[MOC] Muzeum ICHOT Brama Poznania

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
naugtur
Posty: 40
Rejestracja: 2017-05-11, 09:57
Lokalizacja: Poznań

[MOC] Muzeum ICHOT Brama Poznania

#1 Post autor: naugtur »

ICHOT Brama Poznania w mikroskali.

W środku mieści się muzeum początków polskiej państwowości. Polecam jakby ktoś był przejazdem.

Most nad rzeką kończy się w zabytkowym budynku po drugiej stronie (który zupełnie nie pasuje do stylu architektonicznego reszty). Może jeszcze dobuduję :)

Nieco poprawione proporcje i dach:
Obrazekichot4 by naugtur, on Flickr

Poprzednia wersja:
ObrazekObrazek

Oryginał:
Obrazek
ICHOT horizontally by Grzegorz Pawlak, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2017-07-28, 13:37 przez naugtur, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#2 Post autor: nisiia »

Moim zdaniem super, ciekawy budynek i dobrze odwzorowany.
Jedynie ten technic brick w podstawce trochę straszy, przydałaby się jakaś fajna ramka :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

naugtur
Posty: 40
Rejestracja: 2017-05-11, 09:57
Lokalizacja: Poznań

#3 Post autor: naugtur »

No bo się naoglądałem w internecie, że tak się robi modułową mikroskalę. może rzeczywiście wymienię na inne...

[edit]
Poprawione, jutro wrzucę.
Ostatnio zmieniony 2017-07-21, 22:18 przez naugtur, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Durzy »

Od razu poznałem co to za budynek, a to chyba bardzo dobra rekomendacja;)
Zwłaszcza, że ja nie z Poznania i najpierw popatrzylem na zdjęcia, a później na tytuł pracy.

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#5 Post autor: Greg »

Durzy pisze:Zwłaszcza, że ja nie z Poznania
a ja z Poznania i też poznałem :)
nisiia pisze:Jedynie ten technic brick w podstawce trochę straszy, przydałaby się jakaś fajna ramka :)
z tym się w pełni zgodzę, a prawdziwą Bramę Poznania również polecam do zwiedzania

Jetboy

#6 Post autor: Jetboy »

nisiia pisze:Moim zdaniem super, ciekawy budynek i dobrze odwzorowany
Jedynie ten technic brick w podstawce trochę straszy, przydałaby się jakaś fajna ramka :)
Absolutnie się z tym wytłuszczonym nie zgadzam. Zupełnie nie trzyma proporcji. A mógłby spokojnie mieć je zbliżone do rzeczywistych. To już budowle Silverbricka mają więcej podpbieństwa do oryginałów.

No i lepiej by to wyszło gdyby ten korytarz się kończył na drugim brzegu, bo tak to wygląda jak jakieś pokraczne działo ze star-wars.

naugtur
Posty: 40
Rejestracja: 2017-05-11, 09:57
Lokalizacja: Poznań

#7 Post autor: naugtur »

Zaktualizowałem zdjęcia do wersji z ramką.

O komentarzach w stylu Jetboy'a słyszałem jeszcze przed dołączeniem do forum, że to taki folklor. To moje pierwsze mieszanie z błotem na forum, dzięki!

W temacie proporcji mogę powiedzieć tyle, że od początku zamierzałem odwzorować cechy charakterystyczne, a nie dokładne proporcje, bo:
- budowla już zawiera wszystkie nie-kolorowe przezroczyste klocki jakie posiadam i w większej skali bym tego i tak nie dokończył
- w pełnych proporcjach nie zmieściłbym się na 16x16 ani tym bardziej w limicie klocków na Pierwszą Krew w kategorii mikro.

Nawet nie wiesz ile zdjęć odrzuciłem bo wyglądało jak czołg :D Tylko kadry podobne do oryginału - z mostem dotykającym krawędzi foto, nadają się do oglądania.
Ostatnio zmieniony 2017-07-22, 11:32 przez naugtur, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#8 Post autor: Jetboy »

naugtur pisze:To moje pierwsze mieszanie z błotem na forum, dzięki!
Jakie mieszanie z błotem? Przecież sam się zgadzasz że nie próbowałeś odwzorować proporcji, a moc przypomina czołg jeśli się nie poczaruje ze zdjęciami :)
- budowla już zawiera wszystkie nie-kolorowe przezroczyste klocki jakie posiadam i w większej skali bym tego i tak nie dokończył
Zawsze można brakujące klocki dokupić. Poza tym problem jest nie tyle z przeźroczystymi elementami, co z tym że u Ciebie budynek wydaje się być wyższy niż szerszy, podczas gdy na zdjęciu jest dokładnie odwrotnie. Dołożenie jednego okienka po prawej i jeszcze jednej kolumny białego, oraz dwóch kolumn po prawej i było by znacznie bliżej.
- w pełnych proporcjach nie zmieściłbym się na 16x16 ani tym bardziej w limicie klocków na Pierwszą Krew w kategorii mikro.
Myślę że dało by się w tym limicie zmieścić i nie wyleźć poza 16x16. Wystarczyło by całość zrobić bezpośrednio na płytce - klocki z podbudowy zjadają znaczącą część limitu.

Skoro i tak bawisz się kadrowaniem, to możesz też nie budować tego budynku w całości, tylko te ściany co widać.

btw. Wymiana technicbricka bardzo zmienia odbiór pracy na plus.
Ostatnio zmieniony 2017-07-22, 13:28 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

naugtur
Posty: 40
Rejestracja: 2017-05-11, 09:57
Lokalizacja: Poznań

#9 Post autor: naugtur »

Dzięki, może rzeczywiście za tydzień spróbuję zrobić większą wersję oszczędzając na ścianach z tyłu.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#10 Post autor: Biedrus »

Moje pierwsze skojarzenie to też.... czołg:p

naugtur
Posty: 40
Rejestracja: 2017-05-11, 09:57
Lokalizacja: Poznań

#11 Post autor: naugtur »

Zamieściłem wersję z poprawionym dachem i proporcjami szerokości do wysokości bardziej zbliżonymi do oryginału.

Jetboy

#12 Post autor: Jetboy »

Od razu widac że jest lepiej.

ODPOWIEDZ