[MOC] AT-ST czyli All Terrain Scout Transport

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#16 Post autor: szarikm »

W sobotę wieczorkiem, właśnie się zastanawiałem się z pitem co się dzieje:
1) Misterzumbi, już nie wypuszcza MOCy jak z automatu
2) Dmac pyta o pliki do MlCada, których nie mamy...
Pewnie coś się szykuje. No i proszę :)
dmac
1) dla mnie jako człowieka, który nie oglądną ani jednego filmu SW - konstrukcja jak konstrukcja - może być;
2) dla mnie jako AFOLa (który w dodatku, przeczytał cały pierwszy post :olaboga: ) - jest, jest....... hmm, skala mi się skończyła :)
Misterzumbi pisze:A tak na serio, technika ktora zbudowana jest glowa musi jeszcze byc nazwana, to juz nie jest SNOT.
"DMACologia"? PS.: Już wiem: "Study pod każdym kątem" jeno przełóżcie to na amerykański i utwórzcie skrót :)
Ostatnio zmieniony 2007-10-22, 21:21 przez szarikm, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#17 Post autor: dmac »

Maciej Drwięga pisze:specjalnie nie obejrzałem jeszcze SW
szarikm pisze:dla mnie jako człowieka, który nie oglądną ani jednego filmu SW
Nie myślcie sobie, niewierne draby, że Wam to ujdzie na sucho, he, he . Jak Moc da, to przyjdzie czas, że się takich jak Wy do lasu na Endor wywiezie... :killer: I jeszcze TT się z Wami załapie; on zdaje się też nie oglądał.
Maciej Drwięga pisze:Marta powiedziała, że jesteśmy walnięci zdrowo
Ten dzień zaiste obfituje w komplementy! . Przekaż Małżonce, że ja też Ją lubię :D .

I wszystkim pięknie dziękuję za wyrazy uznania.
A co do nazwy mojej pożal się Boże techniki, to proponuję "SIECZKA": Studs In Every Conceivable Zonking Kierunek Available" ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#18 Post autor: Jerac »

Podoba mi się! Axle w charakterze ramy nośnej... dawno się w to nie bawiłem :D
To ja się dla odmiany poprzyczepiam:

-Z przodu lepiej by wyglądały wedge plates 4x2, albo cały wing 4x4 (takie 2 złożone wedges z dziurą 2x2, tam by można wsadzić tile 2x2);
-Te technicowe kółka z 7dmioma dziurami są be. O wiele lepsze by były zwykłe... radarki(?) o średnicy 3;
-liftarmy na nogach straszą przestrzelinami;
-napis "Lego" na studach troche mało starwarsowy;
-zmarnowałem już pół godziny na wgapianie się w niego i wciąż nie mogę oderwać oczu;
-nie jest A-Wingiem;
-nie jest mój;
-nie ma pod stopą rozdeptanego ewoka....


...itd :D

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#19 Post autor: dmac »

Jerac pisze:Z przodu lepiej by wyglądały wedge plates 4x2, albo cały wing 4x4 (takie 2 złożone wedges z dziurą 2x2, tam by można wsadzić tile 2x2)
Pierwotnie były wedge 4x2 (nawet mam gdzieś zdjęcie "prototypu prototypu" z tym patentem), ale "twarz" była wtedy za długa - no i dwa dodatkowe study na wierzchu :) . Wing 4x4 nie daje się zamocować w tym miejscu; są tam tylko 2 study, dokładnie tam, gdzie znalazłby się tile 2x2.
Jerac pisze:Te technicowe kółka z 7dmioma dziurami są be. O wiele lepsze by były zwykłe... radarki(?) o średnicy 3;
Radarki mają ten feler, że nie mają 7 dziur :) . Dla nie-Technicowca wszystko, co Technic, jest be, nieprawdaż? A tak poważnie, to radarki trudniej tam zamocować i marnie się trzymają, a do tego potrzebowałem czegoś z interesującą teksturą, bo jeśli przyjrzysz się temu "stawowi" w oryginalnym modelu, to jest tam od cholery tajemniczych detali. Radarek za gładki moim zdaniem, ale to rzecz gustu.
Jerac pisze:liftarmy na nogach straszą przestrzelinami;
To sprawa czysto inżynierska: równie dobrze mógłbym dać tam kafle 1x6 czy 1x8, tylko że wtedy model by nie ustał, bo (nielegalne) połączenie studa z dziurką rozmiaru Technic trzyma tysiąc razy lepiej, niż połączenie studa z dziurką zwykłego kalibru. Cóż - kompromisy...
Jerac pisze:napis "Lego" na studach troche mało starwarsowy
Już wystąpiłem do Firmy o zmianę czcionki w logo na bardziej starwarsową, w kolorze żółtym, odpływającą w czerń kosmosu ;) .
Jerac pisze:nie ma pod stopą rozdeptanego ewoka....
Gdy Ewoków ci u nas będzie dostatek, będziemy rozdeptywać, ale na razie i Wasze przyjmiemy jako wróżbę zwycięstwa :) . Tak, to jest wezwanie do przysyłania zbędnych złogów Ewokowych na adres szczeciński. Poważnie. Wprawdzie nie mam już czym płacić, bo wszystko wydałem na klocki, ale bardzo się ucieszę z każdego ewokowego prezentu. Już widzę te tłumy chętnych, he, he....
Ostatnio zmieniony 2007-10-22, 22:39 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#20 Post autor: Jerac »

A to nie można w te dziury w kółkach nawciskać chociaż round plates 1x1? Zresztą, używam wielu technicowych części więc proszę mnie nie posądzać o takie herezje :D

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#21 Post autor: dmac »

Jerac pisze:A to nie można w te dziury w kółkach nawciskać chociaż round plates 1x1?
Można, ale znowu grubiej się zrobi... Jak kiedyś poskładam model we właściwych kolorach, to sprawdzę, jak to wygląda.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#22 Post autor: Misterzumbi »

Panie Jerac, prosze sie nie czepiac. Cad Kurczaka dostalem po kilku nie udanych probach w Sobote wieczorem, ze nie mam L-Draw w pracy to musialem zrobic obrazki poszczegolnych czesci w domu, siedzialem do trzeciej badz czwartej nad ranem...W niedziele wstalem o osmej rano zeby sie obrobic z budowaniem poki swiatlo bylo na tyle OK zeby zrobic zdjecia, nie bylo czasu na takie duperele jak rozdeptane Ewoki...Tym bardziej ze pan Dmac siedzial mi na karku i prosil usilnie o zdjecia bo chcial sie pochwalic (i prawidlowo)...

Co do dziurek, studow itd. zapewniam ze probowalem sie troche pobawic zeby bylo bardziej gladkie, ale Pan Dmac tak poskladal swoje dziecko ze brak mi wyobrazni co do ulepszania...Pozatym "if ain't broken don't fix it".
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#23 Post autor: martinbb »

A to stąd pan dmac miał taki dostęp do budulca :D Mam nadzieje że w V RP każdy będzie miał swojego osobistego budowniczego ;) :D

I muszę wesprzeć Jerac'a - odnośnie dekla w rozmiarze 3.
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#24 Post autor: dmac »

martinbb pisze: Mam nadzieje że w V RP każdy będzie miał swojego osobistego budowniczego ;) :D
Było tak, że gdy Misterzumbi zobaczył, co kombinuję, napisał, że sobie takiego zbuduje. A kiedy skończyłem, poprosiłem Go tylko o namiary na dobrego rendermistrza, coby zrobił mi ładne obrazki na podstawie pliku MLCada. A na to Misterzumbi mi odpowiedział, że zamiast namierzać rendermistrza, On sam zbuduje model i porobi zdjęcia. I wcale Go nie popędzałem, jak Boga kocham! Ja niewinny!
Ale przyznaję, że mi ten układ pasuje, bo nie wiem jak bym wytrzymał oczekiwanie na części we właściwych kolorach (a zanosi się, że będzie ono długie, zwłaszcza, że kupuję od razu budulec na dwa identyczne modele) :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Nexus 7

#25 Post autor: Nexus 7 »

Model zdecydowanie ciekawszy od firmowego. Mimo ze nie jestem fanem SW to doceniam mistrzowska klase konstrukcji.

Uruk

#26 Post autor: Uruk »

Nie znajdzie lepszego ;) Cudo podziwiam naprawdę :D

Hippotam

#27 Post autor: Hippotam »

Cudny!. Poproszę dziesięć sztuk :-)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#28 Post autor: dmac »

Dziękuję za kolejne przychylne komentarze oraz za notkę na blogu.

Dziesięć sztuk, powiadasz Hippotamie? Trochę by to kosztowało, zważywszy, że każdy egzemplarz składa się z 460 części (dla porównania: firmowy model z tego roku to 244 części :) )... Dlatego nawet na moją sporą makietę planuję tylko 2 sztuki. Wrócę do tego tematu, kiedy uda mi się skompletować wszystkie elementy i podam Wam orientacyjną cenę.

Ale jeśli chcesz, mogę Ci podesłać mpd, to sobie zrobisz scenkę z dowolną liczbą kurczaków; choćby i całą fermę ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#29 Post autor: Kubrick »

Takie na mnie zrobil ten model wrazenie (nie cierpie mimo to gwiezdnych wojen :P ),ze postanowilem sie przemoc i wpisac w wyszukiwarce BS slowa kluczowe "star wars".
Wyskoczylo mi kilka ciekawych wersji tego pojazdu(?):
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2151420 - srednio duzy
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=302355 - bardzo duzy
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1888838 jak ktos zrobi mniejszego, to mu flaszke stawiam :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#30 Post autor: Misterzumbi »

I wszystkie sa gorsze od tego co wyczarowal Dmac...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ