[MOC] Mercedes-Benz Petronas 2031

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

[MOC] Mercedes-Benz Petronas 2031

#1 Post autor: brickmartil »

Temat mi podpasował i oto stał się on:


Obrazek

Obrazek

I zdjęcia dzień przed, bez naklejek i większość karoserii w ciemnym bleju:

Obrazek

Tak więc ten no.. =D

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

No z naklejkami jest jednak lepiej :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Nie wiem co to dokładnie ma być i jak się poruszać, ale wygląda świetnie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#4 Post autor: bart_ilo »

Fajnie wygląda jak na bolid przyszłości ale ten wlot powietrza nad głową jest nie aerodynamiczny.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Być może kiedyś Robert Kubica będzie się ścigał takim o to bolidem ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Być może kiedyś Robert Kubica będzie się ścigał takim o to bolidem ;)
Chyba jego wnuki...

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#8 Post autor: brickmartil »

Jetboy pisze:No z naklejkami jest jednak lepiej :)
Dziękuję. Wiem, że niektórzy nie lubią naklejek, szczególnie customowych, jednak wg mnie pozwalają dodać detale, których w inny sposób nie móglbym umieścić. Naklejki zrobiłem po to, żeby go upodobnić do obecnych bolidów Mercedes-Benz Petronas.
Jellyeater pisze:Nie wiem co to dokładnie ma być i jak się poruszać, ale wygląda świetnie.
Tak w ogóle jest to moja praca na konkurs Racers of tomorrow, tak więc jest to przyszłościowy bolid Mercedesa. W założeniu ma się poruszać jak quadrocopter. Zamiast śmigeł ma jakięś nie istniejące i bardzo wydajne turbiny, które pozwalają mu unieść się w powietrze. Silnik zostawiłem bo wygląda fajnie - może napędza jakoś te turbiny, aż tak bardzo nie wnikałem.. =D Cieszę się, że się podoba=D
bart_ilo pisze:Fajnie wygląda jak na bolid przyszłości ale ten wlot powietrza nad głową jest nie aerodynamiczny.
Możliwe, ale wygląda fajnie;) Nie miałem innego pomysłu na zrobienie wlotu nad głową.
legosamigos pisze:Być może kiedyś Robert Kubica będzie się ścigał takim o to bolidem ;)
Jeśli będzie to będę oglądać=D

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Taausz »

Tak też myślałem , że to na konkurs ogłoszony przez TLG.
Konstrukcja jest ciekawa chociaż gdyby przyjrzeć się F1 bolidy są strasznie mało masywne a twój samochod ma odrobinę nadwagi :) Mimo to jest dobrze wykonany i przyjemnie się na niego patrzy.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#10 Post autor: brickmartil »

Taausz pisze:Tak też myślałem , że to na konkurs ogłoszony przez TLG.
Konstrukcja jest ciekawa chociaż gdyby przyjrzeć się F1 bolidy są strasznie mało masywne a twój samochod ma odrobinę nadwagi :) Mimo to jest dobrze wykonany i przyjemnie się na niego patrzy.
Co poradzę na to, że nie jestem dobry w robieniu małych rzeczy. Zacząłem budowę od tego klocka podwozia pojazdu ze speed champ, żeby nie zrobić go za dużego. Jak na mnie i tak wyszedł całkiem malutki=D Rozumiem, że bolid powinien być mniejszy. Ja sobie to tłumaczę, że to taka wyścigówka przyszłości, więc standardy wielkości mogą być wtedy inne=D
Odnośnie skali w której jestem dobry. Szykuję się na Shiptember. To jest rozmiar w którym czuję się komfortowo. Ciekawe, czy ktoś jeszcze z tego forum wystartuje w tym roku. Dawno nie widziałem żadnych prac Migalarta...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Durzy »

Od razu widać, że to bolid F1, że to bolid F1 Mercedesa oraz, że to bolid F1 z przyszłości! Klimat bardzo dobrze oddany!

Naklejki "robią" ten model. Bez nich by nie istniał, więc są niezbędne.
Taausz pisze:Konstrukcja jest ciekawa chociaż gdyby przyjrzeć się F1 bolidy są strasznie mało masywne a twój samochod ma odrobinę nadwagi :)
Myślę, że gdyby się dało (a nie da się z klocków) wygospodarować więcej miejsca w kabinie i wsadzić tam większego minifiga, to wtedy bolid nie wydawałby się za duży. Pojazd latający musi być większy niż malutki bolid F1, bo musi więcej sprzętu pomieścić.

Może gdyby przedni spojler był wyżej zawieszony lepiej by wyglądał? Gdyby skosu 1x3 i klocka 1x1 był np. jeden "plejt"?

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#12 Post autor: brickmartil »

Durzy pisze:Od razu widać, że to bolid F1, że to bolid F1 Mercedesa oraz, że to bolid F1 z przyszłości! Klimat bardzo dobrze oddany!

Naklejki "robią" ten model. Bez nich by nie istniał, więc są niezbędne.
Taausz pisze:Konstrukcja jest ciekawa chociaż gdyby przyjrzeć się F1 bolidy są strasznie mało masywne a twój samochod ma odrobinę nadwagi :)
Myślę, że gdyby się dało (a nie da się z klocków) wygospodarować więcej miejsca w kabinie i wsadzić tam większego minifiga, to wtedy bolid nie wydawałby się za duży. Pojazd latający musi być większy niż malutki bolid F1, bo musi więcej sprzętu pomieścić.

Może gdyby przedni spojler był wyżej zawieszony lepiej by wyglądał? Gdyby skosu 1x3 i klocka 1x1 był np. jeden "plejt"?
Dziękuję za feedback=D Cieszę się, że się podoba i że rozpoznawalne jest to co założyłem. Odnośnie Twojego pomysłu, próbowałem to zrobić, jednak wtedy nie miałbym jak przyczepić z przodu tego obustronnego "slołpa dachówki" który robi za dziób. Wg mnie dużo daje bo inaczej miałby płaski nosek=D

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#13 Post autor: OmenGda »

Na drugim zdjęciu od góry to wygląda jak dla mnie jak profesjonalny zestaw od LEGO. Naklejki zrobiły dobrą robotę!
Robiłeś je gdzieś na zamówienie?

Pozdrawiam i gratulacje!
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
brickmartil
Posty: 90
Rejestracja: 2016-06-27, 14:08
Lokalizacja: Manchester

#14 Post autor: brickmartil »

OmenGda pisze:Na drugim zdjęciu od góry to wygląda jak dla mnie jak profesjonalny zestaw od LEGO. Naklejki zrobiły dobrą robotę!
Robiłeś je gdzieś na zamówienie?

Pozdrawiam i gratulacje!
Dziekuje. Sam je zrobilem. Wydrukowalem je na samoprzylepnym, blyszczacym papierze fotograficznym. Jest zabawy troche z wycinaniem;)

ODPOWIEDZ