[MOC] Jan Kafelek

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Jan Kafelek

#1 Post autor: JK »

Witajcie!

"Zbuduj główkę z logo LugPol" - mniej więcej tej treści wpis umieścił legosamigos w komentarzu pod jedną z moich prac:) Pomyślałem, że będzie to miły przerywnik w budowaniu postaci ze świata popkultury, w efekcie czego powstała taka oto winietka:)

Szczerze mówiąc sam nie wiem co jest trudniejsze - budowanie istniejących postaci, czy figurek ze świata Lego. Starałem się w każdym razie, aby zachować cechy oryginalnej figurki, a jednocześnie aby mieściło się to w miarę w konwencji BrickHeadz (jak zwykle z jakimś tam nagięciem zasad) :)

Mam nadzieję, że się Wam spodoba:)

ObrazekJan Kafelek 1 by Krzysztof J, on Flickr

ObrazekJan Kafelek 2 by Krzysztof J, on Flickr

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jaco3011 »

Genialne! Jeśli to trafi do Ligi Gorących Szesnastek to przebije mój projekt.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: wallyjarek »

No fajne fajne, przyczepie się tylko do liter "LU" są nieco niższe w poruwnaniu do liter "GPL".
Patrząc na logo LP gdzie wszystkie oprócz "o" są takiej samej wysokości.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: JK »

wallyjarek pisze:No fajne fajne, przyczepie się tylko do liter "LU" są nieco niższe w poruwnaniu do liter "GPL".
Patrząc na logo LP gdzie wszystkie oprócz "o" są takiej samej wysokości.
Ile ja nad tym myślałem, żeby były równe:) Ale na coś musiałem się zdecydować i postawiłem na gładkie, spójne wykończenie wszystkich liter koszem tej różnicy w wysokości (która to różnica na szczęście też podlega w pewnym sensie jakiejś tam regule).
Jaco3011 pisze:Jeśli to trafi do Ligi Gorących Szesnastek to przebije mój projekt.
Jeśli będzie kolejny sezon;) Pewnie wtedy bym swoją pracę zgłosił, ale bez przesady - to z założenia nie miało być epokowe dzieło, tylko mała, sympatyczna lugpolowa winietka:)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: Jan Kafelek

#5 Post autor: legosamigos »

JK pisze:Witajcie!

"Zbuduj główkę z logo LugPol" - mniej więcej tej treści wpis umieścił legosamigos w komentarzu pod jedną z moich prac:) Pomyślałem, że będzie to miły przerywnik w budowaniu postaci ze świata popkultury, w efekcie czego powstała taka oto winietka:)

Szczerze mówiąc sam nie wiem co jest trudniejsze - budowanie istniejących postaci, czy figurek ze świata Lego. Starałem się w każdym razie, aby zachować cechy oryginalnej figurki, a jednocześnie aby mieściło się to w miarę w konwencji BrickHeadz (jak zwykle z jakimś tam nagięciem zasad) :)

Mam nadzieję, że się Wam spodoba:)
Skoro zostałem przywołany do tablicy, to wypadałoby też zabrać głos w tym temacie :D Mógłbym powiedzieć, proście, a będzie zbudowane. I tak o to powstało kolejne cudo :) Zdecydowanie jestem na tak. Mam nadzieję, że nie żałujesz, że namówiłem Cię do zbudowania czegoś takiego :) No, i Jan Kafelek będzie dumny, że ma swój pomnik. Fajnie by wyglądała scenka kiedy minifig Jana Kafelka patrzy do góry przez lornetkę na Twój MOC ;) I jeszcze jedna uwaga, chętnie widziałbym listę części i instrukcję do JK (hmmm, nawet zbieżność z Twoim forumowym nickiem się zgadza :D )
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Małgosia
Posty: 26
Rejestracja: 2016-06-27, 14:11
Lokalizacja: Wrocław

#6 Post autor: Małgosia »

legosamigos pisze:I jeszcze jedna uwaga, chętnie widziałbym listę części i instrukcję do JK
Podbijam prośbę :-) Świetna praca i jak zwykle w konwencji BH.
Ostatnio zmieniony 2017-07-26, 15:46 przez Małgosia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: JK »

legosamigos, Małgosia, dziękuję za komentarze i cieszę się, że praca Wam się podoba:)

legosamigos, to był bardzo dobry pomysł, zwłaszcza, że chwilowo nie miałem dobrego pomysłu na postać ze świata popkultury (ale teraz już mam!). Trochę miałem przy okazji zabawy z literami:) A gdy tak napisałeś o małym Janku patrzącym na dużego Jana to oczami wyobraźni od razu zacząłem rozbudowywać tę scenkę:) Może się wiec jeszcze tym pobawię:)

W kwestii instrukcji/listy części - jako takiej pewnie nie zrobię, ale mogę przygotować plik LDD (tylko muszę nad nim jeszcze chwilę popracować). Gdyby więc ktoś był zainteresowany, myślę, że za jakiś tydzień do dwóch powinienem dysponować ogarniętym projektem w LDD, który mogę udostępnić.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

JK pisze:...zwłaszcza, że chwilowo nie miałem dobrego pomysłu na postać ze świata popkultury (ale teraz już mam!).
Mówiłem, zbuduj Slasha z Guns N`Roses :)
JK pisze:...A gdy tak napisałeś o małym Janku patrzącym na dużego Jana to oczami wyobraźni od razu zacząłem rozbudowywać tę scenkę:) Może się wiec jeszcze tym pobawię:)
Czasem wpadają mi jakieś pomysły :D
JK pisze:W kwestii instrukcji/listy części - jako takiej pewnie nie zrobię, ale mogę przygotować plik LDD (tylko muszę nad nim jeszcze chwilę popracować). Gdyby więc ktoś był zainteresowany, myślę, że za jakiś tydzień do dwóch powinienem dysponować ogarniętym projektem w LDD, który mogę udostępnić.
Zatem czekamy :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#9 Post autor: bart_ilo »

Mi się podoba. Bardzo ładny. Dobrze, że zdjęcia zrobione są na czarnym tle.
Na torsie mógłby się znaleźć kafelek 2x2 z logo LUGPol. Swego czasu można było takie zakupić. Nie wiem jak jest teraz.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: JK »

bart_ilo, dzięki za komentarz! Miło mi, że się podoba:)
bart_ilo pisze:Na torsie mógłby się znaleźć kafelek 2x2 z logo LUGPol. Swego czasu można było takie zakupić. Nie wiem jak jest teraz.
Też o tym myślałem i nawet przejrzałem wątek nt. temat zamawiania tych kafli, ale uznałem, że to już historia. Bardziej nie drążyłem tematu, natomiast brak klubowego kafelka okazał się w pewnym sensie inspirujący, gdyż pierwotnie chciałem po prostu zbudować samą figurkę, ale skoro nie mogłem umieścić klubowego logo na niej samej postanowiłem, że rozbuduję pracę do 16-tki i zrobię winietkę z napisem w tle:)

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: JK »

Zgodnie z obietnicą przygotowałem plik LDD z projektem prezentowanej w tym wątku pracy. Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o prywatną wiadomość.

Mam tylko jeden problem techniczny - nie mogłem znaleźć części tile 2x3, więc w projekcie wirtualnym zastąpiłem ją 2x2 i 1x2. Jeżeli ktoś wie gdzie w LDD szukać tej części to będę wdzięczny za podpowiedź.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#12 Post autor: legosamigos »

Jako pomysłodawca J(ana) (K)afelka, to poproszę o listę części i instrukcję :D , o czym napisałem Ci na PW
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ