[MOC] Robot Technic

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
ZielonyMoc
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-05, 18:47
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: zielony201lego

 

[MOC] Robot Technic

#1 Post autor: ZielonyMoc »

Witam, chciałbym zaprezentować mojego pierwszego oficjalnego MOCa.
Jest to robot technic z elementami mindstormsa(którego wykorzystuję tylko do sterowania).

Obrazek

Projekt zaczął powstawać parę miesięcy lecz dopiero ostatnio go obfotografowałem.
Po kolei funkcje i silniki za nie odpowiadające:
Lewe ramię:
-zaciskanie ''szczęk" ręki; silnik M zwolniony 36 razy i zamykający "szczęki" za pomocą ślimacznicy,
-zginanie ramienia w nadgarstku; silnik M zwolniony 3 razy ze sprzęgłem na mały siłownik,
-zginanie ramienia w łokciu; silnik M zwolniony 2 razy, ruch realizowany przez duży siłownik,
-obrót ramienia w barku; silnik L zwolniony wpierw na zębatkach a potem na ślimacznicy i na obrotnicy(szczegóły mechanizmu w mojej galerii),
-zginanie ramienia w barku; silnik L, umieszczony we wnętrzu robota, zwolniony wpierw 3 razy a następnie ślimacznica na zębatce z40 podnosi belkę przymocowaną do ramienia,

Prawe ramię:
-obrót ramienia w barku; lustrzane odbicie lewego ramienia;
-zabójcza broń oferowana w zestawie 8547 przymocowana do jeszcze groźniejszego robota niż oryginalnie; silnik mindstorms,

Podwozie(tułów):
-balansowanie tułowiem przód tył, silnik M zwolniony ok 16 razy
-i najtrudniejsze napęd dwóch wielkich kół; realizowany jest bezpośrednio przez dwa silniki mindstorms, tylne koła coś w rodzaju kółeczek od wózka na zakupy,
Waga robota osiągnęła 2,3 kg.
Obrazek Obrazek Obrazek
I jeszcze powstało coś w rodzaju filmu:
https://youtu.be/sG2G3S-cfrQ

Czujniki mindstorms pełnią jedynie funkcję dekoracyjną.
Link do galerii, wraz ze zdjęciami w czasie pracy nad nim:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=568554

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Corrado »

Fajny poziom zaawansowania, szczególnie jeśli to twój pierwszy moc! Tylne koła "z wózka sklepowego" wyglądaja na trochę przeciążone.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Całkiem fajny robot. Przez tę dość ciężką muzykę na filmie cały czas kojarzył mi się z jakimś żołnierzem z przyszłości, prezentującym swoje możliwości. Dla mnie aż prosi się o dodanie mu jakiegoś hełmu i broni.
Szkoda też, że nie wsadziłeś mu nic do dłoni pokazując jak fajnie działa ścisk. Strzelając też mogłeś postawić jakieś ofiary...
Podsumowując. Technicznie MOC jest świetny ale byłby jeszcze lepszy jakby mu nieco dodać jakiegoś charakteru.

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: JK »

Bardzo podoba mi się jego lewa ręka. Technicznie wszystko wygląda bardzo zgrabnie. Dobra robota!:)

ODPOWIEDZ