71018 Minifigures Series 17

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

71018 Minifigures Series 17

#1 Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Seria: Collectable Minifigures
Rok premiery: 2017
Cena: 16 zł saszetka
Numer: 71018
Brickset
Bricklink
Spis i rzadkość minifigurek:
- Krasnolud Bojowy 4x*
- Dziewczyna-motyl 3x
- Koneser 4x
- Człowiek-kukurzydza 5x
- Instruktorka Fitness 3x
- Szefowa Kuchni 3x
- Sprzedawca Hot Dogów 4x
- Profesjonalny Surfem 3x
- Kosmiczny Bohater Retro 4x
- Rakietowy Chłopiec 3x
- Siłacz Cyrkowy 5x
- Weterynarz 3x
- Yuppie 4x
- Elfia Dama 3x
- Gladiator 4x
- Rozbójnik 5x (tajemnicza postać)

*Ilość minifigów na jeden, sklepowy karton

Tradycja grupowego recenzowania minifigów, powoli zanika na LugPolu... Będę się jednak starał utrzymywać ten zwyczaj jako ostatni… Przynajmniej na razie, bo mam nadzieję na reaktywację schematu, który utrzymywał się przez długi czas…

Seria 17-sta wprowadziła pewną nowość - zasłoniętą, niewiadomą minifigurkę. Kto to jest? Co to oznacza? To dość proste…

TLG zakłada, że większość klientów będzie brała produkt, bez wcześniejszego macania, kupi więć losowego minifiga. Zrobili tajemniczą postać, którą trzeba będzie wylosować, aby zobaczyć kim ona tak naprawdę jest. Wystarczy sobie wyobrazić sytuację, w której grupka kumpli, KFOLi zbiera Minifigures i jaki wielki sukces odniesie ktoś, kto przyniesie tajemniczego figa.

Jest jednak pewna rzecz, która spowodowała, że po pierwszy, tak mocno zdenerwowałem się na TLG - cena to 16zł!!! Wygląda na to, że w Minifigures skończyły się dobre czasy (cenowe)...

Na szczęście, projektanci minifigów mieli więcej rozumu niż ktoś, kto wpadł na pomysł z ceną.

Surfer wygląda dość przeciętnie i kojarzy się dość mocno z City.
Siłacz daje nam ciekawy element wąsów i sztangę. Kucharka częstuje nas ciastem, a do tego posiada bardzo ciekawe nakrycie głowy. Człowiek-kukurydza jest kolejnym minifigiem-jedzeniem i trudne może być znalezienie zastosowania dla niego. Weterynarka w końcu przenosi duplowego królika do system (nie licząc wariantu z serii dziewczęcych). Kelner z fast-foodu ma dla nas całą tacę ciekawych elementów. Dziewczyna-wróżka posiada (jak to mówili w kreskówce "Regular Show") "zblondynowane" włosy Żylety.

Gladiator z serii 6, w końcu dostaje przeciwnika. Francuz przyprowadza na smyczy, na półkę FOLa nowego pieska. Krasnolód wydaje się łakomym kąskiem dla fanów Fantasy Era, a do tego wprowadza nowy kolor młota. Jest i wojownik dla fanów Space, biznesmen z dość dużą komórką oraz Chłopiec-rakieta z wyraźnym nawiązaniem i "mrugnięciem okiem" dla miłośników Classic Space. Instruktorka tańca posiada dość karykaturalną fryzurę. Elfia Dama, idealnie pasuje do Elfa z serii 3. Minifigiem-tajemnicą jest bardzo ciekawy rozbójnik, przypominający Zorrro...

Koneser


„To najwspanialsza rzecz, jaką widziałem! Ocena: 6 na 10.”

Krytyczny Koneser to największy mistrz dobrego smaku na świecie. Ma ogromną wiedzę o modzie, architekturze, kuchni oraz łączeniu kolorów (czarny i biały z czerwonymi akcentami to oczywiście najlepsze połączenie). Wszyscy najwybitniejsi artyści i projektanci zasięgają u niego rady, a on zawsze z chęcią dzieli się swoimi opiniami o ich pracy.

Konesera trudno zadowolić, ale jeśli coś mu się spodoba, to stanie się największym fanem autora. Właśnie z tego powodu je wyłącznie świeże bagietki upieczone przez Szefową kuchni. Chcesz poznać sekret, jak dostać od niego pozytywną recenzję? Zrób coś, co spodoba się jego ukochanemu buldogowi francuskiemu. Pokaż im swój najnowszy model z klocków LEGO® i przekonaj się, co o nim powiedzą!


Obrazek

Minifig jest stylizowany na francuza i z tego powodu nosi pasiastą bluzę, chustę, oraz beret i ma charakterystyczne wąsy. Nadruki występują nie tylko na przedzie i tyle, ale i również na rękach.

Obrazek

Idzie IMO plusik za bagietkę – klockowe jedzenie było zawsze mile widziane, w mojej kolekcji. Posiadam już banany z Ultimata Claya oraz kurczaka, jabłko i marchewkę z Ataku na Wichrowy Czub. Fajnie mieć kolejny typ. Również dla innych powinien być to ciekawy element.

Obrazek

Osobiście, bym tego minifiga nie kupił gydby nie pewna rzecz – bagietka nie jest wystarczającym argumentem, aby po niego sięgnąć... Aaaleee...

Obrazek

…...jako towarzysza minifigurki, dostajemy fantastycznego buldoga! Ostatnimi czasy, w Lego pojawia się coraz więcej ras psów. Można było to zauważyć chociażby w przypadku chihuahuy z Minifigures 16, czy teriera z Minifigures 10.

Obrazek

Info: zwierzak potrzebuje nie jednego, lecz dwóch studów, aby się utrzymać na klocku.

Ciekawostka: zwierzak wystąpi w zapowiedzianej niedawno grze - Lego Marvel 2 Click!

Obrazek

Wygląda na to, że dostaliśmy schemat: zwierzak + minifig gratis. Piesek jest przesympatyczny.

Zapraszam do recenzowania, pozostałych minifigów serii! :)
Ostatnio zmieniony 2017-07-05, 22:02 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Silverbrick pisze:Tradycja grupowego recenzowania minifigów, powoli zanika na LugPolu...
Jak dobrze że jesteś!
Silverbrick pisze:Przynajmniej na razie, bo mam nadzieję na reaktywację schematu, który utrzymywał się przez długi czas…
W zasadzie to mnie uprzedziłeś o kilka dni, bo mam cztery minifigi z tej serii i ich recenzje też się miały pojawić niedługo.
Silverbrick pisze:Seria 17-sta wprowadziła pewną nowość - zasłoniętą, niewiadomą minifigurkę. Kto to jest? Co to oznacza? To dość proste…

TLG zakłada, że większość klientów będzie brała produkt, bez wcześniejszego macania, kupi więć losowego minifiga. Zrobili tajemniczą postać, którą trzeba będzie wylosować, aby zobaczyć kim ona tak naprawdę jest. Wystarczy sobie wyobrazić sytuację, w której grupka kumpli, KFOLi zbiera Minifigures i jaki wielki sukces odniesie ktoś, kto przyniesie tajemniczego figa.
Żeby ona jeszcze była coś warta. Jak już o niej wspominasz, to mogłeś pokazać o co chodzi.
Silverbrick pisze:Jest jednak pewna rzecz, która spowodowała, że po pierwszy, tak mocno zdenerwowałem się na TLG - cena to 16zł!!! Wygląda na to, że w Minifigures skończyły się dobre czasy (cenowe)...


Na szczęście, projektanci minifigów mieli więcej rozumu niż ktoś, kto wpadł na pomysł z ceną.
Popyt i podaż, mówi Ci to coś?

To już siedemnasta (nawiasem mówiąc nie podoba mi się taki pogrubianie tekstu, wolałbym by pod takimi wyróżnionymi słowami były linki do tego co akcentujesz. No ale może jestem w tym osamotniony) seria minifigurek. To oznacza że się cały czas sprzedają. Stopniowe podwyższanie ceny to bardzo logiczne posunięcie z perspektywy producenta.

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Silverbrick »

M_longer pisze:mam cztery minifigi z tej serii i ich recenzje też się miały pojawić niedługo.
No to działamy razem! Planuję jeszcze jedną recenzję, oraz wstawienie dwóch nieopublikowanych. Wymagają one jednak pewnego "podrasowania" - jedną z nich jest recka rozbójnika.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Silverbrick pisze:No to działamy razem!
Przerażasz mnie.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

M_longer pisze:
Silverbrick pisze:No to działamy razem!
Przerażasz mnie.
Ależ duet się nam trafił :P

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#6 Post autor: Ex3qtor »

M_longer pisze:
Silverbrick pisze:No to działamy razem!
Przerażasz mnie.
Ale dopiero dziś się dowiedziałeś, że on ignoruje wszelkie krytyczne uwagi kierowane do niego? Nie wiem, jak Silverbrickowi się to udaje, ale wyłapuje jedynie pozytywne sygnały z każdej wypowiedzi (nawet jeśli były sarkazmem, ale nierozróżnianie sarkazmu to akurat nic nadzwyczajnego w ogóle).
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#7 Post autor: bart_ilo »

Powrócił! Jednak jeszcze jest aktywny.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#8 Post autor: Kocur »

Ehh, czemu liczyłem na recenzję całej serii a dostałem tylko 1 figurkę? Temat wprowadza w błąd :/
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Kocur pisze:Ehh, czemu liczyłem na recenzję całej serii a dostałem tylko 1 figurkę? Temat wprowadza w błąd :/
Nie wprowadza, pozostałem serie też były w ten sposób recenzowane (kilka osób recenzowało różne ludziki w temacie zbiorczym), choć muszę przyznać że skoro Silver ma kilka ludzików z tej konkretnej serii to mógł je od razu wrzucić...

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#10 Post autor: Kocur »

M_longer pisze:pozostałem serie też były w ten sposób recenzowane
Longer ale czytaj to co piszesz przed wysłaniem ;)

I nie, pozostałe serie nie były tak recenzowane, tylko dokładniej:
viewtopic.php?t=26056&start=0
I tu też:
viewtopic.php?t=14878&start=0

Chciałem coś więcej o całej serii, a fotki mamy jednego ludzika.

Edit: Dzięki Durzy, poprawione ;)
Ostatnio zmieniony 2017-07-05, 19:48 przez Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#11 Post autor: gmkkk »

Kocur, poczekaj, daj się Silverkowi rozkręcić, zaraz zrecenzuje kolejnego ludzika.
Ma wakacje to i dużo czasu na pisanie.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Durzy »

Kocur pisze:Longer ale czytaj to co piszesz przed wysłaniem ;)
Ty też, dałeś dwa razy ten sam link;)
Kocur pisze:Ehh, czemu liczyłem na recenzję całej serii a dostałem tylko 1 figurkę? Temat wprowadza w błąd :/
Nie tylko Ciebie!
M_longer pisze:
Silverbrick pisze:No to działamy razem!
Przerażasz mnie.
Jak już powiedziałeś A to i powinieneś powiedzieć B! Daj przykład młodemu!

X3qtor pisze:Ale dopiero dziś się dowiedziałeś, że on ignoruje wszelkie krytyczne uwagi kierowane do niego? Nie wiem, jak Silverbrickowi się to udaje, ale wyłapuje jedynie pozytywne sygnały z każdej wypowiedzi (nawet jeśli były sarkazmem, ale nierozróżnianie sarkazmu to akurat nic nadzwyczajnego w ogóle).
Wiesz jak ja bym chciał tak mieć? Mam dokładnie odwrotnie.
Ostatnio zmieniony 2017-07-05, 19:02 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#13 Post autor: Innos »

Durzy pisze:
Kocur pisze:
Ehh, czemu liczyłem na recenzję całej serii a dostałem tylko 1 figurkę? Temat wprowadza w błąd :/

Nie tylko Ciebie!
A to akurat Panowie tylko wasze niczym niepodparte oczekiwania. :) W większości przypadków recenzje serii kolekcjonerskich na LP zaczynały się od pobieżnego przeglądu, a dopiero potem były dopisywane bardziej szczegółowe opisy poszczególnych figurek, autorstwa najczęściej różnych osób.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

Durzy pisze:Jak już powiedziałeś A to i powinieneś powiedzieć B! Daj przykład młodemu!
Daj żyć, jestem w połowie pisania recki 31070, minifigi w wolnej chwili sobie obcykam i zrecenzuję. A wziąłem sobie komplecik z lat 80, czyli Yuppie + Instruktorkę (dać jej rolki i będzie ideał na chodniku z lat 80). Do tego gościa od hotdogów.

No i w sumie jeszcze Elfkę, ale dlatego że mi się podoba :)

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Silverbrick »

Weterynarz

„Stój spokojnie, a ja ci pomogę.”

Pani Weterynarz o wielkim sercu kocha wszystkie stworzenia ze świata LEGO®: od puszystych szczeniaczków i kociaków po zmutowane orki, laserowe rekiny-cyborgi i aligatory policyjne. Jej troska i cierpliwość natychmiast uspokaja każde zwierzę — nawet te wielkie, łuskowate albo zębate.

Gdy jej pacjenci są odprężeni, pani Weterynarz dokładnie ich bada i leczy to, co akurat im doskwiera. Z chęcią poleci zdrowe przekąski także dla Twojego futrzastego przyjaciela. Zwierzęta kochają panią Weterynarz i często zostawiają niespodziewane prezenty przed jej gabinetem. Marchewki zostawiane przez króliki wcale jej nie przeszkadzają. Co innego sowie wypluwki znajdowane, gdy do miasta przyjeżdża lokalny czarodziej!


Minifigurka wydaje się dość prosta, ale na pewno nie jest prostacka. Nadruki są zarówno na przedzie i tyle, jak i nawet na rękach. Niby mówi się, że jak coś występuje często, to staje się standardem/rzeczą mocno neutralną… Ja jednak będę się starał od takiego założenia odbiegać...

Obrazek

Główka może znaleźć zastosowanie w wielu MOCach – to po prostu, uniwersalna, łagodna, kobieca twarz. Tym, co mnie najbardziej zainteresowało to włosy. Rzadko można znaleźć ten typ, a do tego wyróżniają się kształtem.

Obrazek

Podobnie jak poprzednio, to nie minifig był powodem zakupu. Przed wami - klulik!

Obrazek

Symbol Duplo, wreszcie zawitał do system! O duplowym króliku, a konkretnie o wersji, która była zapewne inspiracją dla projektanta, możecie się nieco dowiedzieć z pewnego unboxingu na kanale Morze Studów.

Obrazek

Przyznam, że nie powiedziałem dokładnej prawdy. Podobny wystąpił już wcześniej, w serii Friends, jednak był dość mocno stylizowany na klimat serii, przez co jest on dość specyficzny.

Królik jest nieco rzadszy od buldoga, co zresztą widać…tfu… czuć podczas wymacywania.

Obrazek

Swoją drogą, ciekawie by pasował do Człowieka-królika z serii 7.

Obrazek

Taki maluch, a tyle jest do gadania… Krótko – równie atrakcyjny, co poprzedni, klockowy pupil.
Ostatnio zmieniony 2017-07-05, 22:02 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ