[MOC] Parowóz Ty2

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mlimli

[MOC] Parowóz Ty2

#1 Post autor: Mlimli »

Witam bardzo.

Jako, że przywitałem się w temacie przeznaczonym do przywitywania się :-) tutaj tylko dodam, że mam na imię Jarek i nieśmiało przedstawiam swojego MOT'a.
Jest to lokomotywa parowa Ty2. No powiedzmy, że jest to coś podobnego do tej lokomotywy.
Model oczywiście jeździ. Silnik ukryty w tendrze.
Oczywiście czekam na wasze uwagi :-)

Obrazek

Galeria:
[URL=http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=280520]
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 19:55 przez Mlimli, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#2 Post autor: Maciej Drwięga »

A żebyś wiedział, że oglądałem ją na Brickshelfie. Tak sobie pomyślałem, że to mi coś wygląda na konstrukcję Polaka. Ale w sumie Ty-2 to chyba niemieckie oznakowanie, w Polsce to się zwało Ty-42, ale mogę się mylić. Z braku punktu zaczepienia nie próbowałem kontaktować się z autorem. Cieszę się, że mamy go na forum :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#3 Post autor: TruckeR »

Bardzo ładny, choć brakuję paru osi (bardziej pasowałby na 'Tr2' :) ) Widać, że to Ty2, fajnie zrobiłeś te osłony z boku kotła (zapomniałem jak to się nazywało..), tender też wygląda znakomicie.
Maciej Drwięga pisze:Ale w sumie Ty-2 to chyba niemieckie oznakowanie, w Polsce to się zwało Ty-42, ale mogę się mylić.
Hmm, masz trochę racji. W Niemczech te parowozy nosiły oznaczenia BR52 (bo to własciwie są Niemieckie lokomotywy..), w Polsce sytuacja była trochę inna - lokomotywy 'zdobyczne' (czyli te, które po wojnie zostały w Polsce i nie wróciły do Niemiec) zostały oznakowane jako Ty2, natomiast parowozy powojenne, zbudowane w Polsce z pozostałych w fabrykach części oznakowano jako Ty42.

EDIT: Dzięki za przypomnienie ;)
A co do zdjęć, to załączniki tak wyglądają, trzeba w nie kliknąc i już jest ok, nic nie zrobileś źle.
Ostatnio zmieniony 2007-10-19, 09:46 przez TruckeR, łącznie zmieniany 2 razy.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Mlimli

#4 Post autor: Mlimli »

Raczej odwrotnie Ty2 to nasza wersja niemieckiej BR52 (Kriegslokomotive) :-)
Tak gwoli uzupelnienia :-)

( Przy okazji pytanie techniczne do ludzi zorientowanych: Jaki błąd popełniłem przy załączaniu zdięcia - czemu ono jakieś takie...kolory panie....posteryzacja...bleee )

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#5 Post autor: Maciej Drwięga »

Mlimli pisze:( Przy okazji pytanie techniczne do ludzi zorientowanych: Jaki błąd popełniłem przy załączaniu zdięcia - czemu ono jakieś takie...kolory panie....posteryzacja...bleee )
Załączniki są zmniejszane zarówno pod względem wielkości jak i rozmiaru dość znacznie n czym solidnie cierpi jakość. Raczej przyjęło się linkowanie do zdjęć na BS poprzez znacznik IMG - szybciej, wygodniej.
Ostatnio zmieniony 2007-10-19, 10:17 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Mlimli

#6 Post autor: Mlimli »

Podziękowania dla Administratora. Poprawiłem.

TruckeR:
osłony z boku kotła
One to są wiatrownice.... czego to ludzie nie wymyślą...
brakuje paru osi
Fakt, paru. Konkretnie dwie osie zniknęły spod tendra.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#7 Post autor: szarikm »

Witaj Mlimli!
Lokomotywka mi się podoba.
Szkoda, że czarne klocki są tak niefotogeniczne :(

Stalowe szlaki to nisza, w której nie ma ciemnej strony MOCy :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#8 Post autor: Maciej Drwięga »

szarikm pisze:Stalowe szlaki to nisza, w której nie ma ciemnej strony MOCy
Oj, i tu się mylisz. Mi się wydaje, że przed tym działem jest świetlana przyszłość :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#9 Post autor: Robson »

Witam. To może ja wam coś napisze... Starsza wersja miała tender kompresyjny (bodajże) taki prostokątny duuuzzy. A nowszy model miał tzw Wannowy. Wiec to jest nowsza wersja. Sam tą lokomotywe przerabiałem z Niemieckiej Brki na Polska Ty-2. Sa róznice w kolorystyce. Najważniejsze to koła które tu są zupełnie nie odwzorowane... Takie kółka to się pcha do elektrowozów a nie ciężkich towarowych lokomotyw... Lokomotywa pozatym jest strasznie krótka. Br52 jak i Ty2 To jedne z najpotężniejszych maszyn tak jak i Br50. Nie posiada ona cięgieł (chyba tak to się nazywa w lokomotywie te od kół?) blotniczków dolnych (tych pod światłami) schodków i wiele innych kabelków i t p. Nie wiem po co szare klocki wpychałeś w nią jak tam nie ma takiego koloru chyba nigdzie. Czerwony !! Tak to Polska lokomotywa i powinna mieć wstawki czerwone... Średnio przypomina oryginał ale poruszyłeś stalowe szlaki :) Pozdrawiam
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#10 Post autor: Misterzumbi »

Eeetam dziamolisz Robcio. Daj sie chlopakowi rozgrzac, nie kazdy wie gdzie dostac BBB Wheels, a juz najmniej osob ma 25 dolcow zeby kupowac te duze kola na BL, a jesli jest nowy w tym hobby to najprawdopodobniej nawet nie wie ze jest cos takiego jak Bricklink. Jako premiera, to nie ma sie czego czepiac, a ty go oblales woda jakby budowal od lat...A tych kol ktore uzyl nie ma na czerwono. Takze spokoj dziecko.
Ostatnio zmieniony 2007-10-19, 14:20 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#11 Post autor: Robson »

Misterzumbi pisze:Eeetam dziamolisz Robcio.
Wyraziłem swoje zdanie tak??
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

Panowie, luz. Piszcie o klockach.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#13 Post autor: Robson »

Sariel pisze:Panowie, luz. Piszcie o klockach.
Ja napisałem ale Pan Misterzumbi na mnie naskoczył ... Chyba nie moge wyrażać swojego zdania już tutaj bo każdy ma coś do mnie?
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#14 Post autor: Sariel »

Spokojnie, Misterzumbi to jedna osoba, nie całe forum.
Ostatnio zmieniony 2007-10-19, 14:38 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#15 Post autor: Misterzumbi »

Ja nikogo nie naskoczylem. A ze ja nic do ciebie nie mam to powinienes juz dawno wiedziec. Jak krytykujesz to luzem, przecierz widzisz ze to jego pierwszy model, jak wiesz lepiej to poradz i juz, a nie kombinujesz. Powiedziales mu przez krzaki ze zbudowal costam i ze ci sie nie podoba, przypomnij sobie jak bylo z twoim Kamazem i wyluzuj. Nie wiem co cie znowu ugryzlo... Przez pol roku mijalem tematy w ktorych wyrazasz swoje opinie bo mi sie nie chcialo z toba dyskutowac, prawidlowo. Za kazdym razem cos ci pada na watrobe.

Koniec OT
Ostatnio zmieniony 2007-10-19, 15:04 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ