[MOC] But farming... really? Man of your talents?

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

[MOC] But farming... really? Man of your talents?

#1 Post autor: Falcrum »

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce....
....mimo, że wcale nie zobaczyliśmy tej frazy na ekranie....
....a dokładniej pomiędzy 19 a 13 BBY też toczyło się życie, chociaż ten okres nie stał się (jeszcze) materiałem na film.
Obrazek
Właśnie w krótkim, sześcioletnim okresie, genialny fizyk, Galen Erso przebywał na niesławnej planecie Lah'mu, zdala od Światów Jądra, zdala od Imperium, zdala od wszelkiej cywilizacji.
Obrazek
Galen jeszcze za czasów republikańskich poślubił Lirę, młodszą o kilka standardowych lat kobietę pochodzącą z Aria Prime. Niedługo po tym wydarzeniu spłodził swoje pierwsze i jedyne dziecko: Jyn, która wkrótce miała zmienić losy galaktyki.
Ale nie ona jest tematem tej skromnej dioramki. Po zamachu stanu dokonanym przez byłego kanclerza Sheeva Palpatine'a naukowiec przeciwstawił się nowemu ładowi i udał się tam, gdzie bezwzględne w dążeniu do celu Imperium miało go nigdy nie odnaleźć- daleko od serca galaktyki, na ubogą w kolonistów Lah'mu.
Obrazek
Nieskrywająca cennych surowców, Lah'mu szczęśliwie obfitowała w żyzne gleby- stąd też wziął się tymczasowy fach Galena. Zdołał wybudować własną farmę, a za zabrane w pośpiechu oszczędności zdołał nawet kupić droida do pomocy.
I takie spokojne życie wiódł Galen Erso, odkrywca wykorzystywania kryształów Kyber w charakterze ogniw energetycznych, człowiek, który za kilka lat miał skonstruować superlaser Gwiazdy Śmierci, broni, która była zdolna do niszczenia całych planet.
Obrazek
Postarałem się jak najszybciej streścić tę historię, jednak jak zwykle rozwlekłem się na kilkaset słów. Mam nadzieję, że ktoś przeczyta całość, a w każdym razie byłoby bardzo miło.
Kwestia zdjęć: za aparat posłużył mi starożytny Samsung Galaxy S3+, więc proszę o wyrozumiałość. Mimo wykorzystania czterech rodzajów oświetlenia zdjęciom sporo brakuje i zdaję sobie z tego sprawę. Może kiedyś w końcu nie będę musiał pod koniec każdego posta tłumaczyć się z mojego niesamowitego braku talentu fotograficznego, ale póki co ten moment jeszcze nie nadszedł.
Dziękuję wszystkim, którzy przelecieli tą nudną paplaninę bardziej, lub mniej pobieżnie, do zobaczenia w komentarzach.
Ostatnio zmieniony 2018-01-28, 16:03 przez Falcrum, łącznie zmieniany 3 razy.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#2 Post autor: Kirysowaty »

Bardzo fajna scenka, aczkolwiek Galen jakiś taki niepodobny do siebie - chyba przez to, że jest jeszcze gładko ogolony, podczas gdy włosy ma już posiwiałe.
Ostatnio zmieniony 2018-01-28, 16:22 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#3 Post autor: Falcrum »

Mam w kolekcji ponad 250 minifigów SW i szczerze nie potrafiłem lepiej dobrać twarzy (prawdopodobnie jestem ślepy). Brodę ma Obi-Wan z Nowej Nadzieji, ale wtedy Galen wyglądałby jak 70-kilkuletni dziadek (może po prostu tyle lat miał Obi-Wan?). Tak więc skończyło się na twarzyczce Luke'a ze Starej (i jeszcze nie tak zdzierającej hajs) kantyny.
Co ciekawe, na Falkonie stał do ludzi tyłem, i go poznawali, więc może na pierwszym i czwartym zdjęciu jest bardziej podobny :)
Może ma ktoś lepszy pomysł na główkę? Jest tutaj wielu bardziej obeznanychh w temacie, a ja jestem otwarty na propozycje.
Ostatnio zmieniony 2018-01-28, 16:32 przez Falcrum, łącznie zmieniany 1 raz.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#4 Post autor: cichy1987 »

Oj dobre zdjęcia są.:) Opis historii wyczerpujący, scenka bardzo ciekawa:) Mnie się podoba.:)
Lego nasze Lego

DARON
Posty: 158
Rejestracja: 2009-12-03, 17:43
Lokalizacja: Gdynia

#5 Post autor: DARON »

Duży opis małe zdjęcia, ale fajne

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Taausz »

Fajne, ale żądam więcej...
Tu jest raptem kilka klocków a farma była dość duża.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#7 Post autor: Falcrum »

Taausz pisze:Fajne, ale żądam więcej...
Tu jest raptem kilka klocków a farma była dość duża.
Większość czarnych elementów poszła na Sullust z Battlefronta, na szczęście już wszystko sfotografowałem i niedługo ,,więcej" wyląduje na Forum.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

ODPOWIEDZ