70347 Knight Guard Artillery

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

70347 Knight Guard Artillery

#1 Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Liczba części: 98
Numer: 70347
Rok premiery: 2017
Tytuł : King’s Guard Artillery
Rok premiery: 2017
Seria: Nexo Knights
Licencjonowany: Nie
Nexo Moce: Brak
Brickset
Bricklink
Lego.pl
Allegro
Ciekawe elementy:
- Dark Bluish Gray Minifig, Weapon Rapid Shooter Six Barrel
Obrazek

- Neon orange Tile, Modified 2 x 3 with 2 Clips (thick open O clips)
Obrazek

- Neon orange Technic Wedge Belt Wheel (Pulley)
Obrazek

- Neon orange Panel 1 x 2 x 1 with Rounded Corners
Obrazek

- Trans-light blue Wave Angular Lightning Bolt
Obrazek

- Pearl dark gray Wheel Hard Plastic Small (22mm D. x 24mm)
Obrazek

- Flat silver Minifig, Weapon Sword, Blade with Bar
Obrazek

Gdy tylko ukazały się pierwsze zdjęcia, dotyczące nowego rzutu Nexo Knights, zaniemówiłem z zachwytu. Poczułem się jak pod koniec 2015-tego, kiedy seria ta wchodziła na rynek. Wtedy to każda nowa informacja na jej temat stawała się kolejną przyjemnością.

Myśleliśmy, że pojawią się potwory morskie, czy leśne lecz zamiast tego dostaliśmy zupełnie inne… nieopisywane w Księdze Potworów, Potwory Elektryczne! No dobra… pomyliłem się… Kamienne… no dobra Kamienno-Elektryczne!

Sam rzut wyraźnie zaznacza, że coś się dzieje dużego. Tym, co sprawiło, że nie zaniemówiłem było pojawienie się w serii Monstroksa… chm… mówiłem Monstroksa? Eee… jakby co to nic nie słyszeliscie… ciii! (sami się dowiecie…)

Nowy sezon leci na Cartoon Network, więc zaczęło się dziać! A to jeszcze nie koniec! Osobiście kupiłem już pierwsze 5 epizodów sezonu, na DVD.

Po jednej stronie barykady stoi znany już dobrze Królewski Żołnierz. Minifig, mimo iż mogłoby się wydawać standardowy, miło nas zaskoczył paroma niuansami.

Sam w sobie jest to typowy szeregowiec armii Knightonu. Bardzo fajny torsik i nóżki przedstawiające zbroję ulepszoną technologicznie, herb królestwa, hełm oraz dwie główki – wściekła i poważna. Widać, że ten gość toczy właśnie trudny bój.

Obrazek

To co wyróżnia go na tle Królewskich Żołnierzy, z poprzednich rzutów to zbroja Neon-Orange. Element naprawdę potrafi ładnie urozmaicić wygląd rycerza i tak jest też w tym przypadku.

Obrazek

Ten wariant występuje tylko tutaj, a więc ma status "unikalnego".

Druga strona barykady to chyba najciekawszy element zestawu, choć są też inne zalety. Oto Kamienna Machina!

Sama minifgiurka jest rzeczą, o której można się wypowiadać w samych superlatywach. Pamiętam, jak rok temu po raz pierwszy miałem w ręce Kruszyciela Skał i jak zachwycałem się nad minifgiem… Tym razem jest niemal identycznie. Tyle, że jak już mówiłem – mamy w serii niezwykły powiew świeżości! Sam elektryczny potwór wprost wymiata!

Nadruki na torsie czy nogach przebijają detale Królewskiego Żołnierza i tworzą niezwykły efekt. Motywy elektryczne, szpony na stopach i do tego ta dwustronna główka! Z jednej mamy twarz posępną, z drugie szaloną niczym Joker z DC.

Obrazek

Jeśli mówić o głowie to nie można zapomnieć o „rogach” postaci – piękny kolor i w dodatku nowy niezwykle ciekawy element!

Jako uzbrojenie dostajemy młot z elementem elektryczności. Zdecydowanie jeden z najciekawszych elementów zestawu.

Obrazek

Obrazek

Rycerz dostaje do dyspozycji całkiem spory, jak na taki mały zestaw, pojazd. O ile w przypadku Pojazdu Bojowego Knighton można było psioczyć na wygląd modelu to tutaj nie ma takiej opcji! Pokazano, iż rycerze także mają ciekawe wehikuły.

Nie ma tutaj tego, czego się zawsze obawiam – dzurawości, a kolorystyka jest urozmaicona. W pierwszym rzucie Nexo większość pojazdów łączyła szarość, neon-orange, błękit i niebieski. W drugim pojawił się także granatowy, który dodał pojazdom sporego klimatu. W trzecim powraca ta gama barw, urozmaicona o jeszcze jeden kolor – pomarańczowy, nieprzezroczysty.

Obrazek

Obrazek

Z tyłu jedno małe koło, z przodu dwa ciekawie wykrzywione duże, a pojazd lekko pochylony. Posiada on dwa znaczące sposoby ataku. Pierwszy z nich to broń biała czyli ostrza na przedzie, będące ciekawym elementami. Do ataku na dystans – karabin maszynowy, aktywowany pokrętłem.

Obrazek

Od czasów Kruszarki Skał, taki patent jest wykorzystywany coraz częściej i fajnie!

Gdzie posadzić minifiga? Nie ma gdzie wczepić! Projektanci wymyślili jednak inną metodę, która wprowadza nieco świeżości – dzięki elementowi neon-orange z tyłu można „położyć” tam minifia niczym kierowcę artylerii przeciwlotniczej. Ciekawy patent.

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie:
Plusy
+ Powiew świeżości w Nexo
+ Rycerz z inną zbroją
+ Świetny potwór kamienny
+ Element pioruna
+ Cena
+ Ciekawy pojazd
+ Broń dystansowa i bezpośrednia
+ Nowy typ wkładania minifiga do pojazdu

Minusy
Brak
Ostatnio zmieniony 2017-07-10, 20:49 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Durzy »

Tak patrzę na ten zestaw i wiecie co? Zmieńcie czare klicki na białe, rycerskie elementy na kosmiczne i wychodzi Ice Planet, moja ulubiona seria space!

ODPOWIEDZ