[MOC] Wieżowce Gdańska

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderator: Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
HELF: Proszę uzupełnić
: 147624428@N02

   

[MOC] Wieżowce Gdańska

#1 Post autor: Silverbrick »

Z dedykacją dla Iwony. :)

Przedstawię wam mój mały zbiór minimodeli budowli, zrobionych w LDD. Tym razem, nie są to budowle z Nowodworów. Skoro wakacje jeszcze trwają, to wybierzemy się nad morze. Oto mała kompilacja najwyższych budynków Miasta Wałęsy. Z tego powodu, porzuciłem skalę "jedna, klasyczna wysokość klocka = jedno piętro". Zdaję sobie sprawę, że niektóre z nich lepiej by wyglądały w innej skali, ale chciałem zachować proporcje, pomiędzy całą czwórką.

Gdańsk to jedno z najważniejszych miast naszej cywilizacji - Polski. Od czasów wielkiego eksportu zboża, przez narodziny Solidarności, po stolicę Pomorza Gdańskiego. Nic dziwnego, że przybyło mu przez ten czas trochę budowli. Od zabytków, przez apartamenty, po biurowce.

Oczywiście te "Wieżowce Gdańska" to "Cztery główne/najwyższe wieżowce Gdańska", gdyż nie ma tutaj licznych apartamentowców (Quatro Towers, Brętowska Brama) czy konstrukcji w budowie (Olivia Star).

Obrazek

Czterogwiazdkowy Hotel Mercure Hevelius został wybudowany pod koniec lat 70-tych. Podczas wydarzeń w Stoczni Gdańskiej, hotel gościł przedstawicieli zagranicznych mediów, którzy relacjonowali poczynania stoczniowców. Później przeszedł "remastering" podobnie jak warszawski Hotel Forum, i zmienił barwę z szarobrązowej na białą.

Obrazek

W Gdańsku są dwa Neptuny. Jeden to pomnik, a drugi to biurowiec Neptun, wybudowany w roku 2014. W przeciwieństwie do reszty minimodeli, pierwowzór nie mieści się w Śródmieściu, lecz we Wrzeszczu, gdzie znajduje się też Quatro Towers i Dolarowiec. Znany jest też jako "Śpiewający Wieżowiec". Czemu? Posłuchajcie.

Obrazek

Najbardziej znany budynek z całej czwórki, to Centrum Techniki Okrętowej - "Zieleniak". Od początku właścicielem budynku jest Centrum Techniki Okrętowej S.A, które stworzyło we wnętrzu Centrum Biznesu „Zieleniak”, w którym mieści się wiele firm. Budowa budynku trwała na przełomie lat 60-tych i 70-tych. Obecnie, jest to jedna z ikon Gdańska, a widok tego budynku na tle stoczni, jest charakterystyczną częścią panoramy miasta.

Obrazek

Organika Trade jest najwyższym (na dzień 21.8.2017 i jak widać na tym porównaniu) budynkiem Gdańska. Dawniej nazywał się Prorem, co spowodowało, że nazywa się go czasami Prorem Tower. Budowa zakończyła się w w 1980r.

Obrazek

I to tyle. Mimo podobieństwa całości do zestawów Skyline (i MOCy nimi inspirowanych), jest to tylko zbiór, a nie panorama, gdyż w tym drugim wystrzega się budowli tylko jednego typu. :)

Obecnie mam w planach Białystok Skyline. Mam nadzieję, że się uda...
Ostatnio zmieniony 2017-08-21, 18:22 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

w czym renderowałeś?

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
HELF: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Całkiem nieźle to wyszło. Brakuje jeszcze linków do pierwowzorów.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1379
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
HELF: biedrus
: 136097482@N04

   

#4 Post autor: Biedrus »

Zdecydowanie lepiej idzie ci budowanie niż recenzowanie. Skup się na tym pierwszym.

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
HELF: Proszę uzupełnić
: 147624428@N02

   

#5 Post autor: Silverbrick »

Jetboy, renderowałem w stud.io.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1376
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
HELF: glaz-pimpur
: glaz

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Ponieważ Antek podaj cepy, więc młócimy.
Serwatka, gdzie jesteś? Czyń swą powinność.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ