[MOC] CAT 434E

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#46 Post autor: Żbik »

Mestari pisze:Chciałbym sobie zaklepać miejsce przy stoliku wystawowym do zabawy tym cudem ;)
Jak mi żona pozwoli na chwilę dzieci zostawić...
Nie bój, napuścimy na Nią kota ;D

Dziękuję za głos z sekcji kamieniczników! ;)

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#47 Post autor: Taausz »

Dla mnie klasencja! Koparkę widziałem pierwszy raz na zdjęciach w telefonie jeszcze nie dokończonej ale już robiły duże wrażenie. Zastanawiałem się jak to wszystko upchnąłeś, jestem pełen podziwu, że to wszystko działa jak w prawdziwej koparko-ładowarce. Szkoda tylko, że nie udało się wepchnąć klocków trans-black w kabinę tak jak planowałeś :)
Dla mnie mega.
Ostatnio zmieniony 2018-01-17, 11:52 przez Taausz, łącznie zmieniany 1 raz.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#48 Post autor: Żbik »

Taausz pisze:Zastanawiałem się jak to wszystko upchnąłeś
No jakoś się udało. Tu wszystko widać:

Obrazek Obrazek
Taausz pisze:Szkoda tylko, że nie udało się wepchnąć klocków trans-black w kabinę tak jak planowałeś :)
No okazało się, że finalny kształt jest inny i nie ma takich klocków trans-black (w ogóle klocków trans- jest mało i niewiele można z nich wyrzeźbić).

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#49 Post autor: Corrado »

Widać mało kompromisów, klasa światowa. :) Można by pomyśleć nad nalepkami imitującymi szybę.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#50 Post autor: legosamigos »

Jestem pełen podziwu, że to wszystko upchałeś w tak małej bryle. Chciałbym taki kiedyś budować jak Ty. Cieszę się, że zrobiłeś słupki w żółtym kolorze, a nie jak było to na wystawie w Chojnicach czarne słupki, przez co bryła kabiny zlewała się w jedną całość. Można było dać jeszcze inną opcję przy kabinie, a mianowicie szyby zrobić w kolorze DBG, a słupki czarne, ale to taki mały detal. Patrząc na oryginalne zdjęcie, myślę że lepszy byłby ten siłownik do otwierania tylnej łyżki. Mam tylko takie jedno spostrzeżenie i chyba też dmac też to zauważył. Wydaje mi się, że jest zbyt mały promień skrętu, szczególnie przy skręcie krabowym
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#51 Post autor: Żbik »

legosamigos pisze:Chciałbym taki kiedyś budować jak Ty.
No to do dzieła! :) Ile już razy namawiałem Cię do podjęcia wyzwania i przekraczania własnych granic? Ciągle mówisz, że nie potrafisz, że nie dasz rady i że coś tam...


legosamigos pisze:Patrząc na oryginalne zdjęcie, myślę że lepszy byłby ten siłownik do otwierania tylnej łyżki.
Mógłby być za słaby, a na pewno reagowałby zbyt gwałtownie.
legosamigos pisze:Mam tylko takie jedno spostrzeżenie i chyba też dmac też to zauważył. Wydaje mi się, że jest zbyt mały promień skrętu, szczególnie przy skręcie krabowym
Kąt wychylenia kół jest taki sam dla wszystkich trzech rodzajów skrętu, bo to serwa o nim decydują. Przy skręcie w miejscy jest duży opór, bo masa modelu (szczególnie z tyłu) powoduje spore tarcie. W czasie jazdy skręt działa lepiej, dokładnie tak jak w realu. A sam skręt w 434E nie jest jakiś oszałamiający:

Obrazek

W realu są węższe opony, więc mniej zachodzą na ramię ładowarki. W modelu była spora gimnastyka żeby udało się to zgrać (plus zachodzenie kół z tyłu, gdzie jest dużo bebechów).

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#52 Post autor: eric trax »

Żbik pisze:
Taausz pisze:Szkoda tylko, że nie udało się wepchnąć klocków trans-black w kabinę tak jak planowałeś :)
No okazało się, że finalny kształt jest inny i nie ma takich klocków trans-black (w ogóle klocków trans- jest mało i niewiele można z nich wyrzeźbić).
Ja tam bym brał co jest :D dwa tygodnie trułem, że trzeba to zabudować bo jak tak kable na wierzchu. Miało być Trans black ale tak jak pisze Żbiku kształt kabiny wykluczył tą opcję.

Raz wspomniałem że ja zrobiłbym to z folii do przyciemniania szyb w autach (jest elastyczna i można ją przyciąć wedle uznania). Jednak wspomniałem tylko RAZ bo w końcu temat tyczył się modelu Żbika więc nie ma opcji na takie naginanie rzeczywistości :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#53 Post autor: Żbik »

eric trax pisze:Raz wspomniałem że ja zrobiłbym to z folii do przyciemniania szyb w autach (jest elastyczna i można ją przyciąć wedle uznania). Jednak wspomniałem tylko RAZ bo w końcu temat tyczył się modelu Żbika więc nie ma opcji na takie naginanie rzeczywistości :D
No wiesz, Hattori Hanzo ;)


Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#54 Post autor: Sariel »

Żbiku, ale właściwie co na modelu robi nalepka? Nie poznaję kolegi ;)
http://www.brickshelf.com/gallery/Zbicz ... 4e_003.jpg

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#55 Post autor: Żbik »

Sariel pisze:Żbiku, ale właściwie co na modelu robi nalepka? Nie poznaję kolegi ;)
http://www.brickshelf.com/gallery/Zbicz ... 4e_003.jpg
No do czasu aż pojawią się gadżety z nowym logo taka prowizorka. Nie jestem talibem :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#56 Post autor: SERVATOR »


Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#57 Post autor: Żbik »

Dziękuję. Tak, widziałem. Odkopali się ze śniegu i napisali ;) Bardzo mi miło.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#58 Post autor: V1 »

Znakomity model!
Nie spodziewalem sie niczego innego ze Zbikowego warsztatu.
Milo popatrzec.
Perfekcyjnie dziala, a przy tym swietnie wyglada.
Kabina wyszla bardzo dobrze pomimo obaw.
Przydalyby mu sie tylko oznaczenia.
Duze wrazenie robi, kiedy unosi sie na lyzce i podporach ! Nie sadzilem ze mozna tak solidnie budowac :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#59 Post autor: SERVATOR »

Drogi Martinie tj. Żbiku, nie wiem czy masz konto na EB ale wątek Twojego CATa już tam jest. ;)
https://www.eurobricks.com/forum/index. ... zbikowski/

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#60 Post autor: Żbik »

V1 pisze:Znakomity model!
Nie spodziewalem sie niczego innego ze Zbikowego warsztatu.
Milo popatrzec.
Perfekcyjnie dziala, a przy tym swietnie wyglada.
Kabina wyszla bardzo dobrze pomimo obaw.
Przydalyby mu sie tylko oznaczenia.
Duze wrazenie robi, kiedy unosi sie na lyzce i podporach ! Nie sadzilem ze mozna tak solidnie budowac :)
Dziękuję. Czyli nie przechodzę do sekcji Kamieniczników... ;)
SERVATOR pisze:Drogi Martinie tj. Żbiku, nie wiem czy masz konto na EB ale wątek Twojego CATa już tam jest. ;)
https://www.eurobricks.co...rtin-zbikowski/
Konta nie mam ale wiem, że mnie czasem z BSa wyłowią. Miłe rzeczy tam piszą. Może ciut łatwiej będzie mi się zebrać do pracy nad kolejnym MOCem... ;)

ODPOWIEDZ