[MOC] Zamek 6081

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

[MOC] Zamek 6081

#1 Post autor: liwnik »

W dzieciństwie marzyłem o zamku na wypukłej płytce (6261px1 lub 2552px6 ). Niestety do dziś nie udało mi się kupić żadnego z tych zamków.
Postanowiłem więc zbudować własną płytkę i nową wersję jednego z zamków. Wybór padł na najstarszy z nich, czyli 6081.

Jako pierwsza powstała wersja w mikroskali:

Obrazek

Następnie zbudowałem wersję powiększoną (~48x48 studów):

Obrazek

Starałem się jak najbardziej trzymać oryginału, ale jednocześnie chciałem wykorzystać możliwości jakie dają nowe elementy i większa ilość miejsca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galerie:
https://www.flickr.com/photos/liwnik/al ... 4735769978
http://www.moc-pages.com/moc.php/448590
http://www.moc-pages.com/moc.php/449316
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=575785
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=575784
Pozdrawiam, Liwnik

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Ta podstawa w dużym z tych wedge jest świetna.

Obie prace budzą miłe wspomnienia i jednocześnie żal. Szkoda, że nie ma już zamków.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Luboniak
Posty: 42
Rejestracja: 2013-01-16, 11:41
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Luboniak »

Nie ma zamków, nie ma piratów a to były jedne z fajniejszych tematów dla mnie...
Praca bardzo mi się podoba i wygląda to świetnie - teraz tylko jeszcze kryjówka robin hooda plus zamek czarnych rycerzy i jesienne wieczory nie straszne!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Zamek 6081

#4 Post autor: dmac »

Doskonale rozumiem tę nostalgiczną wycieczkę ku zestawom z dzieciństwa - sam tego próbowałem i jeszcze będę próbował :) .
Najbardziej podoba mi się zintegrowanie łuków, na których stoją mury, ze skałami podstawy. Naprawdę wygląda to jak budowla w trudnym (a jednocześnie najlepszym do wznoszenia twierdz), górzystym terenie, wpasowana w skaliste podłoże, a nie przyklejona na dogodnie ściętym wierzchołku.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
cwbatman
Posty: 34
Rejestracja: 2018-05-29, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: cwbatman »

Napisać, że szkoda ze nie ma już zamków, to nic nie napisać...
Co do samej pracy, niesamowita, bardzo mi się podoba. Mnóstwo fajnych detali. Połączenie łuków ze skałą faktycznie udane. Ale mój ulubiony detal, to otwierane okno, za którym straszy duch.

W innym wątku pokazane są nowe zestawy Blizzarda z Overwatch. I pierwsze co pomyślałem, czemu nie Warcraft III, czemu nie Starcraft II? Nie byłby to lepszy pomysł? A potem patrzę, a w następnym wątku taki piękny zamek! Ach! :D
Ostatnio zmieniony 2018-10-23, 10:45 przez cwbatman, łącznie zmieniany 1 raz.

pablos_83
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-18, 12:23
Lokalizacja: Włocławek
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: pablos_83 »

Piękny projekt, aż się łezka w oku kręci.

Trudno uwierzyć i zrozumieć, że od 2013 nie ma żadnego Castle.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#7 Post autor: liwnik »

Dzięki za wszystkie komentarze.

Też żałuję, że od kilku lat nie ma zestawów castle. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze wrócą.

Muszę jednak przyznać, że gdy przy okazji budowy przeglądałem instrukcję budowy zestawu, to nie podobał mi się tak bardzo jak kiedyś gdy widziałem go tylko w katalogu.
Kilka miesięcy temu zbudowałem według instrukcji zestaw 6077 i się trochę rozczarowałem.
Jednak budowanie z klocków mocno sie zmieniło (szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat) i nie wszystkie stare zestawy dobrze znoszą próbę czasu.
Pozdrawiam, Liwnik

Major
Posty: 90
Rejestracja: 2017-05-11, 09:56
Lokalizacja: Okolice Poznania
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Major »

Wpasowanie łuków w skały jak pisał dmac wygląda świetnie ! Cała praca bardzo "spójna" przez co bardzo przyjemnie się ją ogląda i wracają wspomnienia :)

Most się podnosi? :)

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#9 Post autor: dirtzone »

liwnik pisze:Muszę jednak przyznać, że gdy przy okazji budowy przeglądałem instrukcję budowy zestawu, to nie podobał mi się tak bardzo jak kiedyś gdy widziałem go tylko w katalogu.
Kilka miesięcy temu zbudowałem według instrukcji zestaw 6077 i się trochę rozczarowałem.
Mam to samo, w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na sentyment nabyłem kilka zestawów z początku lat 90' i za każdym razem byłem rozczarowany.
Szczególne niezadowolenie przeżyłem przy zestawie Imperial Armada 6280. Gdzie kiedyś wspaniały okręt, teraz zamienił się niedorobioną łódkę :P

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#10 Post autor: dmac »

liwnik pisze:gdy przy okazji budowy przeglądałem instrukcję budowy zestawu, to nie podobał mi się tak bardzo jak kiedyś
To całkowicie zrozumiałe (choć oczywiście nie w smak Wielkim Narzekaczom, krytykującym dzisiejsze zestawy, bo "kiedyś to było ho, ho"), ale dla mnie to także dodatkowy impuls do tworzenia nowych wersji. Nie wiem, czy też tak masz, ale ja się czuję "dłużnikiem" tych zabawek z dzieciństwa i chcę jakoś je uhonorować za te niezliczone godziny przedniej zabawy (albo wzdychania do katalogów, które też było moją pasją ;) ) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

R19Cabrio

#11 Post autor: R19Cabrio »

Super zamek! Tło jak w katalogach! Podstawa, łuki, bryła, skrytki - wszystko łał!
Mam 6086 Black Knight's Castle - nie mam czarnych bricków by podjąć się odbudowy :(
Do nstępnego BOPa włączymy rodzinę bricków 1x(2,3,4,6,8)?

Miałem kiedyś ładnie zachowany 6080 King's Castle (za dziecka zbudowałem z niego kilkadziesiąt zamków) z instrukcją z tym pięknym tłem w kolorze zachodzącego słońca. Sprzedałem, przez twoją pracę żałuję. Zmotywowałeś mnie by twoim wzorem odtworzyć stare zestawy. Posiadanie stergo zestawu było by poręczniejsze niż oglądanie go na laptopie ( instrukcja pdf lub brickset).

P/S Czy można wyłączyć autowylogowanie lub wydłużyć czas do choćby 1h zanim to nastąpi? Jak przeglądam forum w pracy to loguję się po kilka razy, bo co chwię muszę się oderwać od forum i popracować.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#12 Post autor: liwnik »

Major pisze:Most się podnosi? :)
Tak:
Obrazek
dirtzone pisze:Mam to samo, w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na sentyment nabyłem kilka zestawów z początku lat 90' i za każdym razem byłem rozczarowany.
Szczególne niezadowolenie przeżyłem przy zestawie Imperial Armada 6280. Gdzie kiedyś wspaniały okręt, teraz zamienił się niedorobioną łódkę :P


Swój powrót do klocków zacząłem właśnie od kupowania starych zestawów o których marzyłem w dzieciństwie i zawszy byłem bardzo zadowolony. To pewnie obejrzenie tysięcy świetnych modeli zbudowanych przez afoli i zestawy które wyszły w ostatnich latach wpłynęły na to jak obecnie odbieramy stare zestawy.
dmac pisze:To całkowicie zrozumiałe (choć oczywiście nie w smak Wielkim Narzekaczom, krytykującym dzisiejsze zestawy, bo "kiedyś to było ho, ho"), ale dla mnie to także dodatkowy impuls do tworzenia nowych wersji. Nie wiem, czy też tak masz, ale ja się czuję "dłużnikiem" tych zabawek z dzieciństwa i chcę jakoś je uhonorować za te niezliczone godziny przedniej zabawy (albo wzdychania do katalogów, które też było moją pasją ;) ) .
Pewnie jeszcze zbuduję nowe wersje jakiś starych zestawów. Nawet teraz gdy po rozbiórce zamku została mi sama podstawa zastanawiałem się czy jej ponownie nie wykorzystać.
Ostatnio kilka pirackich zestawów w mikroskali pojawiło się na flickrze: https://www.flickr.com/photos/vitreolum ... 2743782085
R19Cabrio pisze:Mam 6086 Black Knight's Castle - nie mam czarnych bricków by podjąć się odbudowy :(
Do następnego BOPa włączymy rodzinę bricków 1x(2,3,4,6,8)?
Dobry pomysł. Ostatnio się zorientowałem, że brakuje mi czarnych bricków.
R19Cabrio pisze:Miałem kiedyś ładnie zachowany 6080 King's Castle (za dziecka zbudowałem z niego kilkadziesiąt zamków) z instrukcją z tym pięknym tłem w kolorze zachodzącego słońca. Sprzedałem, przez twoją pracę żałuję. Zmotywowałeś mnie by twoim wzorem odtworzyć stare zestawy. Posiadanie sterego zestawu było by poręczniejsze niż oglądanie go na laptopie ( instrukcja pdf lub brickset).
Ja od kilku miesięcy planuje odbudować swoje stare zestawy castle, ale ciągle brakuje mi czasu.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie komentarze.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#13 Post autor: Deckard Cain »

liwnik pisze:Swój powrót do klocków zacząłem właśnie od kupowania starych zestawów o których marzyłem w dzieciństwie
Dokładnie mam tak samo, zamek który zrekonstruowałeś jest takim właśnie upragnionym zestawem z dzieciństwa, którego na razie nie jednak nie udało mi się zdobyć. Inną perełką która na szczęście jest już w mojej kolekcji jest Guarded Inn 6067.

Obie prace świetne a z tym pomarańczowym tłem, jak zostało napisane wcześniej łza się w oku kręci. I dodatkowo mój ulubiony minifig - chłop, taszczy beczkę. Swoją drogą ciekawe co w niej jest?
liwnik pisze:Pewnie jeszcze zbuduję nowe wersje jakiś starych zestawów.
Czekamy z niecierpliwością.
Ostatni z Horadrimów

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#14 Post autor: Afick »

Bardzo fajny upgrade :) - choć fanem Castle nie jestem to mi sie podobają takie "refresh" starych serii.

Good Job :)

Michu_666
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-11, 07:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Michu_666 »

Fajnie rozbudowane wspomnienie z dzieciństwa.

ODPOWIEDZ