[MOC] Pesa Jazz Duo

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pablo_piccasos
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Pesa Jazz Duo

#1 Post autor: pablo_piccasos »

Cześć,
chciałbym zaprezentować mój drugi tramwaj. MOC ten można już było zobaczyć na wystawach Zbudujmy.to podczas Pixel Heaven 2017 i Warsaw Comic Con 2017.
Przed Państwem: Pesa Jazz Duo, czyli popularny "bufet" ;)
Jest to dwukierunkowy, niskopodłogowy i jednoprzestrzenny tramwaj typu 128N produkcji Pesy Bydgoszcz, zaprojektowany specjalnie dla Warszawy, po której obecnie kursuje 50 takich składów. Poza Stolicą "Jazzy" jeżdżą tylko w Gdańsku, ale mają zupełnie inny design kabiny motorniczego, także "bufetem" przejedziesz się tylko po Warszawie.
Model powstawał przez 3 miesiące (ale jeszcze będę go rozwijać)

Pełny album na flickrze: https://flic.kr/s/aHsm2brVsi

ObrazekPesa Jazz Duo by Pablo Piccasos, on Flickr

Za sterami "bufetu" nie mógłby zasiadać nikt inny niż Bufetowa, czyli sama Pani Phezydent Miasta Stołecznego Wahszawy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

model ma oczywiście otwierane drzwi

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia na szynach (tory w układzie: prosty/łuk/łuk/łuk/łuk/prosty)

Obrazek

Obrazek

Na koniec jeszcze miałem taką zajawkę:

Obrazek

Pozdhawiam!
Ostatnio zmieniony 2017-06-07, 16:27 przez pablo_piccasos, łącznie zmieniany 2 razy.
Pablo Brickasso instagram, flickr

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#2 Post autor: martinb »

Hewelacja! Bahdzo mi się podoba! :-)

W jaki sposób zbudowałeś te drzwi?

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

Ale skoho to jest thamwaj 2-kierunkowy, to powinien mieć identyczne zestawy lamp na obu końcach pudła.
Poza tym, jak zobaczyłem go na Flikrze, to od razu wiedziałem o co chodzi, a to duży plus tej konsthukcji.
Nie jest thoche za wysoka ta niska podłoga?
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

pablo_piccasos
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: pablo_piccasos »

martinb pisze:Hewelacja! Bahdzo mi się podoba! :-)

W jaki sposób zbudowałeś te drzwi?
Dziękuję bahdzo :)

Drzwi są trzymają się na Łapkach szkieletów przyczepionych z jednej strony do tego, a z drugiej do bara :)
Kubrick pisze:Ale skoho to jest thamwaj 2-kierunkowy, to powinien mieć identyczne zestawy lamp na obu końcach pudła.
Reflektory to miały być same open study, a te groszki trans-clear i trans red miały bardziej oddawać zapalone światła jak tutaj:
2 z tyłu:
Obrazek
i 4 z przodu:
Obrazek
Kubrick pisze:Poza tym, jak zobaczyłem go na Flikrze, to od razu wiedziałem o co chodzi, a to duży plus tej konsthukcji.
Nie jest thoche za wysoka ta niska podłoga?
Dzięki, co do podłogi to jest trochę za wysoko, ale w skali minifig trudno odwzorować to lepiej. Ale i tak podłoga jest na lepszej wysokości niż przy modelu swinga, w którym podłoga była o wiele za wysoko :)
Pablo Brickasso instagram, flickr

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

pablo_piccasos pisze:Reflektory to miały być same open study, a te groszki trans-clear i trans red miały bardziej oddawać zapalone światła jak tutaj:
2 z tyłu:
Reflektory to bym zrobił z uciętych kawałków wężyka pneumatycznego.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Wg mnie te szyby czołowe powinny być odwrócone i jeśli dobrze pamiętam, wspominałeś , że Jazz Duo będzie z PF. Poza tym bardzo miła i przyjemna dla oka konstrukcja :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#7 Post autor: Kubrick »

legosamigos pisze:Wg mnie te szyby czołowe powinny być odwrócone i jeśli dobrze pamiętam
yyy... nie.
Obrazek
Warszawskie Pesy mają minimalnie pochyloną szybę w przeciwnym kierunku, tu jest to mocno przerysowane, ale przez to robi dobry efekt.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

pablo_piccasos pisze:...Poza Stolicą "Jazzy" jeżdżą tylko w Gdańsku, ale mają zupełnie inny design kabiny motorniczego, także "bufetem" przejedziesz się tylko po Warszawie...
Kubrick pisze:
legosamigos pisze:Wg mnie te szyby czołowe powinny być odwrócone i jeśli dobrze pamiętam
yyy... nie.
Obrazek
Warszawskie Pesy mają minimalnie pochyloną szybę w przeciwnym kierunku, tu jest to mocno przerysowane, ale przez to robi dobry efekt.
Sugerowałem się właśnie PDJ, które jeżdżą w firmie, w której pracuję i faktycznie gdańskie mają zupełnie inne kabiny niż warszawskie :)

Obrazek Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: SERVATOR »

Toć Pablo w pierwszych zdaniach napisał, że "bufety" są w Warszawie a w Gdańsku nie.
Swoją drogą jak jest bufet, to gdzie jest bufetowa? ;)
Ostatnio zmieniony 2017-06-07, 21:49 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

SERVATOR pisze:Toć Pablo w pierwszych zdaniach napisał, że "bufety" są w Warszawie a w Gdańsku nie.
Swoją drogą jak jest bufet, to gdzie jest bufetowa? ;)
Zgadza się, ale nie wiedziałem, że warszawskie mają szyby odwrócone w drugą stronę :) Jest bufeciarz ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#11 Post autor: liwnik »

Tramwaj wyszedł bardzo fajnie.
Dodałbym tylko więcej urządzeń na dachu.
SERVATOR pisze:Swoją drogą jak jest bufet, to gdzie jest bufetowa? ;)
Akurat za wygląd tego tramwaju odpowiada jeden z byłych wiceprezydentów miasta.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: JK »

Kawał solidnego tramwaju:) Ładnie zrobiłeś też słupy trakcyjne. Bardzo dobre ogólne wrażenie - w stylu City.

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#13 Post autor: meler »

Wypisz wymaluj oryginał :) Mijałem wczoraj rowerem przy M. Północnym. Może dodasz grupkę rowerzystów podziwiających pojazd na skrzyżowaniu? ;)

pablo_piccasos
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: pablo_piccasos »

legosamigos pisze:jeśli dobrze pamiętam, wspominałeś , że Jazz Duo będzie z PF. Poza tym bardzo miła i przyjemna dla oka konstrukcja :)
Dzięki, dobrze pamiętasz. Napisałem, że jeszcze będę rozwijać ten model, miałem na myśli właśnie napęd PF, który przy tym rozmiarze pojazdu wcale nie jest taką banalną sprawą.
Kubrick pisze:Warszawskie Pesy mają minimalnie pochyloną szybę w przeciwnym kierunku, tu jest to mocno przerysowane, ale przez to robi dobry efekt.
Nie wszystkie warszawskie Pesy mają szyby pochylone do przodu, bo nie licząc nawet Swingów i Tramicusów to oprócz Jazzów Duo 128N mamy też mniejsze Jazzy 134N, które z kolei mają design podobny do gdańskiego Jazza Duo 128Ng.
Ale cieszę się, że w moim modelu szyba wyszła fajnie :)

Obrazek
SERVATOR pisze:Swoją drogą jak jest bufet, to gdzie jest bufetowa? ;)
Jak to gdzie? Przecież jest na drugim zdjęciu:
pablo_piccasos pisze:Za sterami "bufetu" nie mógłby zasiadać nikt inny niż Bufetowa, czyli sama Pani Phezydent Miasta Stołecznego Wahszawy.

Obrazek
liwnik pisze:Tramwaj wyszedł bardzo fajnie.
Dodałbym tylko więcej urządzeń na dachu.
Dzięki, sam dach na razie jest tylko zarysem. Budowałem go całkowicie z głowy i nie odwzorowywałem oryginalnej maszynerii, ale możliwe, że kiedyś jeszcze go dopracuję. Póki co i tak jest bardziej szczegółowy niż w Swingu :)
JK pisze:Kawał solidnego tramwaju:) Ładnie zrobiłeś też słupy trakcyjne. Bardzo dobre ogólne wrażenie - w stylu City.
Dzięki, ogólnie budując model inspirowałem się też, w bardzo malutkim stopniu, pewnymi elementami tramwajów zestawowych :)
meler pisze:Wypisz wymaluj oryginał :) Mijałem wczoraj rowerem przy M. Północnym. Może dodasz grupkę rowerzystów podziwiających pojazd na skrzyżowaniu? ;)
Podczas wystaw na przystanku było nawet trochę ludzi, ale będę jeszcze przerabiać tę mini-makietę. Niewykluczone, że zrobię podobnie jak piszesz. Dzięki za sugestię :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-06-08, 16:02 przez pablo_piccasos, łącznie zmieniany 4 razy.
Pablo Brickasso instagram, flickr

Tsarov
Posty: 4
Rejestracja: 2017-09-03, 18:49
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Tsarov »

Fantastyczna Pesa! Gratuluję, wypisz wymaluj modelik, który będzie wkrótce jeździł obok Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

ODPOWIEDZ