstawki w reddish brown i dark brown żeby zaimitować trochę rdzy, ale w lego ciężko uzyskać dobry efekt.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kotletem jest moja stara Białoruśka, w której dokonałem kilku zmian, i uznałem że warto pokazać. Najistotniejszą zmianą jest wywalenie nielegowych u-clipów, które tworzyły błotniki, i zastąpienie ich legowymi płytkami z clipem, studem do dołu - tak tak, miałem wyzruty sumienia. Jest też kilka innych drobnych ulepszeń, takich jak większe przednie opony, czy inny sposób montowania tylnego światła. Przesunąłem też troche do tyłu tylną oś, żeby było tak jak trzeba. Kosmetyczne sprawy, ale pozwoliły mi zamknąć już temat MTZ-a. To tyle, dość gadania o kotletach, jabłkach i marchewkach, zapraszam do oglądania. ;)

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf

Galeria Flickr

To wszystko, dziękuję za uwagę.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Mateusz92 »

Ohydna jak oryginał, ale do tego ciągnika pasuję jak ulał :P A tak na serio bardzo mi się podoba. Widziałem wpierw na flickrze i już wiedziałem o co chodzi (tak nawiasem nie wiedziałem, że ta przyczepa jest autosanowa, po prostu tak jak wspomniałeś bardzo charakterystyczny element polskiej wsi). Poza tym cieszę się, że zostałem wspomniany w opisówce. To iście miód ma moje oczy bo to czytam :P Naciąganie jednej opony na felgę to jeszcze idzie łatwo zrobić. Wcisnąć 2 na felgę to dopiero łapy bolą (a jeszcze lekko trącisz i Ci ta naciągnięta spada). Ale w ramach ułatwiania "poradnik naciągania gumy":
1. bierzesz 2 śrubokręty (tak muszą być śrubokręty ponieważ wziąłem bara i śrubokręt i bar się wygiął :) )
2. wkładasz je w oponkę i rozciągasz wpierw ją
3. zakładasz ją na 132old, lub jak masz pomocnika to rozciągasz śrubokrętami tą z bieżnikiem, a druga osoba wkłada 132 do środka
4. potem wyciągasz jeden śrubokręt, a potem delikatnie drugi
5. tada siedzi

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#3 Post autor: Falcrum »

Jak dla mnie wszystko za wysoko zawieszone. Poza tym bomba.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Major
Posty: 90
Rejestracja: 2017-05-11, 09:56
Lokalizacja: Okolice Poznania
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Major »

Wypisz wymaluj wypuszczony z wiejskiego gospodarstwa, takie pamiętam :-)
Falcrum pisze:dla mnie wszystko za wysoko zawieszone

Wg mnie jest dobrze odwzorowane ;-)

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#5 Post autor: Jakeof »

Dzięki za miłe słowa.

Mateusz92 - ze śrubokrętami jeszcze nie próbowałem, jak na razie same ręce dają radę. Chociaż przyznaję, że jak oponka ześlizgnęła mi się po raz setny, byłem lekko poirytowany, więc prędzej czy później śrubokręty lub inne narzędzia pewnie wejdą w grę ;)

Grajek
Posty: 11
Rejestracja: 2016-09-01, 21:32
Lokalizacja: spod Torunia

#6 Post autor: Grajek »

Jako miłośnik maszyn rolniczych po prostu nie mógłbym nie skomentować modelu agrarnego. Twojego "Ruska" jeszcze nie komentowałem, więc powiem teraz, że wygląda on bajecznie! Jest rozpoznawalny od pierwszego rzutu okiem, a już to zapewnia, że model jest doskonale odwzorowany. Przyczepka prezentuje się równie znakomicie. Szkoda tylko, że belki poprzeczne na burtach są grube na stud (starczyłoby mniej więcej pół legowego "cypka"), ale podejrzewam, że nie dałoby się tego zrobić inaczej. W każdym razie gratuluję skonstruowania udanego zestawu rolniczego.

ODPOWIEDZ