[MOC] Cysterna kolejowa typu 406Ra

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

[MOC] Cysterna kolejowa typu 406Ra

#1 Post autor: DawKub1922 »

Chciałbym przedstawi swój kolejny model, mianowicie cysternę kolejową w malowaniu/oznakowaniu "dec", typu 406Ra. Wiem, iż cystern już kilka zostało zbudowanych, a ja chciałem mieć też taki wagon, dlatego przedstawiam swoją wersję. Logo "dec" oraz informacje z adresem firmy, umieszczone na walcu to kalkomanie, takie jakie stosuje się np. w skali H0. To chyba byłoby tyle, zapraszam do galerii:

ObrazekCysterna 406Ra (1) by Dawid Kubicki, on Flickr

ObrazekCysterna 406Ra (2) by Dawid Kubicki, on Flickr

ObrazekCysterna 406Ra (3) by Dawid Kubicki, on Flickr

ObrazekSM03 001 manewry (3) by Dawid Kubicki, on Flickr


POZdrawiam
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 09:34 przez DawKub1922, łącznie zmieniany 1 raz.
#NSNP

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#2 Post autor: gmkkk »

Pewnie fachowcy od kolejek znajdą jakieś ale, ale dla mnie super, jest piękna.
Ostatnio zmieniony 2017-08-12, 17:42 przez gmkkk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: halerz »

Peweks! Po prostu piękna! A jak wygląda na łukach?

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#4 Post autor: DawKub1922 »

halerz pisze:Peweks! Po prostu piękna! A jak wygląda na łukach?
Na łukach wygląda tak:
Obrazek Obrazek Obrazek

POZdrawiam
#NSNP

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#5 Post autor: Bricksley »

Nie wiem czy to zamierzony efekt, ale dishe 8x8 na końcach cystern lepiej by wyglądały w kolorze Reddish Brown jak pozostała część. No i jak dla mnie trochę za dużo studów ma ostoja, ale generalnie fajnie się prezentuje :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Bricksley pisze:ale dishe 8x8 na końcach cystern lepiej by wyglądały w kolorze Reddish Brown jak pozostała część.
Kolory Ci się pomerdały.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#7 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze: Bricksley napisał/a:
ale dishe 8x8 na końcach cystern lepiej by wyglądały w kolorze Reddish Brown jak pozostała część.

Kolory Ci się pomerdały.
A bo to DkRed ;)
Pozdrawiam :)

Marone_PL
Posty: 16
Rejestracja: 2015-02-14, 19:55
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Marone_PL »

Wygląda rewelecyjnie. Dobra robota

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#9 Post autor: DawKub1922 »

Bricksley pisze:Nie wiem czy to zamierzony efekt, ale dishe 8x8 na końcach cystern lepiej by wyglądały w kolorze Reddish Brown jak pozostała część. No i jak dla mnie trochę za dużo studów ma ostoja, ale generalnie fajnie się prezentuje :)
Te dishe, to moja największa bolączka, w opisie aukcji były takie jak chciałem a jakie mam, widzimy. W przyszłości napewno podmienię. I nad studami na ostoi popracuję.
#NSNP

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: wielkamucha »

Się podoba! Te dekle na końcu rzeczywiście przydałoby się poprawić, i trochę mi nie pasują te białe barierki, no, ale tak było chyba w oryginale... Szerokość rozumiem 8? Sam rozmyślam o cysternie z podobnym baniakiem (z takich klocków), przyznam, że Twoja praca mnie trochę inspiruje...
Bricksley pisze:jak dla mnie trochę za dużo studów ma ostoja, ale generalnie fajnie się prezentuje :)
Dlaczego? To są właśnie klocki, study powinny być:)

Trochę mnie zmobilizowałeś. Porobiłem dzisiaj kilka zdjęć moich "produkcji", chyba wrzucę je na forum, bo dawno się nie udzielałem...

wielkamucha

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#11 Post autor: bart_ilo »

Wygląda super!
Takich wagonów brakuje w CITY lub jako osobne zestawy, nawiązując do poprzedniej serii My Own Train.

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#12 Post autor: DawKub1922 »

Dzięki za wszystkie komentarze... i do następnego MOCa =)
#NSNP

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#13 Post autor: meler »

Spóźniony komentarz - b. fajne cysterny, zastanawiałem się kiedyś nad użyciem tego koloru, ale brak pasujących kolorystycznie kapsli skłonił mnie by skupić się na LBG. Różnica nie jest rażąca. Z tego co widzę jedyną opcja dla dark orange cylinder byłby dark orange dish 6x6, co chyba dałoby gorszy efekt niż obecny drobny rozjazd. Jedyne co bym zmienił to może szare serki podtrzymujące cysternę, np. czarny lub dark orange?

Pozdrawiam
M

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#14 Post autor: eric trax »

meler pisze:Spóźniony komentarz - b. fajne cysterny, zastanawiałem się kiedyś nad użyciem tego koloru, ale brak pasujących kolorystycznie kapsli skłonił mnie by skupić się na LBG. Różnica nie jest rażąca. Z tego co widzę jedyną opcja dla dark orange cylinder byłby dark orange dish 6x6, co chyba dałoby gorszy efekt niż obecny drobny rozjazd. Jedyne co bym zmienił to może szare serki podtrzymujące cysternę, np. czarny lub dark orange?

Pozdrawiam
M
Według mnie zdecydowanie lepszym efektem jest całkowicie inny kolor. W tym przypadku dishe DBG. Obecnie to wygląda to tak jakby nie było koloru i budujący dopasował coś najbliżej reszty. Używając szarego w zestawieniu z ciemnym czerwonym wygląda to na zamierzony zabieg zwłaszcza że wiele cystern jest tak malowanych.
Ostatnio zmieniony 2017-08-16, 20:17 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#15 Post autor: DawKub1922 »

eric trax pisze:Według mnie zdecydowanie lepszym efektem jest całkowicie inny kolor. W tym przypadku dishe DBG. Obecnie to wygląda to tak jakby nie było koloru i budujący dopasował coś najbliżej reszty. Używając szarego w zestawieniu z ciemnym czerwonym wygląda to na zamierzony zabieg zwłaszcza że wiele cystern jest tak malowanych.
Zdaję sobie sprawę z faktu, że obecne dishe są do podmiany i jak już wcześniej napisałem dostałem nie takie jak chciałem, a nie że dopasowywałem coś do reszty. Co do innego koloru dishy np. DBG to nie spotkałem się z cysterną w malowaniu/oznakowaniu "dec", na której dennice miałyby inny kolor niż reszta walca. Być może takie są, być może się nie znam, jednak pokazując foto oryginału, uznałem że to co mam będzie najlepszym rozwiązaniem (bynajmniej dla mnie)...

POZdrawiam
#NSNP

ODPOWIEDZ