951703 Nurek z Rekinem

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

951703 Nurek z Rekinem

#1 Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Liczba części: 12
Numer: 951703
Tytuł : Nurek z Rekinem
Rok premiery: 2017
Seria: City
Podseria: Deep Sea Explorers
Licencjonowany: Nie
Cena: Brak (gratis do magazynu za 12zł)
Brickset
Bricklink

Opowiadałem wam już kiedyś, o zarówno mojej niby-obojętności na serię City, jak i umiłowaniu do jej podwodnej podserii. Magazyn City, nie jest dla mnie szczególną okazją, lecz jakiś czas temu, zapowiedziano numer, którego nie mogłem się wprost doczekać. Czemu? Oprócz naprawdę nieźle wykonanego nurka, miał zostać dodany rekin! Czyli kolejny już przykład zwierzaka z minifigiem gratis!

Mimo, iż wielu fanów Lego lubi serię City, ja nie jestem nią specjalnie zainteresowany, stąd też do gazetki byłem nastawiony dość obojętnie. Gdy zobaczyłem, że dotyczy ona tylko podserii podwodnej – od razu, zmieniłem o niej zdanie!

Zacznijmy od nurka… nurka… no właśnie… Niektórym FOLom słowo „nurek” może się kojarzyć negatywnie, gdyż „nurkiem” zwie się momentami nieciekawe minifigurki, z serii Collectable Minifigures. Geneza tego slangu ma początki w pierwszej serii! Wówczas to, wśród nowych i oryginalnych koncepcji, pojawił się minifig nurka, który to wydawał się niczym nie wyróżniać i miało się wrażenie, że został żywcem wzięty z City. Osobiście, miałem do tego inne podejście, gdyż chciałem mieć tą postać.

Koniec historii, przejdźmy do konkretów, czyli figa – wykonanie minifigów City, stoi momentami na naprawdę wysokim poziomie, stąd też dostaliśmy bardzo dużo szczegółów. Widać wszystko co potrzebne człekowi aby przybliżyć się umiejętnościami do ryby. Torsik i nóżki to obcisły kostium, z widocznymi rurkami na tlen, który to bierze się z butli, jaką minifig ma na plecach.

Obrazek

Obrazek

Nie mogło zabraknąć płetw (czyli tego, co zabrakło u pewnej postaci z ostatniego SDCC) i hełmu, który to zawiera – rurkę na powierzchnię? Dziwnie, że połączyli dwa rodzaje strojów do nurkowania, ale najprawdopodobniej nie mieli innego elementu.

Jako akcesorium, postać dostała łom.

Powodem, który mnie skłonił do zakupu jest rekin – zwierzak doskonale znany wszystkim fanom Lego, jednak nie występujący w moich zbiorach, aż do zakupu omawianego foilpacka.
Rekin może otwierać paszczę, aby ugryźć minifiga.

Obrazek

Aż dziwnie jest omawiać coś, co jest najfajniejszą cechą zestawu, ale jednocześnie nie ma wielu rzeczy o których można by było poopowiadać.

Obrazek

Reasumując: wielka okazja! W związku z tym, że magazyn City, wychodzi dość rzadko, TLG daje naprawdę sporo w swoich saszetkach, stąd też taka okazja jak teraz. Polecam dla wszystkich co chcą łatwo zdobyć jakiegoś legowego zwierzaka… dużego, legowego zwierzaka!
Ostatnio zmieniony 2017-08-16, 12:52 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: 951703 Nurek z Rekinem

#2 Post autor: legosamigos »

Silverbrick pisze:...Nie mogło zabraknąć płetw (czyli tego, co zabrakło u pewnej postaci z ostatniego SDCC)...
Serio? To chyba zabrakło płetw jeszcze w dwóch figurkach. W końcu kaczka/kaczor mają płetwy :D

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-08-17, 21:11 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Osobiście, miałem do tego inne podejście, gdyż chciałem mieć tą postać.
Chciałem mieć tę postać. Chciałem coś zrobić z tą postacią. Ale nawet jak napiszesz to zdanie poprawnie gramatycznie, to i tak nie ma ono sensu. Ludzie marudzili, że postać nurka jest nieciekawa, a Ty miałeś odmienne zdanie, bo chciałeś ją mieć. F A S C Y N U J Ą C E.
stoi momentami na naprawdę wysokim poziomie, stąd też dostaliśmy bardzo dużo szczegółów.
Dostaliśmy bardzo szczegółowy nadruk i wiele z pietyzmem zaprojektowanych akcesoriów. A właściwie nie tyle dostaliśmy, co kupiliśmy. I w sumie nie dostaliśmy, tylko dostaniecie. Albo dostałem.

Popracuj mocno nad stylistyką, gdyż w tej chwili to jest to na jakieś 3, przez maturę to bym Cię nie przepuścił. A co do rekina, skoro może on ugryźć nurka, to trzeba było dać takie zdjęcie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#4 Post autor: Cieślu »

Robisz wspaniałą robotę. Oby tak dalej ! A hejterami się nie przejmuj :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#5 Post autor: Kocur »

To może teraz spróbuj zrecenzować porządnie coś dużego, na przykład 700-1400 części, tak byś mógł porobić więcej zdjęć i napisać coś więcej niż 3 zdania, bo takie krótkie recenzje to aż żal czytać.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#6 Post autor: bart_ilo »

Kocur pisze:To może teraz spróbuj zrecenzować porządnie coś dużego, na przykład 700-1400 części, tak byś mógł porobić więcej zdjęć i napisać coś więcej niż 3 zdania, bo takie krótkie recenzje to aż żal czytać.
To jest dobry pomysł!
Czas na grubą rybę, a nie jakieś plotki.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

bart_ilo pisze:Czas na grubą rybę, a nie jakieś plotki.
No przecież rekin to gruba ryba, a nie płotka...

Odczepcie się już od niego. Co to za wyczyn wyśmiewać słabszego?

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Silverbrick »

Zestawy mniejsze są tanie, stąd ich taka chmara w recenzjach. W kolejce (jeśli chodzi o zestawy pudełkowe, nieco większe) jest Mech Claya i Golden Dragon z Ninjago. Są nieporównywalnie większe, niż foilpacki, choć bardzo duże nie są... (mimo tego, drugi kosztował mnie aż 400 zł, bo hype na niego w rośnie...)
Jeśli jesteście chętni jakiejś grubej ryby, to mogę zrecenzować innego, większego smoka - Lloyd NRG Dragon z 2016. Spora bestia... Jest tylko jeden problem, zgubił mi się Cole z tego zestawu, więc musielibyście się zadowolić "pożyczonym" zdjęciem...
Ostatnio zmieniony 2017-08-18, 11:53 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 1 raz.

Michu_666
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-11, 07:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Michu_666 »

Widziałem, że jest to figurka i polybag z gazetki lego city. Jaki był numer pierwszy? Jest to jedyny brakujący mi i chciałbym go skądś zdobyć. Czy potraficie doradzić?

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Silverbrick »

Pierwszy miał policjanta i złodzieja.
Może jest na Allegro.

ODPOWIEDZ