[MOC] Skrzydła Falcona (uniwersum Marvela)

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Skrzydła Falcona (uniwersum Marvela)

#1 Post autor: Corrado »



Konstrukcja która chciałbym dzisiaj zaprezentować są skrzydła Falcona. Należą one do superbohatera z komiksów wydawnictwa Marvel. Jednak postać ta bardziej jest znana z filmowego uniwersum.
Sam bohater nie dysponuje żądnymi szczególnymi cechami jednak jest wyposarzony w specjalny strój pozwalający szybko latać - zmechanizowane skrzydła połączone z jetpackiem.
poczynania tej postaci możemy podziwiać w takich filmach marvela jak: Kapitan Ameryka Zimowy żołnierz, Kapitan Ameryka wojna bohaterów, Avengers czas ultrona, Avengers infinity war oraz na jedna scenę wkradł się do filmu Ant-Man.

Dzisiejszy moc obejmuje tylko skrzydła tego bohatera.

Dane techniczne:
rozpiętość skrzydeł: 1,78m
złożone skrzydła: 0,70m
waga: 2,3kg

2 XL motory
4 M motory
2 BB
1 Small BB
2 IR tower

Funkcje:
Strój posiada niezależne sterowanie każdą częścią skrzydła. Pierwsza część skrzydła napędzana jest poprzez XL motor a druga odleglejsza przez dwa M motory. W filmie ukazany jest realny czas składania skrzydeł, był on jednym z głównych założeń towarzyszących przy tworzeniu tego moca.

Zachęcam do oglądania bo film całkiem dobrze oddaje konwencje stroju.

Galeria flickr: https://www.flickr.com/photos/142980798@N05/albums

Składanka filmów z udziałem tego superbohatera.
Ostatnio zmieniony 2018-07-30, 12:14 przez Corrado, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Nie chce wejśc na chama i prostak ale czy ty naprawdę sądzisz że to wygląda podobnie?
Stelaż całkiem fajny, rozkłada się bardzo fajnie ale chyba ktoś pióra na poduszkę zajumał.

Ja to widzę jako wersje Alfa 0.3 I mogę śmiało powiedzieć że keep bricking. Bo Jak skończysz to będzie zajefajne ;p.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: --pg-- »

Ciekawa konstrukcja, gratuluję. Czemu model na filmie nie trzyma w ręku pilota i sam nie steruje tymi skrzydłami?

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Corrado »

Starałem się jak to w wielkoskalowym techniku głównie oddać zarys skupiając się na funkcjonalności. Każdy klocek na tak długim ramieniu to niezwykłe obciążenie dla napędów.
Zabudowane musiałyby być sztywne albo rozkładać się wyjątkowo długo...
--pg-- pisze:Ciekawa konstrukcja, gratuluję. Czemu model na filmie nie trzyma w ręku pilota i sam nie steruje tymi skrzydłami?
Dziękuje bardzo. Chciałem żeby wyglądało jak najbardziej profesjonalnie. :D
Ostatnio zmieniony 2018-07-29, 15:06 przez Corrado, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#5 Post autor: Stelario »

Corrado pisze:Starałem się jak to w wielkoskalowym techniku głównie oddać zarys skupiając się na funkcjonalności. Każdy klocek na tak długim ramieniu to niezwykłe obciążenie dla napędów.
Zabudowane musiałyby być sztywne albo rozkładać się wyjątkowo długo...
Wiem że przy takiej rozpiętości masa musi być mała więc mogę zaproponować poszerzenie skrzydeł z connectorów, tak jak użyłeś tylko trochę szerzej bo jest moim zdaniem wąsko. Na dobrą sprawę nie zmieni to w ogóle konstrukcji bo przy składaniu się i tak to na siebie nachodzi i jest miejsce.
Wagę możesz zredukować również usuwając całkowicie panele i naciągając materiał bądź koszernie folijki w które są pakowane zestawy.

Albo Zmień modela do mniejszego i będzie problem z głowy ;)
Ostatnio zmieniony 2018-07-29, 22:44 przez Stelario, łącznie zmieniany 2 razy.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Corrado »

Stelario pisze:
Corrado pisze:Starałem się jak to w wielkoskalowym techniku głównie oddać zarys skupiając się na funkcjonalności. Każdy klocek na tak długim ramieniu to niezwykłe obciążenie dla napędów.
Zabudowane musiałyby być sztywne albo rozkładać się wyjątkowo długo...
Wiem że przy takiej rozpiętości masa musi być mała więc mogę zaproponować poszerzenie skrzydeł z connectorów, tak jak użyłeś tylko trochę szerzej bo jest moim zdaniem wąsko. Na dobrą sprawę nie zmieni to w ogóle konstrukcji bo przy składaniu się i tak to na siebie nachodzi i jest miejsce.
Wage możesz zredukować również usuwając w ogóle panele i naciągając materiał bądź koszernie folijki w które są pakowane zestawy.

Albo Zmień modela do mniejszego i będzie problem z głowy ;)
Tak, zgadzam się. rozważałem możliwość wykorzystania papieru kolorowego technicznego. Jednak w finalnej wersji wolałem oddać całkowicie klockowego moca. Gdyby kiedykolwiek powstała druga wersja na pewno pójdę za radą i wydłużę axlami. ;)

ODPOWIEDZ