Jedziemy z koksem!

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

Jedziemy z koksem!

#1 Post autor: Misterzumbi »

Albo z marchewkami...

Najpierw troche blabla, dawno nie pisalem bo mam mnostwo pracy, takze mam prawo. Kto nie chce czytac, scroll down, tam sa zdjecia...Dla reszty, milej "lektury" (?).

W Sobote przegladalem sobie BS i patrze a tu ktos zbudowal Stara, bylem w szoku, Star byl niesamowice dobrze odwzorowany dlatego rzucilem sie na zdjecia i postanowilem zbudowac sobie kopie. Tymbardziej ze Stara probowalem budowac (bezskutecznie) ladnych pare razy, a ten ktorego znalazlem mial kilka rozwiazan autorskich na ktore niestety sam nigdy nie wpadlem... Na przyklad narozniki zdrerzaka, na uzycie cheeseslopow wpadlem sam, ale nie w ten sposob, tak samo jak blotniki, niby jedyne sluszne rozwiazanie, ale jak sie buduje na szesc, to wygladaja conajmniej glupio, niby probowalem budowac na osiem, ale jakos zasejfowalem przod w LDraw i nigdy wiecej sie za Stara nie zabieralem, dlatego po obejrzeniu zdjec zebralem troche zielonych klockow (jedyny sluszny kolor) i poczytalem kto to wlasciwie zrobil...i powedrowalem na Forum zlozyc gratulacje. Tak drodzy Forumowicze, nasz Martinbb sie wykazal i udalo mu sie zbudowac Stara 200, sztuka ktora mi od przeszlo pol roku sie nie udala (tutaj kazdy kto jeszcze tego nie zrobil powinien poczytac i poogladac http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=4653).
Wlasciwie chcialem tylko zbudowac sobie kopie z paka, ale nic z tego nie wyszlo, tymbardzie ze mam dokladne rzuty wszelakich Starow, no i po prostu nie moglem, a zeby nie byc posadzonym o kompletny plagiat, postanowilem zbudowac 244ke.
Na pierwszy ogien poszla oczywiscie kabina, Dodalem Numer rejestracyjny, powinien byc na zderzaku ale strasznie glupio to wygladalo, dodalem tez kierunkowskazy, sa na szarych plytkach bo na zdjeciach czesto widac szary plastik dookola, poszerzylem tez dolna czesc grilla i zabudowalem od tylu tak zeby wygldalao jak Star, zmienilem lusterka bo wydawalo mi sie ze mam lepszy pomysl na bardziej "kruche". Zmienilem tez polozenie klamek (zauwazylem to jak juz bylem gotowy i przeklinajac musialem przebudowac cala kabine), dodalem tez boczne szyby, plus te mala szybke z tylu kabiny tak charakterystyczna dla Stara. Inaczej zbudowalem dach uwzglednialac kilka detali ktore znalazlem w dokumentacji.
Na dobry koniec przebudowalem tez blotniki, w zaden sposob nie potrafilem zgadnac jak to zrobil Martin, ale i tak strasznie przeszkadzalo mi to ze u niego gorna czesc jest wsunieta za gleboko...(jakies 0,5 mm :D)...

Dorobilem pake, dodalem tez cos co dla poskich ciezarowek jest strasznie charakterystyczne: Numer rejestracyjny nabazgrany na tylnej burcie... I wlasciwie chcialem isc strzelac zdjecia, ale postanowilem troche przebudowac zbiornik paliwa, jak juz tak grzebalem to dodalem wszelakie zbiorniki dookola, zbudowalem mniej lub wiecej poprawna rame, pobawilem sie w kable i przewody paliwowe, waly napedowe, skrzynie biegow, przekladnie z przodu (po lewj stronie, a nie po srodku, czyli tak jak sie nalezy) i dorobilem uchwyty do resorow piorowych ktore sa oczywiscie tylko domniemane... Reszte gratow widac chyba na zdjeciach... Cala zabawka stoi na kolach o numer wiekszych niz ten od Martina, ale na zywo kola ktorych on uzyl wydaja mi sie jednak za male...

Co jescze...hmm...mala ciekawostka, kabina zbudowana zostala tak zeby mozna bylo ja zbudowac z pomaranczowych klockow, bo zawsze lubilem te slodkie zamiatarki, i jak bede mial czas zbuduje ja sobie na Mikolaja :D...

Tak wiec jescze raz, wielkie dzieki i gratulacje dla MartinaBB za wspanialy model, i naprawde sczerze zaluje, i jestem zazdrosny ze nie caly Star jest moim pomyslem. Z drugiej strony ten przyklad pokazuje ze warto byc w organizacji jak Lugpol i ze forumowicze jednak sie nawzajem jakostam uzupelniaja i nawzajem motywuja do budowania coraz lepszych i bardziej wyrafinowanych konstrukcji.

Kto dozyl az dotad, dla tego nagroda:

Obrazek

Obrazek

A tu Galeria (juz opublikowana, dlugo pisalem :D)

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=281509

A tu dla porownania, model Martina:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2007-10-23, 17:51 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#2 Post autor: Kubrick »

Jak juz napisalem na PW, to tu tez moge :P
Kiedy zobaczylem ten model, to az sobie siadlem bardziej, niz zwykle.Zamurowalo mnie, ze ten star w skali pod minifig jest bardziej szczegolowy chyba,niz jelonek 1:13 Macka.

Po dowolnym zdjeciu widac od razu,ze to jest to, a nie inne auto. Po prostu nie potrafie dobrac slow, zeby to opisac, co zobaczylem. Wspanialy model, tez chce tak budowac...

EDIT: dokladnie takiego, tylko 200 ma moj wujek i musze przyznac, ze jako sypalnia na pielgrzymce do Cz-wy nie ma lepszego miejsca,niz prawy fotel stara ;)
Ostatnio zmieniony 2007-10-23, 17:30 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#3 Post autor: szarikm »

Misterzumbi pisze:Kto nie chce czytac, scroll down, tam sa zdjecia...
dzięki za błogosławieństwo :)

wystrzałowe zamknięcia burt http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2784717

a tak, to tyle. Bez komentarza :)

a nie, nie tyle. Brakuje mi łopaty wetkniętej pionowo w róg paki (przy kabinie), ale to takie zboczenie...
Ostatnio zmieniony 2007-10-23, 17:45 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#4 Post autor: smyk »

No cóż... dobry jest.

Może trochę te half-piny w słupkach przeszkadzają, może kierunkowskazy są ciut zbyt wydatne, ale nie mogę nic więcej znaleźć, by sie przyczepić.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#5 Post autor: Misterzumbi »

Obrazek

Nie wiem, Kierunkowskazy Stara to kobyly, zamontowac je o plytke nizej i wygldaja conajmniej glupio... A mniejszych klockow nima, takze bede z tym zyc...
Co do halfpinow to, albo halfpiny i szyby, albo nie ma halfpinow i szyb...Wole pierwsze rozwiazanie, tym bardziej ze szybki utrudniaja zagladanie do kabiny w ktorej z braku miejsca jest raczej pustka...

Tak na marginesie, jak ktos znajdzie takiego jak na zdjeciu albo zamiatarke, prosze uprzejmie obejsc dookola i porobic mi troche zdjec. Dziekuje bardzo.

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#6 Post autor: Robson »

Jedno słowo jakie mi się nasuwa na myśl to : BOSKIE jest to BOSKIE ma siłe przekonania. Chyba jest to jeden z twoich najlepszych modeli. Jest piekny i do tego ZIELONY ! Poprostu czat, brak słów
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

misterzumbi, będę od dzisiaj zabierać do samochodu aparat. Jako że codziennie pół dnia spędzam w korkach spowodowanych przebudową dróg jest spora szansa że uda mi się coś takiego zauważyć :>

No a sam model, no cóż, też chciałem zbudować stara zaraz po tym co teraz buduję. ARgh. Już nie muszę bo tego cuda nie poprawię, po prostu nie da się. Siła sugestii pierwszego zdjęcia jest niesamowita, od razu wcisnął mi się do głowy ten charakterystyczny dźwięk silnika stara :D

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#8 Post autor: pitrek02 »

Nie ukrywam, że stara też miałem kiedyś w planach :P ale coś nie wyszło...
Nie będę się powtarzał po innych, że jest piękny. :)
Nie podoba, zabudowanie między kołami. Jest po prostu za pusto.
Rewolwerki są super!!
Kubrick pisze:EDIT: dokladnie takiego, tylko 200 ma moj wujek i musze przyznac, ze jako sypalnia na pielgrzymce do Cz-wy nie ma lepszego miejsca,niz prawy fotel stara ;)

He he, w sierpniu po Częstochowie jeździ wiele tych pojazdów... :P

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#9 Post autor: Misterzumbi »

Miedzy kolami jest tak pusto... Mozesz napisac list z zazaleniem do Starachowic:

Szanowny Panie!

Ciezarowki marki Star z lat 70tych, a specjalnie wersje z napedem na cztery kola wydaja sie miec o wiele za duzo przestrzeni pomiedzy kolami. Calkowity brak detali oporzadzenia czy technicznej zabudowy powoduje ze Modele ciezarowek Star z klockow Lego wygldaja sie byc nieciekawie, i z tego powodu sa niespecjalnym tematem na model z owych klockow. Mam szczera nadzieje ze owe braki zostana dostrzerzone i ze w przyszlosc wolna przestrzen pomiedzy kolami w samochodach marki Star zostanie lepiej wygospodarowana, tak ze bedzie mozliwe budowanie o wiele ciekawszych modeli z klockow Lego. Zadam również aby owe braki detali zostaly niezwlocznie uzupelnione we wszystkich zarejestrowanych ciezarowkach marki Star od roku budowy 1973 wlacznie.

Z powazaniem

Piotrus

:D:D:D:D

Pozno juz jest, a ja musze jutro o czwartej wstac...
Ostatnio zmieniony 2007-10-23, 19:19 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#10 Post autor: pitrek02 »

Misterzumbi pisze:Szanowny Panie!

Ciezarowki marki Star z lat 70tych, a specjalnie wersje z napedem na cztery kola wydaja sie miec o wiele za duzo przestrzeni pomiedzy kolami. Calkowity brak detali oporzadzenia czy technicznej zabudowy powoduje ze Modele ciezarowek Star z klockow Lego wygldaja nieciekawie. Mam szczera nadzieje ze owe braki zostana dostrzerzone i ze w przyszlosc wolna przestrzen pomiedzy kolami w samochodach marki Star zostanie lepiej wygospodarowana, tak ze bedzie mozliwe budowanie o wiele ciekawszych modeli z klockow Lego. Zadam również aby owe braki detali zostaly niezwlocznie uzupelnione we wszystkich zarejestrowanych ciezarowkach marki Star od roku budowy 1973 wlacznie.

Z powazaniem

Piotrus
Ale się czepiasz... :P
Jeszcze kiedyś zobaczymy... ;]

Pozdrawiam :D

PS: Ale wał napędowy, mógłbyś zrobić... Chyba, że stary tego też nie mają... :PPP
Ostatnio zmieniony 2007-10-23, 19:26 przez pitrek02, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

Alez ja sie nie czepiam, ja tylko myslalem ze to super pomysl! Potem ruszymy ankiete w Lugpolu, tak ze kazdy podpisze czy dyrekcja Stara mt tak zrobic jak zesmy se to obmyslili, wiesz, Szarek podpisze, Macki podbija pieczatke i jazda do Starachowic z delegacja.
Wtedy oni zmiena Plany techniczne ciezarowek, pododaja jakies bajery zeby bylo ladnie i przestalo byc nudnie, i zrobja tak jak juz pisalem do powiedzmy 73ego roku wstecz, taz ze wiesz, wszystkie ciezarowki zarejestrowane beda gwizdniete do Starachowic, i juz, wtedy bedziemy mogli se budowac super detalowane modele bez tych glupich przeswitow miedzy kolami i juz.

Ja mysle ze to super pomysl, nawet lepszy niz zbieranie kapsli zeby pojechac na odlotowe wakacje...

:D :D :D

Mowie przeca ze juz pozno jest, a mialem dzis ciezki dzien... :glupek2:

A jak tak nie zrobia, to Moscipanowie: Na Starachowice!!!! :dres:

PS: A tego lizaka o wale napedowym to wiesz, mozesz se podarowac, bo walow to moj Star ma dwa:

Obrazek

Ha!

Adios.
Ostatnio zmieniony 2007-10-23, 19:35 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

Znowu się nie udało... :P
Zwracam honor, Senior...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-10-23, 19:53 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Jantin »

Muehehe... Słodziutki... :P I od razu widać o co tu kaman... I te wszystkie detale... Choćbym spuchł, się nie doczepię do czegokolwiek (chociaż... Gdzie schodek z boku dla kierowcy?). Wychodzi mi tylko 1 morał: Przyjdzie mi kupić duuużo cheese slope'ów...

Ah i coś jeszcze: Panie pilocie, dziura w samolocie :D
Ostatnio zmieniony 2007-10-23, 20:00 przez Jantin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#14 Post autor: liwnik »

Co tu dużo pisać. Model jest po prostu genialny.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#15 Post autor: TruckeR »

Hm. Ten model jako jedyny z Twoich modeli nie jest dla mnie niczym specjalnym. Czemu? Po prostu gdy oglądałem większośc Twoich MOCy, to reaguję: 'Uau, ale ekstra! Też taki chcę! Tylko skąd wykombinuję ten klocek? I ten? I tamten?'. A w tym przypadku jest inaczej - 'Ale ekstra! O, mam ten klocek! I ten też! I nawet tamten! Chyba sobie zbuduję!', zakładając że nie miałbyś nic przeciwko plagiatowi na potrzeby mojego małego miasteczka :D Powtarzać się nie będę - jest rewelacyjny. Kiedyś też robiłem Stara (w wersji 266 i takiej trochę.. innej), ale nie umywa się do Twojego i Marcina. Chylę czoła.
Ostatnio zmieniony 2007-10-23, 20:11 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

ODPOWIEDZ