[MOC] Trójosiowa ciężarówka ZSRR

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
MurstenTan
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-18, 12:20
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: MurstenTan

 

[MOC] Trójosiowa ciężarówka ZSRR

#1 Post autor: MurstenTan »

Cześć

Przez święta miałam trochę czasu oraz części i ochoty, by zbudować jakąś ciekawą ciężarówkę, tym razem wojska radzieckiego. Do mojej kolekcji z serii Indiana Jones.

Wzorowałam się na Gaz-AAA, lecz przednie nadkola zrobiłam tak, jak w zestawach z serii Indiana Jones, ponieważ zależało mi, żeby choć trochę wszystkie pojazdy pasowały do siebie.

Myślę, że spodoba się Wam mój pomysł na tę ciężarówkę.
Załączniki
4.jpg
4.jpg (65.56 KiB) Przejrzano 4271 razy
3.jpg
3.jpg (60.35 KiB) Przejrzano 4271 razy
2.jpg
2.jpg (48.36 KiB) Przejrzano 4271 razy
Ostatnio zmieniony 2019-01-09, 11:55 przez MurstenTan, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Te sprzężone Maximy wyglądają świetnie, Diegtar również - szkoda, że to nieoryginalne części... Jak z ich jakością, plastikiem itp.?

bzzz-bzzz
Ostatnio zmieniony 2019-01-09, 11:55 przez wielkamucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Nie podobają mi się tylko przednie błotniki. Reszta całkiem zgrabna.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

MurstenTan
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-18, 12:20
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: MurstenTan

 

#4 Post autor: MurstenTan »

Musiałam pomóc sobie nieoryginalnymi klockami z tego względu, że firma LEGO niestety nie ma w swojej gamie akcesoriów właśnie tego co było mi potrzebne, a jeśli chodzi o ich wykonanie, to musze powiedzieć, że jest nienaganne. Klocki mają kolor nieróżniący sie od oryginalnych LEGO, a plastik jest również super. Naprawdę polecam.
Ostatnio zmieniony 2019-01-09, 11:59 przez MurstenTan, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wielkamucha »

MurstenTan pisze:Musiałam pomóc sobie nie oryginalnymi klockami z tego względu ze firma LEGO niestety niema w swojej gamie akcesorii wlasnie tego co mi bylo potrzebne a jesli chodzi o ich wykonanie to musze powiedziec ze jest nienaganne klocki mają kolor nie róźniący sie od oryginalnych lego a plastik jest równierz super naprawde polecam
A której to firmy produkty?

MurstenTan
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-18, 12:20
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: MurstenTan

 

#6 Post autor: MurstenTan »

Byłam na miedzynarodowej wystawie zabawek w Niemczech i tam kupiłam większe ilości tych wszystkich militarnych akcesoriów, ale jak nazywa sie dokładnie ta firma napiszę jak tylko znajdę wizytowke z tego sklepu.
Ostatnio zmieniony 2019-01-09, 12:01 przez MurstenTan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Dziewczyna, która lubi radzieckie ciężarówki???!??
Ja takich nie spotkałem, ani jednej.

Jest całkiem udany, nawet nie "jak na dziewczynę".
Wprawdzie nie budzi zachwytu, lecz ma potencjał, by stać się dobrym modelem. Powiedziałbym, że to udany prototyp.
Proponowałbym zlikwidować przednie części błotników (te "chorągiewki"). Dalej - górne części błotników pocienić o płytkę. Spróbowałbym tam zostawić jedynie płytkę, która trzyma tylną "chorągiewkę", a na górę dać maleńki łuk 1x2.
Przedni zderzak obniżyć o płytkę lub dwie.
Środkową oś przesunąć o pół studa do tyłu.
Drzwi wysunąłbym na zewnątrz tak, żeby licowały z tylną ścianą kabiny. One nie były w oryginale tak cofnięte.
I dalej kawałek po kawałeczku trzeba by porównywać ze zdjęciami oryginału i kombinować, żeby dograć każdy szczegół - znaleźć coś ciemnoszarego na felgi, poprawić dach, zrobić oddzielne reflektory, itd.

Kobiowe karabiny bym wywalił, bo i te 4 kaemy i Diegtiariewa żadna filozofia zrobić z Lego.

Ale skoro ma przypominać zestawowe autka, to niepotrzebnie piszę. Ale one są słabiutkie i szkoda jechać na ich poziomie.
Ostatnio zmieniony 2019-01-08, 23:55 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Michu_666
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-11, 07:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Michu_666 »

Bardzo realistycznie wygląda

MurstenTan
Posty: 24
Rejestracja: 2014-10-18, 12:20
Lokalizacja: Bytom
brickshelf: MurstenTan

 

#9 Post autor: MurstenTan »

Dziękuję za komentarze. Na pewno gdy będe budowała kolejny pojazd z drugiej wojny swiatowej zwrócę uwage na Twoje sugestie. Wiem, że to dziwne że dziewczyna i buduje akurat takie pojazdy, ale po prostu mi sie podobają i raz na jakiś czas, w wolnym czasie coś sobie zbuduje, a ze mam całą serie indiana jones, to fajnie żeby wszystko razem w miare pasowało. Nie staram sie jakoś super odwzorowac danego modelu, tylko biore z nich przyklad i robie tak, żeby mi sie podobalo :-)
Ostatnio zmieniony 2019-01-09, 12:03 przez MurstenTan, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ