[MOC] Ariel Nomad wraz z recenzją Buwizza

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Ariel Nomad wraz z recenzją Buwizza

#1 Post autor: Corrado »

Witam dzisiaj chciałbym zaprezentować moją najżwawszą konstrukcję do tej pory. Jest to model Ariela Nomada, lekkiego auta terenowego przypominającego buggy. Samochód ten jest oparty o konstrukcję brata bliźniaka, szosowego Ariela Atoma - jeden z najszybszych samochodów dopuszczonych do ruchu. Co ciekawe terenowa wersja również posiada napęd tylko na dwa koła. Jednak lekka konstrukcja i tak bez problemu pozwala sunąć po bezdrożach.



Podczas budowy modelu otrzymałem również do recenzji klocek sterujący Buwizz (trochę mniejsza od małego BB kostka sterująca wraz z akumulatorami, sterowana aplikacją z poziomu telefonu). Postanowiłem ją umieścić w nowym modelu oraz wykonać porównanie z przedstawieniem przy okazji prezentacji nowego modelu. Pozwoliło to na zmniejszenie jego masy oraz uzyskanie większej przestrzeni i mocy. Posiada 4 wyjścia bez dołączania kolejnych modułów co jest bardzo wygodne. Jedną z największych zalet na pewno jest możliwość ładowania poprzez micro USB, co bardzo ułatwiło pracę w terenie. Kostkę oceniam bardzo dobrze ma praktycznie same zalety, jedynie brakuje mi możliwości podłączenia fizycznego pada lub innego kontrolera.

W moim pojedzie starałem się odwzorować jak najlepiej konstrukcje pojazdu. Posiada niezależne zawieszenie co na napędzanej tylnej osi okazało się nie lada wyzwaniem w tej skali. Pojazd nie posiada dyferencjału, napęd przekazywany jest bezpośrednio z przełożeniem 3:1 z silników XL. Mimo niewielkich rozmiarów Buwizza nie udało mi się wewnątrz modelu umieścić atrapy silnika. Cieszy mnie również masa pojazdu, ponieważ udało się zamknąć poniżej kilograma.

Dane techniczne:
-Długość 29cm
-Szerokość 18cm
-Wysokość 13cm
-Waga 810g (Buwizz)
-2x XL motory
-1x Servomotor
-1x przedłużacz
-Buwizz lub mały BatteryBox + IR tower

Zdjęcia:

ObrazekIMG_20180909_173225 by Corrado, on Flickr

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Flickr

Zapraszam również do obejrzenia trailera recenzji!

Ostatnio zmieniony 2018-09-11, 05:54 przez Corrado, łącznie zmieniany 3 razy.

rajfurke
Posty: 14
Rejestracja: 2018-07-12, 22:08
Lokalizacja: Łódź

#2 Post autor: rajfurke »

Ale szybko jeździ, ten Buwizz daje większe napięcie niż 9V? Zawieszenie fajnie pracuje, estetycznie też mi się podoba, bardzo fajny model :)

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Corrado »

rajfurke pisze:Ale szybko jeździ, ten Buwizz daje większe napięcie niż 9V? Zawieszenie fajnie pracuje, estetycznie też mi się podoba, bardzo fajny model :)
Miło słyszeć, dzieki bardzo.

Tak masz rację na filmie przeważnie jeździł w najszybszym trybie który podaje 11,8V. Buwizz również dostarcza więcej prądu.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: Ariel Nomad wraz z recenzją Buwizza

#4 Post autor: legosamigos »

Całkiem nieźle pomyka i "pali" gumę :)
Corrado pisze:Mimo niewielkich rozmiarów Buwizza nie udało mi się wewnątrz modelu umieścić atrapy silnika. Kostkę oceniam bardzo dobrze ma praktycznie same zalety, jedynie brakuje mi możliwości podłączenia fizycznego pada lub innego kontrolera.

W moim pojedzie starałem się odwzorować jak najlepiej konstrukcje pojazdu. Posiada niezależne zawieszenie co na napędzanej tylnej osi okazało się nie lada wyzwaniem w tej skali. Pojazd nie posiada dyferencjału, napęd przekazywany jest bezpośrednio z przełożeniem 3:1 z silników XL. Mimo niewielkich rozmiarów Buwizza nie udało mi się wewnątrz modelu umieścić atrapy silnika. Cieszy mnie również masa pojazdu, ponieważ udało się zamknąć poniżej kilograma.
Chyba coś ci się zdublowało w opisie :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Ariel Nomad wraz z recenzją Buwizza

#5 Post autor: Corrado »

legosamigos pisze:Całkiem nieźle pomyka i "pali" gumę :)
Corrado pisze:Mimo niewielkich rozmiarów Buwizza nie udało mi się wewnątrz modelu umieścić atrapy silnika. Kostkę oceniam bardzo dobrze ma praktycznie same zalety, jedynie brakuje mi możliwości podłączenia fizycznego pada lub innego kontrolera.

W moim pojedzie starałem się odwzorować jak najlepiej konstrukcje pojazdu. Posiada niezależne zawieszenie co na napędzanej tylnej osi okazało się nie lada wyzwaniem w tej skali. Pojazd nie posiada dyferencjału, napęd przekazywany jest bezpośrednio z przełożeniem 3:1 z silników XL. Mimo niewielkich rozmiarów Buwizza nie udało mi się wewnątrz modelu umieścić atrapy silnika. Cieszy mnie również masa pojazdu, ponieważ udało się zamknąć poniżej kilograma.
Chyba coś ci się zdublowało w opisie :)
Dzięki bardzo, daje naprawdę dużo frajdy z jazdy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

Atrapa tylko pogarsza osiągi. :-) Pewnie byłoby to niezauważalne, ale świadomość zostaje. Nieźle to śmiga.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Corrado »

Jellyeater pisze:Atrapa tylko pogarsza osiągi. :-) Pewnie byłoby to niezauważalne, ale świadomość zostaje. Nieźle to śmiga.
Zgadzam się, jednak w tym modelu byłyby to tylko 4 celindry.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Trafiłeś na TLCB. Gratulacje!
https://thelegocarblog.com/2018/09/14/nomad/

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Corrado »

Dzięki, gdyby nie ty prawdopodobnie bym nie wiedział tak szybko! :)

ODPOWIEDZ