[MOC] Weselna Pozytywka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lookl
Posty: 141
Rejestracja: 2015-05-14, 20:06
Lokalizacja: Warszawice i okolice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#16 Post autor: lookl »

wallyjarek pisze:W związku z problemami z wymiarami pozytywki (dzięki Lookl), gdzie ja osobiście się z tym nie zgadzam.
Niejako zgodziłeś się dokonując modyfikacji :D
(po dopuszczalnym terminie xD... ale już może nie drążmy tego tematu xDD)
Dodam tylko, że teraz ta "pozytywka" wygląda o niebo lepiej :)
wallyjarek pisze:Mieści się w kubiku 16x16x16 kropek, a to że się otwiera jest dodatkowym atutem (w regulaminie nie jest napisane, że nie może się otwierać, ruszać, działać itd) naniosłem ostateczne poprawki.
Temat ten był poruszony w temacie regulaminu. Jednakże kwestia ta została oddelegowana do zasad niepisanych, a posty wylądowały w koszu. Właściwie do już nawet nie pamiętam jak takie modyfikowane moce są postrzegane. Niestety nie zdążyłem wtedy zrobić print screana nim servator(?) wyczyścił wątek.

Pamiętam tylko tyle, że na zdjęciu pracy która jest zgłoszone ma być widać że ów MOC mieści się w zadanym wymiarze. Jeśli tego nie widać, mimo że się mieści, to musi być przedstawiony dowód w formie innego zdjęcia xD
Ostatnio zmieniony 2017-07-02, 18:38 przez lookl, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#17 Post autor: legosamigos »

Dla mnie jako technicowca, zdecydowanie pierwsza wersja z otwierającym się wiekiem, była zdecydowanie lepsza. Ale skoro wymogi konkursu nie pozwalają na to, no to trudno
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: wallyjarek »

lookl,
Zostałem poproszony by wrzucić coś innego, postanowiłem zmienić.
O sprawie napisałeś 1.07, w czasie się nie cofnę by zmienić MOC przed wpisem o problemie.
Praca została zbudowana w okresie dwumiesięcznym, a o poprawkach nie ma wspomniane w regulaminie.

Zdjęcie udowadniające, że się mieści było dodane w wątku.
Dla mnie to jest zwykle czepianie się. W jednej z moich wcześniejszych szesnastek z 2015 roku jedna ściana się otwierała i nikt nie miał z tym problemu.

legosamigos,
Myślę tak samo, to jeszcze nie koniec. Mam nowe pomysły :)
Ostatnio zmieniony 2017-07-02, 20:45 przez wallyjarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#19 Post autor: Biedrus »

Według mnie pierwsza wersja pozytywki spełniała warunki konkursu Ligi szesnastek. Oczywiście po zamknięciu wieczka.

Awatar użytkownika
lookl
Posty: 141
Rejestracja: 2015-05-14, 20:06
Lokalizacja: Warszawice i okolice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#20 Post autor: lookl »

wallyjarek pisze:Zostałem poproszony by wrzucić coś innego, postanowiłem zmienić.
Po co?
Nie prościej było zamknąć klapę ?xD Przecież wtedy by się mieściło, (co wcześniej sugerowałem)
Zdjęcie udowadniające zamieściłeś w wątku.
Biedrus pisze:Według mnie pierwsza wersja pozytywki spełniała warunki konkursu Ligi szesnastek. Oczywiście po zamknięciu wieczka.
Otóż to. To może my też poprawimy swoje prace ?xD
wallyjarek pisze:Dla mnie to jest zwykle czepianie się. W jednej z moich wcześniejszych szesnastek z 2015 roku jedna ściana się otwierała i nikt nie miał z tym problemu.
yyyy w konkursie gdzie makieta nie może przekroczyć 16 jednostek, wrzucasz reprezentacyjne zdjęcie pracy wysokiej na grubo ponad 20 studów... bez komentarza
Ostatnio zmieniony 2017-07-02, 22:20 przez lookl, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21 Post autor: SERVATOR »

lookl pisze:
wallyjarek pisze:Zostałem poproszony by wrzucić coś innego, postanowiłem zmienić.
Po co?
Nie prościej było zamknąć klapę ?xD Przecież wtedy by się mieściło, (co wcześniej sugerowałem)
Zdjęcie udowadniające zamieściłeś w wątku.
Lookl skoro takie rozwiązanie wystarczy żeby Cię zadowolić (a tylko Ty zgłosiłeś zastrzeżenia i choć w niewłaściwym wątku), to ja z wielką radością zgadzam się na to żeby wallyjarek pokazał swoją pracę w pierwotnej postaci ale z zamkniętym wiekiem.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Durzy »

wallyjarek, nie chcę wchodzić w spór 16, tylko odnieść się do MOCa. Terqz wygląda zdecydowanie lepiej! Wcześniej to zamknięte pudełko było tandetne, tak przedobrzone jak figurki kościelne robione przez twórców krasnali ogrodowych lub discopolo. Czasami mniej jest więcej;)

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#23 Post autor: Afick »

v2 zdecydowanie bardziej mi sie podoba. A myślałeś żeby te study na froncie jakoś wymienić na tile ?

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: wallyjarek »

Afick pisze:v2 zdecydowanie bardziej mi sie podoba. A myślałeś żeby te study na froncie jakoś wymienić na tile ?
Chodzi Ci o te na przedniej ściance gdzie są skrzydełka i obrączki?
W tym miejscu nie myślałem, miały one być ozdobą.
Jeśli chodzi o zamknięcie i zlikwidowanie kropek, myślałem o tym lecz zabrakło budulca.
Chciałem by tam była też jakaś ozdoba, a robiąc gładkie nie zbudowałbym tam serca bo by się nie zmieściło.

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#25 Post autor: Afick »

O te 4 elementy https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... =30357#T=A
jakby je na gladko wykonczyc..

Ale i tak wygląda świetnie :)

Mozesz sie podzielić jakimś tutorialem o tym systemi audio ? link / how to :) ?

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: wallyjarek »

Afick pisze:O te 4 elementy https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... =30357#T=A
jakby je na gladko wykonczyc..

Ale i tak wygląda świetnie :)

Mozesz sie podzielić jakimś tutorialem o tym systemi audio ? link / how to :) ?
Te elementy miały tak być :)
Muzykę podłożyłem w programie Splice w telefonie. Cały czas używam go do obróbki wszystkich moich filmów. Tylko taki bajer, małe oszustwo. Wystarczyło dobrze zsynchronizować.
Już powstały dodatki w postaci głośników, gdzie można wgrywać swoją muzykę, dźwięki itd, ale jeszcze tak daleko nie zaszedłem. Wiec tylko efekt dźwiękowy w filmie mi pozostał.

Jeszcze raz dzięki.

ODPOWIEDZ